Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon mennyit ér egy ember...

Vajon mennyit ér egy ember egy olyan családban ahol minden megvan, és mennyi ér egy gyerek aki nem olyan mint mi de szükség van rá?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 4 éve vagyunk együtt, én 10 évvel vagyok idősebb nála, eljegyzés előtt állunk, vannak gondok (hol nincsenek), de sajnos vannak olyanok is amiket meg lehetne oldani, de a rokonságával valahogy nem megy a dolog. Leírnám a tényeket, utána teszem fel a kérdésemet.



Barátnőm koraszülött volt,4. gyerekként érkezett, nem

várták. Sírás rívás volt a fogadtatása. De a testévrei meggyőzték az anyját, hogy szülje meg, majd segítenek. Aztán telt múlt az idő, sajnos epilepszia gyanús állapotba került, gyógyszermérgezést kapott, és egyéb bajai is lettek, tehát örültek, hogy életben maradt. Most tanul még és otthon segít szinte mindenben. Olyan dolgokban is ami nem női feladat, nehéz dolgok cipelése, tartása, rámolás pakolás, nélküle egy lépést nem tudnak tenni lassan. Az én helyzetem. Nyugdíjas szülők gyermeke voltam, apám rokkantnyugdíjas volt mikor születtem, és 50 év felett volt már. Anyám volt akkor 24 éves. Sajnos apám olyan helyzetben volt a háború és egyéb okok miatt, hogy szinte semmit nem tudott összehozni. Rokonaim öregek, kihaltak, vagy nagyon messze élnek, és semmi kapcsolat nincs velük, de ők is elég szerencsétlenek. Elvégeztem az iskoláimat 3 technikusit egymás után, mondván biztos helyed lesz valamelyik pesti gyárban, csak tanulj és legyen sok szakképzettséged.10 évem ment erre rá, szakmunkás érettségi, és a 3 technológusi szak. Az utolsó vizsgám előtt apám rosszul lett, és a vizsgák alatt ápolnom kellett, kórházból be, kórházból ki, amit jobban lett máris hazazavarták, pár nap múlva ujra be, majd oprálták a koszorúerét, tágitották. Életmentő műtét volt, kockázatos 82 éves korban, de beleegyeztünk anyámmal. De nem segített, pár hónapos küszködés után az elfekvőben meghalt, kiszáradva, éhenhalva, mert nem akart enni inni, azok meg nem nagyon akarták táplálni, infúziórét is úgy kellett veszekednem velük. Nem sokkal rá, hogy eltemetettem, nagyapám következett. Felhoztuk hozzánk, itt ápoltuk őt is. Vele is ez volt csak tovább. Mindezt úgy, hogy semmi segítséget nem kaptam rokontól, államtól, örökségem nem volt, és a nagy beigért munkát sem kaptam meg, mert azóta változott a helyzet, nem kell már ilyen képzett ember a gyárakba. Olyan munkát kellett keresnem ami mellett tudtam ápolni apámat és nagyapámat. Rászmunkaidős operátor vagyok. És így találkoztam barátnőmel. Eddig szép igaz?



