Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van ez a gyerektartás...

Hogy van ez a gyerektartás dolog folyamata?

Figyelt kérdés

nem az összegre vagyok kiváncsi,hanem hogy működik,

mikor kell beadni a kérelmet vagy mit?Hova?

Mikortól számolják a gyerektartást?Úgyértem amint külön költözünk onnantól, vagy hogy?Azt hogy ellenőrzik?Csak mert mi nem vagyunk házasok,csak élettársak,de nem regisztrált élettársak.Mit kell csinálnom?(9hónapos a kisfiam)


2011. máj. 11. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Bíróságon kell kérni.Visszamenőlegesen 6 hónapra ítélik meg. Van panasznap,ott elintézheted.
2011. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha elismerte a gyereket akkor kérhetesz gyerekelhelyezési pert,amikor elhelyezik a gyereket nálad és megállapítják a tartásdíjat.

ha nem is merte el,akkor először apaságit kell indítani.

2011. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Írnod kell egy beadványt, amelyben kéred a gyermek nálad való elhelyezését és gyermektartásdíj meghatározását.

Kell hozzá egy másolat a gyermek születési anyakönyvi kivonatáról, kell egy jövedelemigazolás 1 évre visszamenőleg.

Ha az apa neve nem szerepel az anyakönyvi kivonaton, akkor apasági keresetet is be kell nyújtani.

2011. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tartásdíjat pedig a kérelem beadásától visszamenőlegesen 6 hónapra lehet lérni.
2011. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

van apasági nyilatkozat.

-Külön kérnem kell hogy nálam helyezzék el a gyereket?

-És onnantól amikortól beadom a kérelmet,mikorra várható az elbirálása?Hetek-hónapok?

-Kell fizetnem azért hogy ezt elinditsam?

-Ez a visszamenőleg 6hónapra kifizetik a tartásdijat,ezt nem nagyon értem.Szóval ha esetleg nem fizetne mióta külön vagyunk,akkor fizetik visszamenőleg ameddig nem fizette,vagy hogy?

-Valahol hallottam hogy lehet választani hogy a fizetése 20%-át fizeti-e gyerektartásként,vagy fix összeget beszélünk meg.Igaz ez?

-Van valami követelménye annak hogy nálam maradhasson a gyerek?Mert ez az ő lakása,nekem munkám sincs,előtte volt,de nem sok.Elvehetik tőlem?

-neki kell 1évre visszamenőleg jövedelem igazolás?

2011. máj. 11. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:

-Külön kérnem kell hogy nálam helyezzék el a gyereket?

Igen, írnod kell egy beadványt, amiben leírod, hogy a gyermeket nálad helyezze el a bíróság. Ha gondolod írj privit és segítek megírni.

-És onnantól amikortól beadom a kérelmet,mikorra várható az elbirálása?Hetek-hónapok?

Amint a pernek vége van, ez lehet néhány hónap, attól függ mennyi ügyük van.

-Kell fizetnem azért hogy ezt elinditsam?

Illetékmentes, a pervesztes fizeti a perköltséget, ez kb 30e.

-Ez a visszamenőleg 6hónapra kifizetik a tartásdijat,ezt nem nagyon értem.Szóval ha esetleg nem fizetne mióta külön vagyunk,akkor fizetik visszamenőleg ameddig nem fizette,vagy hogy?

Ha beadod a kérelmet mondjuk holnap, beleírod hogy kéred, hogy a kérelem beadásától számított 6 hónapra visszamenőleg ítéljék meg a tartásdíjat. Amikor megszületik az ítélet, abban benne lesz, hogy az addig eltelt időre -a kérelem beadásától, + 6 hónap vissza- járó tartásdíjat a tartásra kötelezett fizesse meg.

-Valahol hallottam hogy lehet választani hogy a fizetése 20%-át fizeti-e gyerektartásként,vagy fix összeget beszélünk meg.Igaz ez?

Úgy szokás, hogy a mindenkori jövedelmének 20%-át -ha csak 1 gyereke van a kötelezettnek-, de minimum X forintot.

-Van valami követelménye annak hogy nálam maradhasson a gyerek?Mert ez az ő lakása,nekem munkám sincs,előtte volt,de nem sok.Elvehetik tőlem?

Nem, egy ilyen korú gyermeket csak akkor vesznek el az anyjától, ha veszélyezteti. Van GYED,GYES, családipótlék, az megfelelő jövedelem.

-neki kell 1évre visszamenőleg jövedelem igazolás?

Neki is kell, a bíróság amikor megvan a tárgyalás időpontja, kiküldi neki az idézést hogy mikor kell menni és mit kell vinnie.

2011. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy igy leirtad.

-Ha hónapokba is beletelik még eldől hogy lesz,addig hogy van a láthatás dolog?Ahogy én szeretném?

-a pervesztes fizeti a perköltséget,ami 30e ft.Ebbe hogy lehet vki pervesztes?Pl ha azt szeretném hogy nálam maradjon a gyerek,és mégse úgy itélik meg,akkor nekem kell a 30e ft-ot fizetni?Vagy hogy,ezt se nagyon értem.

Irok majd privit szerintem,köszönöm,csak majd valamelyik nap,mert most minden összejött,nem tudok gondolkozni se....köszönöm!

2011. máj. 11. 13:56
 8/8 anonim ***** válasza:

-Ha hónapokba is beletelik még eldől hogy lesz,addig hogy van a láthatás dolog?Ahogy én szeretném?

Addig közös felügyeleti joga van mindkét szülőnek, mindkettejüknek ugyanannyi joga van a gyermekhez. Az apa annyi időt tölt a gyerekkel, amennyit akar.

-a pervesztes fizeti a perköltséget,ami 30e ft.Ebbe hogy lehet vki pervesztes?Pl ha azt szeretném hogy nálam maradjon a gyerek,és mégse úgy itélik meg,akkor nekem kell a 30e ft-ot fizetni?Vagy hogy,ezt se nagyon értem.

A nyertesnél lesz elhelyezve a gyermek, így a pervesztes a másik fél lesz. Igen, ha mégsem nálad helyeznék el, akkor te lennél a pervesztes.

2011. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!