Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált lányom közös gyermekük...

Elvált lányom közös gyermekük után havonta 15-ig bírósági ítélet alapján 40000 Ft gyermektartásdíjra jogosult. Volt férje a gyerekek 31 napi nála tartózkodására hivatkozással ezen összeg utalását megtagadta. Ezt joggal teheti? Jogi alapja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem teheti. A gyerektartás független attól,hogy éppen kinél van a gyerek, az jár azokra az időszakokra is,amikor a gyerek (pl szünetben) az apjánál tartózkodik.
2011. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
nem a lányodnál vannak a gyerekek? miért nem?!
2011. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi, nem értek hozzá, de ha egy teljes hónapot az apánál tölt a gyerek, ő eteti, fizeti utána a rezsit, szórakozást stb., akkor anyukának mi jogon járna a pénz arra a hónapra?

Ráadásul 40ezer forint??

Ez amúgy is rengeteg.

Nem tudom elképzelni, hogy anyuka arra a hónapra becsületesen félreteszi a pénzt a bankba a lányának...

2011. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

első vagyok

maradjunk meg a jogi helyzetnél.

(teljesen mindegy, hogy miért volt a gyerek az apjánál, nyaralhatott, vagy az anya kórházban volt,minegy)

A gyerektartás jár.

a gerektartás nem kifejezetten a havi élelmezésre van.

Abból kell fizetni az egész éves rezsit, a gyyerek öltözködését, a beiskolázást, az osztálypénzt, a különórákat, a sportolást, az osztálykirándulást....stb.

ez nem osztható vissza napokra (most 2 hétig nálam volt a gyerek akkor csak a felét fizetem)

Ha egy apának nem tetszik az összeg,akkor indíthat eljárást annak csökkentésére, akkorkérheti,hogy a gyereket helyezzék el nála.

Deamíg más bírósági döntés nem születik,addig minden hónapban köteles a gyerektartást fizetni.

2011. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Én csak abból indulok ki, hogy pl. a rezsi nálunk előre le van jelentve havi szinten, hogy mennyit kell majd fizetnünk, előre kiszámoltuk három ember fogyasztását.

Ehhez igazodunk.

Ha egyik hónapban elmegyünk otthonról, akkor is ugyanannyit fizetünk, tehát nem csökken a költség.


Mondjuk én azt gondolom, hogy ilyen esetben csak a gyerektartás felét lenne illő elfogadni, mivel egész hónapban az apa gondoskodott róluk, ergó azt a pénzt valószínű, hogy a gyerekekre költötte.

2011. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Ha az apjánál van a gyerek egész hónapban, akkor miért fizessen az anyának?

A pénzt nem az asszonynak utalja amúgy sem, hanem a gyerekeknek.

Ha nála van a gyerek, akkor ő gondoskodott róla, tehát a nőnek az én értelmezésemben nem kellene ezen kiakadni.

2011. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

jogi helyzetben valóban az van, amit egy előző válaszoló írt. Lehet, hogy épp apu hordja iskolába/óvodába, de valószínűleg kajapénzt anyuka fizeti, esetleg kirándulást részletekben anyuka fizeti, stb. Attól, hogy épp nincs ott a gyerek, még kell fizetni sok mindent. Plusz a rezsinél is, az előző havit kell fizetni a csekken, de akkor ugye ott volt a gyerek...

szóval amit a bíróság megítélt, jogilag az apa köteles kifizetni.

ha nem teszi, először nektek kell lépni, vagyis a lányodnak. Ha arra sem reagál, utána lehet csak a gyámügyre menni

2011. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Mennyire rohadtul pénzéhes ez a világ!


Tehát egy napot sem volt nála a gyerek a hónap során, de a pénz az kéne utána?

2011. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
40 000? :O Mi csak 10 000-ret kapunk.
2011. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Jogilag nem de hogy lehet 1 hónapot behajtani nem tudom

mért nincs a gyerek otthon.

2011. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!