Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezd bennem mostanában...

Miért kezd bennem mostanában olyan érzés kialakulni, hogy nem birom elhagyni a hazámat?

Figyelt kérdés

20éves vagyok,egész életembe úgy készültem,ha elég idős leszek,külföldön fogok élni és családot alapitani.Imádott testvérem is egy másik kontinensen él,sokkal jobbak ott a körülmények,szóval régóta én is oda "készülök".Viszont mostanában(kb. fél éve,most,hogy kezd egyre aktuálisabbá vállni ),ha arra gondolok itt hagyom a hazámat,ezt a földet amin születettem,összeszorul a szivem,vagy nem is tudom mi ez az érzés,csak az,hogy hiányozna,és fáj belegondolni.Most nem elsősorba családra,barátokra gondolok(persze ők is hiányoznának),hanem az,hogy ha meghallok vmi. hazaszeretetről,Magyarországról szóló dalt,vagy magyar tájról képet,akkor tényleg elszomorodok.

Ez normális?Végül is tudom,hogy kinn sokkal jobb lenne,itt meg nagyjából éhenhalás vár általában egy normális emberre.

Amúgy régebben nem voltam ilyen,sőt én hangoztattam a legjobban,hogy cseppet sem hiányozna ez az ország.Érdekes tesómnak se hiányzik pedig évek óta kinn van.

Másba is van ilyen érzés?Elsősorba olyantól kérdezem aki külföldön él nektek nem hiányzik a hazátok?Bocsi ha nem jól fejeztem ki magam,de nem igazán tudom megfogalmazni ezt az érzést.


2011. ápr. 29. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én fél évet bírtam kinn de hazajöttem, pedig jól kerestem..
2011. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem főleg a magyar nyelv hiányzik. A feliratok, az újságok, a beszéd. Hiába tudod nagyon jól az adott ország nyelvét, mégis egy idő után idegesítő, hogy nem tudsz az anyanyelveden megszólalni - legalábbis én így éreztem.
2011. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is a nyelv hiànyzik a legjobban, egy igazit bulizni magyarul, hogy nem gondolkozol hogyan is kell azt mondani ami a fejedben van... Igazàbòl ez egy kicsit bezàrja az embert az elején amìg fel nem veszi a màsik nyelvet (én pechemre olyan nyelvterûletre jôttem a vôlegényem utàn, amit azelôtt sose tanultam) Szòval ez a fajta idegenség az elején nehéz és kedvez a honvàgynak is nagyon, de tùl lehet lenni rajta...

Magyar tàj... :) Igen, elszorul a szivem, de dônteni kell! Hogy megtartom-e az emlékeimben olyannak amilyennek szeretném, vagy visszakôltôzôm éhenhalni... Sajnos az én hivatàsommal otthon nem lehet mit csinàlni.. Szòval akkor mit adjak fel miért? A hivatàsomat a hazàmért, vagy a hazàmat a hivatàsomért, a szûleimet a szerelmemért, vagy a szerelmemet a szûleimért...

Ez mindenkinek nehéz, mire a maga kis tôrténetében eldônti, hogy mi fog tôrténni és ez olyannyira személyfûggô, hogy nincs tanàcs, vagy recept...

Ez az én meglàtàsom!

2011. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"Elmenni innen messzire

Nem lenne válasz semmire

Nem lehetsz gyenge ennyire

Feledni és feladni kész

Veled lesz úgyis az egész

Innen akármerre mész

Maradni igazán merész

Állj meg és nézz szembe vele"


nem engem szólítottál meg első sorban, de válaszolok. nekem sosem fordult meg a fejemben, h elhúzzak. nekem a hazaszeretet nem az eurókon múlik. ezt tényleg nem lehet megfogalmazni.

én itt érzem jól magam igazán, aki tökös, az itt is boldogul. aki akar, az menjen, csak ne szidja a hont...

2011. ápr. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 napietus ***** válasza:

maradni, vagy menni bátrabb :)? hátja. én sem tudnék elmenni innen, a legtöbb idő, amit külföldön töltöttem 1 hónap volt Németországban a rokonaimnál. nagyon jól éreztem magam, a németet ugyanúgy gyerekkorom óta beszélem, szinte anyanyelvem. mégis, valami húzott haza. nem tudom, mi volt az, csak azon kaptam magam, hogy haza kell jönnöm. nem is tudom, mi lett volna velem, ha itthon nem sikerült volna boldogulnom. én nem tudtam volna elmenni, az tuti.


OFF


egyébként azt gondolom, hogy aki talpraesett az Mongóliában is megél, aki meg hülye az élethez, az Svájcban is éhen hal. szóval nem feltétlenül makrogazdasági mutatók kérdése az ember személyes boldogulása...


ON

2011. ápr. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Félsz az ismeretlentől.
2011. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, amíg csak elôkészítettem a kiköltözést, addig nagyon lelkes voltam, de amint biztos lett, hogy néhány hónap múlva 5 évre itthagyok mindent, én is bepánikoltam. Szívem szerint inkább maradtam volna, de már minden készen állt, és az eszemmel tudtam, hogy ostobaság lenne maradni, szóval rászántam magam. Mindez fél éve történt, az elsô 1-2 hónap nehéz volt, de akkor is megérte, mostanra pedig vannak barátaim is, jól beszélem a nyelvet, tehát tökéletesen otthon érzem magam, az életkörülményeim minôségbeli változásai pedig hihetetlenül megkönnyítik a változás miatti ellenérzéseimet.
2011. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te, napietus, megnézném, hogyan boldogulsz mondjuk egy bank alkalmazottjaként Mongóliában, vagy ugyanezzel a munkával Svájcban... hacsak a "talpraesett" alatt nem (adó)csalót, szexmunkást, vagy hasonló ügyeskedôt értesz.
2011. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!