Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor, hogyan tovább?

Ilyenkor, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szeretném kérni az elhelyezésemet egy másik családnál vagy intézetben. Ma bejelentettem otthon, hogy ezt szeretném. Erre nagyon megvert az anyám, apám még nem jött haza, de amikor felhívott, hogy otthon-e vagyok még elmondta, hogy derék szíjjal kapok ez miatt a kijelentés miatt.

Most az lenne a kérdésem, hogy hogyan tovább? Tehát szépen fogom magam, besétálok a helyi Családsegítőbe és akkor ott mit kell mondanom a recepción? És azt valahogy el lehet intézni, hogy "expressz módba" történjen az elhelyezésem, vagy valahogy úgy, hogy minél gyorsabban? Esetleg olyat lehet, hogy ne jöjjenek ki család-látogatásra? Mert van egy hugom is és nem szeretném, ha ebből bonyodalom lenne. Ja és még egy kérdés. Ha az én nevemen van egy kutya (szobakutya) és elhelyeznek egy családban akkor vihetem magammal? Mert nem szívesen hagynám itt ezekkel az idegbetegekkel....


2011. máj. 12. 17:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Szia kedves kerdezo....

En is allami gondozott vagyok csak nem Magyarorszagon...

Nalunk ez az elhelyezeses dolog ugy mukodik h szolsz a nevelo szuloknek is ok kervenyezik ezt...viszont ha nalatok ez nem oldhato meg normalisan(ugy ertem h ez alatt h megvert)...akkor szerintem keresd fel azt az intezetet es kerj segitseget vlktol....ott biztosan eligazotanak es a segitsegedre lesznek...

Sok sikert hozza....es batran erdeklodj...ha egyik ajton kikuldenek kopogj a masikon:P...

Remelem tudtam segiteni....amugy mennyi idos vagy?????

2011. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
hát ha tényleg olyan észérveket tudsz felsorolni, amiért elhelyeznek máshova (bár szerintem a verés is már az meg az agresszív viselkedés) akkor menj el a családsegítőbe (szüleid ne tudjanak róla) és ott kérj segítséget. Azt viszont nem tudod elkerülni, hogy nem menjenek ki hozzátok.
2011. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban mond el a család segítősöknek, hogy milyen a családi helyzeted, hogy a szüleid vernek.

Az ellen sajnos nem tehetsz, hogy ne menjenek ki nálatok, mert ezt kötelességük megtenni. A húgodat meg szerintem semmi szín alatt ne hagy ott, őt is verik?

Mert ha igen akkor lelkileg nagy terrornak van kitéve, és később ez nála valamilyen formában megfog mutatkozni.

Ha egy családhoz, vagy szülőhöz küldenek akkor ott meglehet érdeklődni, hogy esetleg magaddal viheted e.

2011. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szia!

16 vagyok. Esetleg az meg tudnád mondani, hogy lehet "találni" nevelőszülőket? Erre van egy oldal, vagy a Családsegítőben tudnak erről tájékoztatni?

2011. máj. 12. 17:43
 5/22 anonim ***** válasza:
szerintem majd erről is a családsegítő fog tájékoztatni meg segíteni. Amúgy meg ha téged elvisznek, akkor a hugodat is. de ne aggódj, jobb lesz úgy. Kitartást! :)
2011. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem a hugomat soha nem verik. Ő az a tipikus "apa lánya" szóval vele van nagy kivételezés, és ez meg is látszik rajta.


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat.

2011. máj. 12. 17:45
 7/22 anonim ***** válasza:
A család segítősök fogják kiválasztani a neked megfelelő családot, mert ők tudják, hogy az adott család max hány évestől-évesig szeretnének örökbe fogadni.
2011. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
tobb mint valoszinu h a hugoddal egyutt fognak elhelyezni....viszont ok valasztanak neked masik szulot....
2011. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Biztos vagy benne, hogy ez a legjobb megoldàs? Gondolod ha idegen csalàdba kerülsz jobb lesz. Lehet, hogy igen lehet, hogy nem. Azt nem irtad egyébként, hogy miért vernek. Ha màr kiskutyusod is van, akkor valahogyan mégis szeretnek a szüleid, és nem élhetsz rossz módban.
2011. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen 1005-ig biztos vagyok benne, hogy máshol jobb lesz. A kutyát saját pénzből fedezem/fedeztem.

Nem igazán szeretnék a hugommal egy helyre kerülni, ezzel (is) lehet valamit kezdeni? Vagy nem?

2011. máj. 12. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!