Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek anyja kérheti a...

A gyerek anyja kérheti a gyerektartás emelését a következő esetben?

Figyelt kérdés

Párom minimálbért keres (papíron). Egyedül él(vele élek, de a szüleimhez vagyok bejelentve).

Ketten együtt nagyon jól keresünk. Szóbajött, hogy a párom több pénzt küldene az exének, de tudomásunkra jutott, hogy nem a gyerekre költi a pénzt.

Ezért úgy döntöttünk, hogy inkább veszünk neki ruhákat, játékot ilyesmi, és nyitottunk a nevére egy bankszámlát amire minden hónapban utalunk pénzt.

Az életkörülményeink nagyon jók a minimálbérhez képest.

Szóval az ex kérhet több pénzt?


2011. okt. 11. 12:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A feleség kérhet pl. vagyonosodási vizsgálatot és akkor mindjárt kiderül, hogy nem minimálbérből éltek.

Akkor abüntetés,elmaradt adók és járulékok megfizetése mellett természetesen megemelik a gyerektartást is.

2011. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De mi köze a gyerektartáshoz az én fizetésemnek? Az, hogy én jól keresek, és azt a pénzt nem arra a lakásra költöm ahová be vagyok jelentve, ez nem az én magánügyem? (Albérletben lakunk, nem saját lakás)
2011. okt. 11. 12:24
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogyha a párod jóval többet keresmint a minimálbér,akkor azt nem sikerülne 2perc alatt kiderítenie a NAV-nak. Nem a te pémzedről beszéltem,hanem az apáéról
2011. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Az ex akár minden évben benyújthat egy kérelmet a gyerektartás emelésére,és a bíró minden évben köteles elbírálni.Ha a minimálbér évente emelkedik akkor vele egy időben emelkedik a gyerektartás összege is.A törvény szerint a gyerektartás összege 1 gyerek esetében a férj fizetésének 20%-a vagy a minimálbér 20%-a.

Azt hogy a párod számlát nyit a gyermekének,hogy játékokat,ruhákat vesz,ez nagyon dicséretes,és le a kalappal előtte.De ettől függetlenül fizetnie kell továbbra is a gyerektartást.

Az meg más kérdés hogy arra hivatkoztok hogy nem a gyerekre költi.Tudod a villanyszámla,lakbér,és egyéb ilyen kiadások is a gyereknek is fontos..Az anyukának nem csak játékokat kell vennie a sokszor 15000 forintos gyerektartásból.

2011. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

A "minimálbérhez képest jól élünk"-et úgy kell érteni, hogy 1,5 hónapja volt nyílászáró csere és festés.

A hűtőnk mindig tele van, havi 2x megyünk szórakozni (mozi vagy vacsi).

Emellett a gyerek anyja kap havi 15 ezret, de azt mondta hogy nem elég neki a pénzt, küldjünk többet.

Én viszont nem vagyok hajlandó fizetni anyuci műkörmét meg szolibérletét.

Felajánlottuk,hogyha a gyereknek bármi kell (pl. új szekrénysor, ruhák, ágy) megvesszük.

Neki ez a verzió nem jó, neki a pénz kellene.

(Azt mondta, hogy úgy havi 35-40 ezerre gondolt).

2011. okt. 11. 12:28
 6/32 A kérdező kommentje:

Az oviban szóltak a páromnak, hogy a gyerek ruhája sokszor koszos, van ami el is van szakadva, a gyerek ebédjét is egy másik anyuka fizeti be az ex helyett, mert neki "nincs" pénze.


Nem azt mondom, hogy többszáz ezret keres a párom, de 6 számjegyű a fizuja.

2011. okt. 11. 12:30
 7/32 A kérdező kommentje:

Aki az ebédet befizeti hölgy, ő a szomszédunk, és mi szoktuk neki kifizetni (nem nagy összeg, nem erről van szó, csak érdekes hogy erre nem telik, de műkörömre, szolibérletre meg

többezres ruhákra és parfümökre telik az anyukának)

2011. okt. 11. 12:32
 8/32 anonim ***** válasza:
68%

A párod minimálbérrel van bejelentve? Akkor hiába kér 35-40 ezreket.Minimálbér 20%-a olyan 15.000 forint.(én is minimálbér után kapok 14.600 forintot)

Azt hoy a párodnak van fekete melója senkit nem érdekel,sem a bíróságot,sem az apehot vagy egyéb szervezetet.Ők nem fognak utána nézni,és azt meg senki nem veszi figyelembe hogy az ex bemegy hogy a volt férje nem is minimálbért keres hanem 300-400 ezreket,csak éppen feketén dolgozik.Ahhoz le kéne buktatnia,vagy számlákkal kell igazolnia hogy tényleg ennyi pénzt kap.

A sógornőm férje is minimálbéres mégis kőművesként feketén hazavisz sokszor 300 ezreket is.A sógornőm erre a pénzre tart igényt(hogy ebből vonják a gyerektartást)de mivel nincs semmi adat róla,nincs tanú aki elmondaná,hogy ott dolgozott így ez a pénz nem létezik..

Szóval a feleség nyugodtan menjen és kérjen emelést.A volt férj bejelentett fizetését fogják csak leellenőrizni.-

2011. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És az én fizetésemet nem veszik figyelembe, hogy én is 6 számjegyű összeget keresek (és abból adózok)?

Vagy csak akkor lenne érdekes ha házasok lennénk vagy hivatalosan is élettársak lennénk?

2011. okt. 11. 12:37
 10/32 anonim ***** válasza:
52%
A "párodnak" van már egy családja, te csak a 2. vagy, ezt tudomásul kell venni. A gyerekről gondoskodnia kell. Kisülne a szemem, ha 15 E-t adnék a gyerekemnek az eltartására! Tudod mire elég az? Jogos az anya kérése, az apának 1. a gyereke kell legyen, a vacsikákra meg vagy jut, vagy nem. 15000-ből műkörmös?! :D. Fürdővíz, kérlek, meg ebédpénz, az. Ha pedig a gyerek edzésre akar menni, kirándulásra, szórakozásra, vagy csak egy pizzázásra(vacsi!),mozira vágyik, nem vihet oda cserébe egy szekrénysort! Nagyon kevés pénz ez, ebből az anya garantáltan nem költ magára, a kedves apuka szeme kisülhetne. Magának mozi, vacsi, új élet, a gyerektől meg elszipkáz mindent. Gratulálok hozzá, de hát asszem zsák a foltját...
2011. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!