Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már kezdem unni, hogy apámék...

Már kezdem unni, hogy apámék elkérik a pénzt, amit ünnepekre kapok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most sincs pénz itthon. Apám a gép előtt ül, nem csinál semmit, mert 'nincs pénzem, és pénz nélkül nem lehet dolgozni' alapon.

Anyák napja miatt 'húznak le' most. Már marhára unom, hogy tőlem kérnek pénzt, és e miatt anyám mérges rám, és nekem mondja (apám helyett) a pénzügyi problémákat.


2011. ápr. 30. 11:07
 1/10 anonim válasza:
27%
Ühüm
2011. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
17
2011. ápr. 30. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Kitől kapsz pénzt? Honnan tudják a szüleid, h van pénzed? És, aha azt mondanád nekik, h nincs neked sem?
2011. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyszülöktől szülinapra, karácsonyta, stb...
2011. ápr. 30. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:

mire kérik? ételre vagy szórakozásra?

mert ha ételre, szó nélkül kéne segítened, sokan meg vannak szorulva a válság miatt.


ha szórakozásra akkor ne add oda, mondd, hogy nincs, már elköltötted, stb.

2011. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apám legtöbbször cigire, vagy tankolásra kér...
2011. ápr. 30. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy nincs pénzed. Én is ezt csinálom néha.
2011. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ebben a helyzetben nincs jó megoldás.de ha kérnek tőled mond hogy ok de majd kéred vissza mert gyűjtesz v.mire.vagy amit kapsz rögtön vidd bankba postára.én mindig kincstárjegyet kaptam.
2011. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én összehívnék egy családi kupaktanácsot, és szépen, szabatosan, higgadtan elmondanám, hogy:

-a pénzt az ünnepekre TE kaptad AJÁNDÉKBA, azért, hogy magadnak vegyél belőle vmit, vagy te rakd el... mondd el, hogy ez olyan, mintha azokat a cuccokat, amiket ők kaptak ajándékba, odaadnád vki másnak ajándékba, mert "épp nem volt pénzed venni vmit"

-ha vmi létszükséglet, akkor szívesen odaadod, de a cigi NEM AZ

-a pénzből ezentúl ahogy megkapod, elteszel pénzt magadnak (akár bankba vagy a saját tárcádba)-mert hát 17 évesen az embernek vannak kapcsolatai, akiknek ajándék kell, meg akikkel eljárkál ide-oda, és az nem ingyen van... ráadásul kiszolgáltatottá tesz az téged, hogy nincs nálad semmi pénz vészhelyzet esetére sem (mittudomén... otthonhagyod a diákodat, és megbüntetnek a buszon, vagy suliban kell befizetni vmit)

-a pénzügyi problémákat beszéljék meg ők egymással, vagy ők IS egymással, ne téged traktáljanak vele

-nem fogod egész életedben eltartani őket, ha anyukád annyira lusta, hogy nem keres magának állást


Egyébként amiket még tudok ajánlani:

-ha ezek után is tőled kunyerálnak, akkor 1) atombiztos helyre tenném a pénzt, ahol vagy nem találják meg, vagy nem férnek hozzá (pl. lakatos doboz vagy miniszéf vagy a szekrény lefelső polcának a leghátuljára könyvek közé), 2) azt mondanám, erre meg erre költöttem

-ha tudsz, 18 éves korod után legalább egy kis időre lelépni (mondjuk koleszba), és az ünnepi pénzt pedig utána lehetőleg na a szüleid társaságában vedd át a nagyszüleidtől... akkor talán észhez kapnak, hogy nem éri meg ez a viselkedés azt, hogy elveszítsenek téged

2011. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!