Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, mi az...

Mi a véleményetek, mi az ideális, ha hogyan és milyen arányban osztja meg egymás közt férfi és nő a házimunkát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Fele fele.
2011. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Rengeteg dologtól függ. A fele-fele igaz, csakhogy ennél árnyaltabb. Ha a férfi tizenkétórázik, a neje meg csak 6-8 órában dolgozik, akkor evidens, hogy ő csinálja a nagyját. De ez a fordított helyzetre is igaz. Ha valaki otthon van, akkor szintén elvárható, hogy mindent csináljon meg, amit csak tud.

A lényeg, hogy mindent összevetve nagyjából azonos arányban szálljanak be a családdal kapcsolatos munkákba.

2011. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, és a párom mindenben besegít. Mindent megcsinál (takarít, mosogat, tereget stb.), főzni én szoktam, de általában segít előkészíteni (meghámozza a zöldségeket, paníroz stb.). Néha-néha azért kedve támad kotyvasztani valamit, ami a legtöbb esetben még finomra is sikerül. Szóval nálunk abszolút megoszlik a házimunka, ha százalékban kellene meghatároznom, mondjuk 60-40-et mondanék, mivel a főzés azért az én posztom.
2011. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik válaszoló vagyok. Egyetértek a másodikkal. Nálunk is volt olyan helyzet, hogy a párom 12 órában dolgozott, késő este ért haza, természetesen akkor én igyekeztem mindent megcsinálni egyedül, hétvégén pedig együtt behoztuk a lemaradást. De fordítva is volt már rá példa. Amikor munka mellett suliba is jártam, és a párom éppen munkanélküliként volt, gyakorlatilag a főzésen kívül mindent megcsinált. Szóval ez tényleg függ az élethelyzettől.
2011. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is függ attól, hogy ki milyen munkaidőben dolgozik. De mindketten vegyék ki a részüket. És mindketten legyenek tekintettel a másikra, hogy annak esetleg roszabb napja van, fáradtabb, esetleg nincs ereje megcsinálni amit épp kellene. Pl. főzés.

Nálunk én főzök legtöbbször, én mosogatok legtöbbször, de a férjem is szokott mindkettőt. Sőt, mikor főzök, mindig körülöttem sündörög, hogy miben tud segíteni. Én mosok, én teregetek, én takarítok. A férjem a napi bevásárlást megcsinálja. A nagyot szoktuk közösen.

2011. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az a "szokás", hogy mindketten segítjük egymást, ahogy tudjuk, amit lehet együtt csinálunk.
2011. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlően.
2011. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
En most itthon vagyok babaval, igy mindent megcsinalok kiveve a funyirast, a ferjem szokott porszivozni is (gyakran szoktunk a kicsi miatt, amelyikunk epp raer). Fozni nem tud, en meg nagyon szeretek fozni, szoval azt biztos, hogyha elmegyek dolgozni, akkor sem fogja atvenni. Mi igy jol meg vagyunk, attol fugg, hogy ki mihez ert jobban. Pl. o ra marad 1-2 aprosag, ha meg kell javitani valamit es a haz koruli munkak nagyresze ram meg a varras, takaritas, mosas, fozes, posta, bevasarlas. Szerintem nem lehet ramondani, hogy legyen 50-50%, mert attol is fugg, hogy ki hany orat dolgozik, miben jo es amig mindket felnek megfelel a helyzet, nem erzik tehernek, nem veszekednek rajta, addig barmilyen megosztas jo. Mindenkinel mas valik be.
2011. máj. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek, hogy igazságosan el kellene osztani a házimunkát, attól függően, ki mennyit dolgozik. Viszont az én párom olasz (Olaszországban a legtöbb anyuka mindent megcsinál otthon a fiának, elkényezteti, és később a fiú ugyanezt várja el a párjától....) és hiába okos, intelligens, nem érti meg, hogy nem "normális" ha egy nő végzi az összes házimunkát amellett, hogy dolgozik/tanul . Egyszerűen egy tányért sem hajlandó elmosogatni, mert "az a nők dolga" "és az Ő szokásaik szerint így normális, és a férfinak megalázó lenne házimunkát végezni"...Hiába mondom neki, hogy bizony Magyarországon a férfiak igenis kiveszik a részüket a házimunkából....nem tudom, hogy tudnám megértetni vele....
2011. máj. 7. 01:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: az en ferjem sem magyar es anyukaja sajnos semmire sem tanitotta meg otthon, igy meg a ruhait sem tudta osszehajtani. Kitalaltam neki egy rendszert, hogy hogy tudjuk a rendet fenntartani es mukodik. Nem foghatja ra a parod, hogy olasz es akkor semmit sem kell csinalni. Az ember azert el, hogy fejlodjon. Ha szeret, nyilvan nem fog elmeleti dolgok moge bujni. Ha teged vett el, akkor nem ugy fog elni, mint otthon, mert akkor eljen az anyukajaval, nem?
2011. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!