Az ő rokonsága kiemelkedően szerencsés, viszonylag

minimális energiával tanulással olyan sokat értek el amire másoknak egy élet is kevés. Az összes rokona kezén (sok-sok) milliók futnak át évente. De sajnos a péjz imádat miatt emberi kapcsolatokban nem túl járatosak, csak a rosszindulatú pletyka, mások kibeszélése a téma ha összejön a család. Én és barátnőm nagyon kilógunk ebből, idegenek vagyunk ott ahol családtagnak kéne lennünk. Sokszor megpróbáltam elmondani miért tartok ott ahol tartok, és miért nem tudok előrébb jutni. Nulla örökséggel, (sőt anyám adósságokat is felhalmozott) nulla rokoni segítséggel, és 5 évbe annyi bajjal ami másnak 30 év alatt sincs nem lehet a mai (és semmilyen) világban boldogulni egyedül segítség nélkül. De nem akarták meghallgatni nagyon, szemembe nem mondnak semmit, de hátam mögött azért megvan a rossz vélemény, meg a sirás, hogy jaj mi lesz veletek, . Ők egyelőre nem mutatnak semmi segítő szándékot, milliós kocsikkal jönnek a rokonai, és jajgatnak, hogy mi lesz veletek, meg a szüleivel, a saját édes testvérei is csak azt hangoztatják, hogy dolgozzon suli mellett is. De tudják, hogy nem bírná, az anyja is tudja, aki ennyire rossz egészségnek örvendett, és most is azért, azt nem lehet terhelni, főleg egy olyan családban ahol milliók mennenk el a semmire, de a saját húgukra nincs még 50 ezer ft sem. Persze, dolgozni kell, meg magunknak kell megteremteni az életet, de nem segítség nélkül. Olyan ember nincs aki csakis egyedül ért el mindent, alap, támogatás nélkül. Mindenki függ valakitől, valamitől, a "csak a saját magam erejéből értem el mindent" nem igaz. Valami belátás azért csak jár. Valami kis mentség? Nem leeht midenki csak lusta, munkakerülő aki nem kares havi 400k-t. Amikor megemlítettem, hogy majd odaköltöznék ha anyám meghal valamikor, mert igy mindenkinek könnyebb, csak hallgattak, és nézték a tv-t. Aztán másnap mondja az apja, hogy jöhetsz, mert sokat kell pakolni és nem bírom. Ennyi? Ennyi lennék? A barátnőm is csak ennyi? Pakológép, meg cipekedő masina? És őt is szídják, hogy nem segít, nem dolgozik. Hogy? Sulira elmegy a fél nap, onnan rohannjon munkába, aztán essen haza 23 órára, aztán ha van egy kis szabadideje pakolja a sok nehéz cuccot ami a hát körül van, mert ha van valami mindig ő az első akit leparancsolnak, pedig van pár szomszéd aki ráér, és semmit nem csinál egész nap, sőt pár még fel is ajánlotta, hogy ne a lánya cipelje már azt, majd segítek. De ők maguktól senkit, ekkora szégyen kérni segítséget attól aki úgyis adna, és inkább a koraszülött, epilepsziás beteges lányomat gyötröm? És még mondják, hogy nem segít semmit, ha meg visszavág, hogy ezeket ki csinálja akkor? A válasz: még szép, hogy segítesz ezekben. Akkor most mégis segít? Ez az ellentmondás kiséri az egész családját. Rengeteg pénz, semmi empátia, szeretet. Nem lehet mindent lezárni azzal, hogy más is dolgozik suli mellett. Az nem volt olyan állapotban mit ő. Mérlegelni kéne, és a szívre lélekre hallgatni, nem csak a racionális énjükre. Ők szerencsések voltak, minden sikerül, mi nekünk semmi, és nem azért mert mi nem akartuk, én sem akartam, hogy apámnak ne legyen semmije, hogy idős korban legyen apa, ő se akart kora szülött lenni. Ha már nem vigyáztak, és azt mondták, hogy tartsd meg segítünk hát tegyék. Most kell a segítéség, nem kiskorban, babák vásárlásával. A kérdés. Ezek ismeretében mit kéne tenni? . Beszélni velük nem lehet. Próbáltam többször is, elterelték a témát. De már számítanak ránk, nekünk van már kötelességünk feléjük, de nekik mi lenne felénk? Mert az, hogy etették, itatták ruházták az alap. De a sulija kifizetése is "hatalmas érvágás" nekik, pedig a több gyerekre semmit nem kellett költeni, nem is végeztek el semmi komolyabb sulit, csak a szerencse tette őket oda ahol vannak. Az, hogy éltek vele még nem érdem, és nem emeli őket senki felé. Ha 40 év kőkemény munkája állna mögöttük, akkor sem lenne jogos ez a kihasználás, és érzelmetlenség. De egy ilyen család ne olyan okokkal szívja a beteges testvére vérét, hogy mi lesz anyuékkal ha nem dolgozol suli mellett? Nem irigylek semmit tőlük, mert a lélek a szív nem vehető meg, és nem szerencse dolga. Szeretjük egymást és bizakodva várjuk a jövőt. De a segítséget is várjuk, mert mi nem nulláról inultunk mint sokan, hanem minuszból, és ahhoz kellett a sok energia eddig, hogy elérjük a nullát. De a továbblépéshez kell a segítségük. Van-e esély a változásra? Mit kéne még nekünk megtenni? Beszélni nem lehet, mert tudják mi van velem, de nem érdekli őket. A saját lányukat is ismerik, tudják, hogy nőtt fel, ennek ellenére mégis ezt teszik vele. Nem hülye emberek. Tehát tisztában kell legyenek azzal, hogy ez nem túl jó igy. De önzők sajnos. A barátnőm nem bulizik, nem jár sehova, én is oda járok évek óta, segítek amiben tudok helyette. De nem érdemlünk meg legalább egy esélyt, hogy igazán elfogadják mi miért van igy velünk? Ezek olyan témák amiket nem lehet egyfolytában nyüstölni, mert kényesek, sokszor kezdtem bele, de nem jutottam a végére, mert jött egy pletyka ami fontosabb volt mit az életem.


