Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak esetén hogyhogy nem derül ez korábban ki?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve: amikor - általában - a férfi erőszakossá válik, annak nincsenek előzményei? Ha vannak, akkor hogy lehet házasságig eljutni, gyereket szülni?


Volt nem egy randim, ahol pont az ilyen viselkedésre utaló jelek miatt nem találkoztam többet néhány emberrel.

A férjemet - aki egyben a leghosszabb kapcsolatom is - jópár idegtépő szituációban láttam. Egyúttal a reakcióját is, hogy amikor már kékül feje az idegtől, akkor hogyan reagál.


Van valami olyan összetevője a bántalmazó kapcsolatoknak, amiről nem tudhatok?


2011. máj. 13. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos sok nő eltüri hogy verik,úgy beszélnek vele mint a kutyával,meg is érdemlik.választási lehetőség mindig van,arra meg felesleges várni h megváltozik valaki.
2011. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nevelés, ha egy (lány)gyerek azt látja otthon, hogy az anyját verik, ő meg szépen tűri, akkor ez beléivódik, és ő is hagyni fogja magát ilyen szituációkban. Meg az ilyen férfiak egy-egy kirohanás után borzasztó kedvesek tudnak lenni, virágot vesznek, fogadkoznak, hogy többet ilyet soha. A nők meg áltatják magukat, elhiszik, hogy megváltozhat a férfi. Sokszor magukat hibáztatják, hogy ők csináltak valami rosszul, meg hát szégyenlik is a történteket, nem merik elmondani senkinek.
2011. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

nálunk apu az italba temetkezett és a munkába míg anyu vert.


énnekem meg mindig elkellett rejtenem a nyomokat mert könnyű egy gyerekkel elhitetni h nemtehet ellene semmit. habár utólag látom a magyar bíróságokat úgyse itéltek volna apunak.


nekem 3 édestestvérem van és 2 féltestvérem és mind az édesapát választottuk amint felnőttünk.

2011. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nincs olyan összetevője. mindig vannak jelek, csak sokan nem vesznek a tudomást róluk. a másik pedig, hogy sok nő dönt úgy (egész különböző okokból), hogy ennek ellenére is a férfival marad ... sokszor előbb csattan el az első pofon, mint a hitvesi csók :-(
2011. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Tudok ajánlani egy könyvet,ami nagyon jó. A címe: De hiszen azt mondja, hogy szeret, vagy csak uralkodni akar?


Benne van minden,nagyon hasznos.

2011. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Csodálkozom, hogy sok nő eltűri és senki nem segít nekik (pl. a szomszédok, ha meghallják). Egy barátnőm régen -még gyerek volt akkor- másik utcában lakott a szüleivel, sokszor hallotta, hogy a másik házban családi perpatvar zajlott, a rendőrök többször ki is jöttek! Azt is mondta, hogy amikor 14 éves volt, azóta nem jöttek ki a rendőrök, később az a család el is költözött. Persze , hogy otthagyták a családfőt! Később az is elköltözött miután eladta a házát.


Sokszor teszem fel magamnak a kérdést: ha a pasi veri a nőjét, akkor a testvérét is (ha volt) bántalmazta? Egyszer hallottam egy fiúról, akit a bátyja rendszeresen bántalmazta, így meg is ölte őt önvédelemből.


De ne felejtsük el, hogy Mo-on a nők 4%-a a férfiakat bántalmazza! Ez nem vicc! olvastam róla.

2011. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy te jó emberismerő vagy. Sokan nem látnak át a kezdeti beetető romantikán.
2011. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

A magyar nők nagyon megalázkodóak, nagyon alacsony az önértékelésük. Pl. nézd meg a stand up comedy-seket, alázzák, fikázzák a nőket, sok csaj meg borul a röhögéstől, pedig sokszor életszerű bántalmazáson nevetnek, olyanokon ami emberi életekbe is kerül.


Sok magyarnő alacsonyabb rendűnek tartja magát a férfiaknál, a pasik meg kulturális alapnak a bántalmazást.


A nők ott cseszik el, mert mindig van olyan nő aki egy bántalmazásért kidobott pasival összejöjjön, a pasik meg ott, hogy azt hiszik joguk van bántani.


ez is a témával foglalkozik (pdf file) [link]


miért marad a kiadvány neve

2011. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi nem mindig derül ki az első időkben sőt sokszor csak akkor mikor már késő. (Sose késő kilépni csak ezt sajnos nem mindenki hiszi el) Ezek a nők rettegnek és nem mernek lépni pedig mindenkinek azt kéne tennie. Egyetlen nőnek sem lenne szabad így élnie. De hát csak azokon lehet segíteni akik maguk is szeretnének egy jobb életet.
2011. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Bővebben kifejtve: amikor - általában - a férfi erőszakossá válik, annak nincsenek előzményei? Ha vannak, akkor hogy lehet házasságig eljutni, gyereket szülni? "


Az előzmény szóbeli bántalmazás.

A szóbeli bántalmazás pedig annyira általános, hogy hozzá vagyunk szokva.

Szüleink, munkatársaink, osztálytársaink is bántalmaznak.

Nagyon kevés az olyan ember, aki a jézusi szeretet normái közt él, és azonnal menekülési ösztönt vált ki belőle a szóbeli bántalmazás. Múltkor a villamoson utaztam, és osztálytársak úgy beszéltek egymással röhögve, ugratásnak szánva, hogy _nekem_ fájt!


Ez úgy van előadva, mintha jogos büntetés lenne.

Ahogy a szülők büntetnek pl. mert állítólag szemtelen voltál, vagy nem csinálod meg, amit ők akarnak, vagy allítólag nem aludtál eleget és ezért karikás a szemed, stb. és ezért megbüntetnek.

Olvasd el a szavakkal verve c. könyvet!

2012. ápr. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!