Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan kaptam...

Szerintetek jogosan kaptam fel a vizet?

Figyelt kérdés

Úgy 1 éve költöztem ide az anyósomékhoz. Nem jókedvből, hanem mert összevesztem anyámmal - és így az egész családommal - a párom miatt. Itt mindenki alig várt.

A lelkesedésük úgy fél évig tartott... nem én változtam meg, hanem anyóséknak lett több gondjuk. Anyós kezd szenilis, após meg alkoholista lenni, állandóan hazudoznak egymásnak, harcban állnak, és persze én vagyok a kereszttűzben... pl. újabban ha apósom anyós fejéhez vágja hogy elfelejtett megvenni valamit (és minden vásárlásnál kimarad a lényeg), akkor anyós azzal válaszol, hogy már megint nem szóltam hogy elhasználtam ezt-azt. Eddig sose használtam el semmit amit ő vett, különben is a kaja 80%-át én veszem -.- (Ráadásul ha látom hogy elfogyott valami cucca, felírom neki cetlire, de azt is mindig itthon hagyja.)

És ez még csak a napi 1000 idegesítés közül az egyik.


Másik - mivel már nem bírtam az itteni helyzetet, felvettem diákhitelt, hogy a kerti kihasználatlan gyüm.tárolót berendezzem háznak (már régóta ajánlgatják). Ebben a hónapban várom a folyósítást.


De ez csak a magyarázat arra, miért vagyok ideges :)


Párom már jó ideje munkát keres, én nemrég értem haza a melóból, ő egész nap itthon ült, nekiállt panaszkodni nekem hogy milyen gyorsan elmegy a nap.

Válaszom: ha nem lenne fent hajnali 3ig, és utána nem aludna délutánig, hosszabb lenne az a nap is. Megkérdeztem tőle, hogy ha véletlenül elmegy dolgozni, és ha egyszer gyerekeink lesznek, akkor is így fogja majd beosztani a napot?

Erre közli velem, hogy neki túl gyors ez az egész.

Hát nem mondom, én sem azt képzeltem hogy 21éves fejjel egy gyümölcstárolóban fogok élni a kényelmes szobám helyett, de hogy valakinek azért legyen minden túl gyors mert el kell menni dolgozni...

Ha én nem lennék akkor is el kéne mennie, mert a szülei nem hajlandóak eltartani. Szóval most kissé felkaptam a vizet, ha esetleg szerintetek nem jogos szóljatok, mert még nem teremtettem le egyetlen szerelmem - és nem is szeretném, hacsak nem kontráz rá még ma. 21/L


2011. máj. 4. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A pároddal a vita... hát nézôpont kérdése. De fogadj el egy jótanácsot: nehogy erre költsd a diákhiteledet! Gondolj bele, ha néhány év múlva szakítotok (nem törvényszerû, de megeshet) akkor ott álsz üres kézzel, de egyedül kell visszafizetned az utolsó fillérig, ne legyél buta.
2011. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
örülj neki hogy ott lakhatsz egyáltalán...
2011. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek nem lesz jó vége. Részben igazad van, de a diákhitelemet én sem arra a gyömölcstárolóra költeném:-S
2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen dologra diákhitelt felvenni butaság. Hisz eleve instabilnak tűnik az egész helyzet, plusz gondolom nem egy gyümölcstárolóban akarsz megöregedni. Kár bele pénzt invesztálni. Inkább küldd el dolgozni a párodat, és menjetek albérletbe, akár többedmagatokkal. Persze hogy kényelmesebb neki, ha otthon mereszti a seggét, de állj már a sarkadra, ilyen pasival akarsz élni?


Ráadásul gondolom te tanulsz (a diákhitel miatt), ő meg nem hiszem, ha hajnali 3-tól délutánig alszik. Itt valahogy nagyon nem egyeznek az igények. Ne költsd ide a diákhiteled.

2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Meg ne haragudj,de ha nekem ennyi problémám lenne az anyosómékkal mint ahogy Te írod,Én biztos nem költöztem volna be általuk felajánlott gyümölcstárolóba...Akármennyire is ajánlgatják.

A kénylemes szobádat Te hagytad ott pont a párod miatt,aki most munkanélküli,szóval miatta vannak a gondjaid.

Jó persze biztos nehéz neked elviselned,hogy Te dolgozol,Ő meg otthon van,de Te választottad ezt!!!!

A párod szépen menjen el dolgozni,Te meg békülj ki a szüleiddel!

Anyósék vitájából maradj ki,mondd meg neki,hogy ne keverjen bele....

Ha mindketten dolgoztok,el tudtok menni albérletbe külön mindkettötök szüleitől,mert az oké,hogy Te hitelből megcsinálod a tárolót,de attól még nem lesz a Tiéd,és sajnos anyósodék bármikor azt mondhatják,hogy költözz el,végülis az Övék!

Ha eddig is 1000 dologgal idegesített ezután meglesz az 1001.!

Én szépen megmondanám a páromnak,vagy elmegy dolgozni,vagy Én megyek el!

Biztos nem csinálgatnék semmiféle tárolót,csak azért,hogy Ő továbbra is tudjon hajnali 3 dimbítni meg délutánig aludni!Pláne nem vennék hitelt a nyakamra!

2011. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Mi lesz, ha megromlik a kapcsolatotok vele is, a szüleivel is, szakítotok, te meg ott fogsz lakni a kertjükben a gyümölcstárolóban? Kötve hiszem, hogy el fogják tűrni és akkor oda a pénz, amit felvettél. Költsd azt a pénzt értelmesebb dologra, mert így olyan, mintha az ablakon dobnád ki.

Inkább költözzetek valami olcsóbb albérletbe, de ne a gyümölcstárolóba.

2011. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!