Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet közelebb kerülni...

Hogyan lehet közelebb kerülni egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező anyóshoz?

Figyelt kérdés

Nem támadásból írom a kérdést. Számomra a párom szülei sokat jelentenek és sosem bántanám őket, semmilyen helyzetben. Nagyon tisztelem őket.

A párom édesanyja egy nagyon tisztelettudó nő, még a "régi, hagyományos világ" szellemében nevelték, tényleg sosem hallottam tőle senkire, semmire semmi rosszat...Ő az a típus aki mindenkiért mindent és bármit megtenne. No, az ő fiának lettem én a barátnője:) A problémám, hogy 4 év alatt nem tudtam közel kerülni hozza, olyan szinten nem, hogy egy jó igazit még nem beszéltünk. Persze ilyen általános dolgok, hogy hogy van, hogy vagyok ilyesmi rendben van. A családba befogadtak meg minden, csak van egy ilyen, hogy annyira "szorong" mikor találkozunk, hamar lezárja a beszélgetést ilyenek...ha valamit szeretne két perc alatt elintézi. Mikor nekem kell valami azonnal és rögtön, bármit megtesz, abban van, hogy minden tökéletes legyen, ne érezzem rosszul magam. Engem meg pont ez feszélyez, hogy mindig a kedvemben akar járni, olyan szinten, hogy ha rosszabb napom van, s nem mosolygok, akkor egyből kérdezi, hogy valami baj van? S egyből azon gondolkodik vajon ő mit tett?

Gyakran elbeszélgetnék vele, de egyszerűen nem találom a hangot, mert mivel ő ilyen feszült én sem tudok másképpen viselkedni...Voltunk már közös nyaraláson, kirándulásokon, sokat voltam náluk, eltelt 4 év, s még is ez van...Szerintetek?

21-L


2011. máj. 10. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

ismerős...


kérd meg h tanison meg főzni a kisfia kedvenc kajáját (mind1 h te vagy a legszuperebbül főző nő a világon,azt csak ő és ugy tudja).Közben akaratlanul is oldottabb a hangulat,főleg ha a fiúkat elpateroljátok mondjuk sörözni

2011. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem nagyon adott...nem tudom hogy kérném meg ilyenre, mikor végül még sosem beszélgettünk egy "jó becsületeset":-S

de ha egyszer úgy alakulna lehet, hogy ez jó megoldás lenne...

2011. máj. 10. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egy nem beszedes ember. Sok ember el tud valamit mondani 3 mondatba, mig masnak 10 kell hozza.
2011. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, igazából minden cselekedete, beszéde stb. olyan szorongó, megfelelni akaró, ha rólam van szó. Nem tudom megfogalmazni másképp:-S Olyan nem természetes, és közvetlen...inkább tisztelettudó és távolságtartó (ez lehet nem is jó szó, mert nem az...)
2011. máj. 10. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
ugy kérd meg ilyenre,hogy menj oda szégyellős arccal,hogy " a lajos mindig modogatja hogy ilyen finomat csak a mamája tud,nem-e tetszene megtanitani engem erre?"
2011. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

talán:):D

köszi

2011. máj. 10. 18:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Legfontosabb: örülj, hogy tisztel az anyósod!


Tényleg különbözőek vagyunk, biztos, hogy ő alapjában szorongósabb típus, ezen nem fogod tudni te megváltoztatni. Ha megfigyeled, lehet, hogy a saját családjában is olyan "mindig ugrásra kész" típus.


Miről akarnál beszélgetni vele?

Miért baj, ha megkérdezi, miért van rosszkedved? Ha ilyenkor elmondanád neki (bizalmadba avatnád), akkor nem magában keresné az okot, és idővel talán ő is jobban megnyílna.

És tényleg azt keresd, amiben ő nagyon jó (vagy amibe nagyon sok energiát fektet be), és azt dicsérd, aziránt érdeklődj.

Valószínűleg sosem lesz a "barátnőd", de nem is az a dolga :)

2011. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. máj. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!