2011. máj. 17. 09:16
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű a megoldás, mivel ezektől a továbbiakban sem számíthattok segítségre, ha fejre álltok, akkor sem, egyszerűbb, ha kereken kijelentitek, hogy nem vagytok hajlandók olyan alakoknak a cuccait pakolászni, akik 10 forinttal sem lennének hajlandók támogatni a saját lányukat sem, akkor sem, ha ő erején felül segít.Talán kicsit elgondolkoznának, bár lehet, hogy a fejükben is pénzkötegek vannak.

Ne várjatok rájuk, felesleges.Talán a párod tanult annyi élelmességet a családjától, hogy kettesben is szépen elboldogultok majd.Te pedig szerintem képezd át magad.

2011. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
79%
...Az elfogadásuk, megértésük pedig miért olyan fontos neked?Ne gyötörd ezzel magad, a megértésükkel még úgysem mennél semmire.
2011. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%

Végigolvastam


Tévedsz abban hogy rajtatok kivül senki nem kezdi a nulláról.

minuszból nem kezdhetsz,hizs lemondassz az örökségről,akkor nullán vagy,addósság öröklése nincs.


Látják rajtad hogy a pénzük kellene,igy nem adnak.

Én se adnék.


Keress jobb melót.

Barátnőd nem ritad hány éves,de suli mellett lehet dolgozni,én 2 mérnöki diplomát megcsináltam ugy hogy mellette dolgoztam nem is keveset.

Nehogymár egy szakmunkást ne lehessen megcsinálni


Őszinte leszek: ezzel az önsajnálatattal nem érsz el semmit.

Viselkedj már férfi módjára

2011. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlották hogy te is odaköltözhetsz. Ez nem elég segítség? Vagy mit szeretnél? Nem értem. Pénzt?
2011. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

1. Nem azt írtam,hogy csak nekünk van ilyen bajunk, de mivel nekünk van, az,hogy másnak is az nem teljesen vigasztal. De ilyen együttállásban, ilyen helyzetben azért nem mondhatnám,hogy százezrével tobzódnak az emberek. Tehát véleményem szerint a gondunk nem túl gyakori. Mert az,hogy valaki semmit nem örököl, 82 éves apától, és gyakorlatilag egy rokona sincs akire számíthatott volna azért nem túl elterjedt. Persze van baja mindenkinek, de ha ez a válasz akkor senki nem kérdezzen, vagy panaszkodjon, mert ezzel le van ütve és bagatelizálva a gondja.


