Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elhívtak egy családi...

Ha elhívtak egy családi eseményre, illik felajánlanom, hogy pótolok az ajándékba, vagy sem?

Figyelt kérdés

A pároméknál lesz egy nagyobb családi ünnepség hétvégén. Hívtak engem is, azok akiknél lesz az ünnepség (vagyis szóltak a páromnak, hogy vigyen engem is...)

Mivel sem én sem a párom nem dolgozunk ilyenkor általában a szülők állták eddig a cekket (esküvők, keresztelők stb.)

Egyszer felajánltam, hogy pótolnék szívesen és akkor azt mondta "anyós", hogy szó se róla, ők hívtak, jó, hogy nem fizetek...

(Azt, hogy vegyek valamit egyedül, olyan semmilyennek tartom, akkor vagy a párommal közösen, vagy sehogy...)

Félek felhozni a témát, mert megint leharapják a fejemet...bár már kényelmetlenül érint a helyzet, pofátlanságnak tartom kicsit:-S

Mindketten húszon felüliek vagyunk...


2011. máj. 10. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha vendégségbe hívtak,akkor vigyetek pár üveg italt és valami süteményt.
2011. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem vendégség, vendéglős menet lesz...
2011. máj. 10. 14:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá megint, abból baj úgysem lehet, max. újra azt mondja, hogy 'Szó sem lehet róla...'

Vagy, beszéld meg a pároddal, hogy mit gondol arról, ha vesztek valami apróságot az ünnepelt/ek/nek.

2011. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy "be kellene szállnod" pénzzel az ajándékba.

Bocsi a tudatlanságért,mi az a vendéglős menet?

2011. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

:D:D

A vendéglős "menet"

Szóval vendéglőben lesz az esemény, nálunk fele-szólás mondás a "menet":D az esemény szó helyett...


Egy kislány az ünnepelt, olyan 9-10 éves

2011. máj. 10. 14:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

HA külön éltek a pároddal akkor nektek külön kellen vinni ajándékot. ha az anyósékkal éltek és egy ajándék van akkor abba neked nem kell bele szállni. vagy is csak akkor ha a párod is bele száll.

vagy vigyetek valamit külön apróságot a pároddal (pl ilyenkor egy csokor virág is szuper) , de te külön egyedül ne adj bele, de megkérdezheted.

mindenképpen beszélj anyóssal, vesd fel hogy mi lenne ha ti virágopt vennétek, vagy ha férfi akkor egy üveg piát vagy egy doboz csokit.

2011. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Aha, most már értem.

Ha nagyon ciki neked ez a helyzet, akkor kérdezd meg a párodtól vagy a szüleitől, hogy mit kap tőlük, és mit szólnának hozzá, ha beszállnál. Vagy azt mondják oké, vagy azt, hogy nem.

Mondjuk egy ekkora kislány még képes örülni bármilyen apróságnak is pl.: egy nagy bon-bon vagy egy csokor virág, vagy egy gyerek-rúzs/szájfény stb... Meglephetitek a pároddal közösen valami csekélységgel.


Üdv!

2011. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igazából a párommal sem lakunk együtt, csak hébe-hóba. Egyetemisták vagyunk, hol nálam, hol nála lakunk, hol meg külön.

A virágra gondoltam én is, lássuk, beszélek még a párommal, de ilyen téren hasonlít az anyujára...

Az anyós mindenből nagy ügyet csinál, vele ilyesmit nem lehet tárgyalni:D

2011. máj. 10. 14:54
 9/18 A kérdező kommentje:

A szüleitől kényelmetlen megkérdeznem, a párommal beszéltem erről korábban és azt mondta "megint ne kezdjem" :D

De még ma megkérdezem...:)

Köszi a válaszokat

2011. máj. 10. 14:55
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy ugye mindkét családban előfordulnak ilyen ünnepek. Ha az én családoméra megyünk akkor én és a családom álljuk, ha az övére akkor ő és a családja. Az egyszerű szülinapokkal is így vagyunk.
2011. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!