Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valakikn...

Miért van az, hogy ha valakiknek üzenetet küldesz (többeknek) nem írnak neked vissza?

Figyelt kérdés

Vajon mi lehet ennek az oka?! Egymástól teljesen független emberek, nem közeli barátok.

Van úgy az ember, hogy halogatja pár napig de aztán mégsem jön válasz. Miért?!


Én most 5 emberrel vagyok így.


Ki érti?!


2011. máj. 9. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Parasztok. Anyukám megtanított rá, ha kérdeznek tőlem valamit, válaszolni kell. Nem hiszem el, hogy annyira bonyolult megírni egy emailt, mégis sokszor járok úgy, hogy vagy egy hétre rá, személyesen reagálnak az emailemre. Én meg legszívesebben megmarnám magam. Ráadásul sokuk egész nap a gép előtt seg.gel, de legalábbis este msn-en lóg, és nem telik neki másfél perc egy mailre.
2011. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hmmm. Hát igen.

Annyira sértő tud lenni a dolog.

De most, hogy így összeszámoltam a heti megválaszolatlan leveleimet (ami nem volt nehéz, mert ritkán küldök akár mail-t, akár sms-t) így eléggé rosszul állok.

Na, nem mintha ők gyakrabban írnának nekem.

Múlthét elején gondoltam, üzenetet küldök egy-két embernek (volt, akit köszöntöttem is) és arra nem méltatnak, hogy válaszoljanak.

És akkor nyisson az ember legközelebb.

Hát azt várhatják.

Én meg már azt hittem velem van a baj, gondoltam megteszem én az első lépést.

Minek?!?

2011. máj. 9. 00:20
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok:

Én is így vagyok. A héten két ismerősömet köszöntöttem szülinap alkalmából, egyik se írt, pedig a facebook-on történt mindez, és azóta teleposztolták a falukat... Képteéenség, hogy nem vették észre a levelet...

Van olyan ismerősöm (ma már csak annak nevezem), aki egyetemen a legjobb barátnőm volt. Júniusban diplomáztunk, ősztől mindkettőnknek munka más-más városban. Én írtam neki, hogy hogy megy, mi van vele... Email-re nem válaszolt, facebookon lelkesen éli a közösségi életet, de nem válaszol, iwiwen szintén, újabb email-re szintén no válasz... Telefonálni a munkája miatt nem tudok... De ezek után nem is töröm magam.

Parasztság, meg van benne egy adag "lesz@rom"-fíling. Nem vagy neki fontos. Ez szintén baromi hízelgő, ugye... Egyeseknek meg addig létezel, míg az orra előtt vagy, aztán nem érdekled.

A szülinapi köszöntésre nem reagálni a taplóság teteje amúgy is.


Vicces, hogy néha megesik, hogy ugyanazok az emberek, akik valami közepesen fontos, vagy nagyon fontos ügyben nem írnak vissza, képesek berágni rám, amiért nem lájkoltam a gyerekükről/cicájukról/autójukról/nagymamájukról készült képet a facebook-on....

2011. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"képesek berágni rám, amiért nem lájkoltam a gyerekükről/cicájukról/autójukról/nagymamájukról készült képet a facebook-on...."


Hahaha!

És tényleg vannak ilyen emberek!! :D:D:D

Ez viszont az értékrendbeli különbségek rovására lenne írható?! Úgy gondolom igen.


Nos, a te eseted is igen hasonló az egyetemi ismerősöddel kapcsolatban.

De hogy ennyire ne érdekelje a másikat, hogy hogyan éli az életét az az ember, akivel egy ideig közös úton haladt az életük! Ez azért tényleg pofátlanság.


Mert a ember úgy van vele, hogy "kopnak le" emberek az életéből de, hogy az érdeklődésére az embernek ne reagáljanak..


Hát most mit mondjak. Kell egy intelligencia szint.


És ahogy téged is, engem is megtanított anyukám jó pár alap dologra, amivel az embernek illik rendelkeznie ahhoz, hogy ne tartsák őt bunkónak.


Úgy látszik mások nem rendelkeznek eme tudással.

De hát valakinek bunkónak is kell lennie, nem?! :)

2011. máj. 9. 00:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, igen :)
2011. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mit irtal nekik? Nem lehet, hogy nem ereztek fontosnak? Vagy azt kerdezted toluk, hogy hogy vannak? Nem lehet, hogy ok csak ismerosnek gyujtottek, de amugy nem erdekled oket? Mert irtad, hogy nem kozeli ismerosok.
2011. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van köztük közeli is.

Például az egyetlen barátnő.

És egy másik, akikkel nyaralni is voltunk együtt---> őt köszöntöttem. És semmi.

2 felől pedig érdeklődtem, hogy vannak, hogy telnek a mindennapjaik.

1. volt munkatárs (pár hónappal ezelőtt még együtt dolgoztunk és tartottuk a kapcsolatot)

2. volt általános iskola osztálytárs, aki az esküvőmön is volt (vele is aktív "táv"kapcsolat volt)


Egyszerűen nem értem.

2011. máj. 9. 19:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbantani, de szerintem ez az az eset, amikor neked valaki sokkal fontosabb, mint te neki. Nekem is volt ilyen. Nem is probalkoztam ezeknel az embereknel tobbe. Baratkozz olyanokkal, akik megerdemlik!


Munkahelyi kapcsolat: az alt. addig tart, amig ott dolgozol, csupan azert jott letre, mert ott dolgoztal.

2011. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom...


Csak ilyenkor, amikor az ember nyitni próbál és pofont kap vissza, az újabb csalódás.


Ez lesz a vége, biztos hogy innentől kezdve hanyagolni fogom ezen kapcsolataimat.


Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 9. 20:07
 10/12 anonim ***** válasza:
De biztos, hogy van olyan ember, aki ertekeli a baratsagodat, akinek szamitasz! Szerintem ez a dolog ketiranyu es nem kell rosszat latni bele. Vannak emberek, akiket mi tartunk fontosnak, masok meg minket tartanak fontosnak es eszre sem vesszuk.
2011. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!