2. Pénz. Sem én sem barátnőm nem kértünk egy fillért sem a szüleitől, akkor sem amikor szükségem lett volna rá. Barátnőm nem kér kocsit, drága tv-t, mert azt kapna..Egy kis empátiát kértünk volna, egy kis belátást. Azt,hogy ha már nekik ennyi van, akkor legalább azt mondják,hogy majd ha elindultok az életben segítünk. Vagy csak meghallgatni a gondunkat.Mert ha ez sincs, hogy is várhatnánk el mást? Tehát ez nem pénz kérdés elsősorban, hanem morális. A pénz körül ők forognak és nem mi. Mi művész lekel vagyunk, kétségkívül nem a szokásos megszokott családtagok akik náluk vannak. Tehát szerintem nem csak nekünk kéne alkalmazkodni, hanem nekik is, mert az,hogy sok szerencsével összehoztak valamit, attól még nem lettek istenek, akik élet halál urai, főleg úgy,hogy ezek az istenek gyakorlatilag minden piszkos munkát ránk hagnyak. Ok, megcsináljuk, de azért valamit nekik is kéne mutatni. Nem?

2011. máj. 17. 09:48
 6/54 anonim ***** válasza:
52%

jah,hogy művészlélek

ergó amó


pénzt adnának,lelketek nem érdekli őket

mégis mit vársz?

2011. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
26%
Ó, de szeretem a hozzád hasonló embereket. Jajgatni, 30 körül is a gyerekkori nehézségekre hivatkozni, meg mások életét lesni, másokat kritizálni, azt naguon megy neked, és még te vagy felháborodva. Nekem, így az írásod alapján egy kis haszonlesô vagy. Öreg, mi az, hogy te csak úgy kijelented a csajod apjának, hogy oda fogsz majd költözni, ezt mégis hogyan gondoltad? Miért akarsz a párod szülei-rokonai pénzén élôsködni?? Öcsém, ha kell valami, akkor teremtsd meg magadnak, ennyi. Ja, fáj látni, hogy mások jobban élnek? Hát akkor se az ô hátukon akarj már megélni. Még ha milliomosok is, akkor sem kötelességük a saját pénzüket a te zsebedbe tenni. Ingyenélô.
2011. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:

Jaj kérdező, kerülgeted te itt a forró kását. Nevezzük nevén a gyereket: pénzt akartok, mert nem tudjátok eltartani magatokat.

Figyelj, én megértem hogy rossz azt nézni hogy másnak van, nektek meg semmi, de az a nagy büdös helyzet, hogy teljesen mindegy hogy szerencsével, ésszel vagy kemény munkával hozták össze ami nekik van: összehozták, és az övék. Valóban, ha annyira gazdagok, valamilyen mértékben támogathatnák a lányukat, és ha úgy vesszük meg is teszik, hisz eltartják, sőt még azt is megengednék hogy a palija odaköltözzön. Azért ebbe nem sok szülő menne bele.

2011. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Ezt az epilepszia- dolgogról meg az az ismerősöm jut az eszembe, aki csak akkor epilepsziás, amikor dolgozni kéne, akkor nem amikor a számítógépes játékokkal játszik egész álló nap, aminek a dobozán nagy betűvel fel van tüntetve hogy epilepsziás rohamot okozhat...
2011. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem olvasni az elején még sajnáltalak titeket, na mondom megint egy gyönyörű család ahol csak kihasználják a gyerekeket...

Viszont a vége felé kezdtem rájönni, hogy tök feleslegesen írtál ennyit, jól körbekerítetted azt ami neked a legfontosabb: a pénz, mégpedig mások pénze.

Szánalmas vagy, csak sajnáltatni tudod magad meg nyavalyogni. Nem mártírkodni kéne...se neked se a barátnődnek. Nagyon jól tudjátok, hogy milyenek, akkor meg minek segítetek? Saját magatoknak okoztok szenvedést. Akit lehet, azt ki is kell használni. Ne az ő szüleit hibáztasd. Van egy rahedli végzettséged, ha nem hülyeséget tanultál akkor kereshetnél egy jó melót, aztán költözhetnétek. Menjetek albérletbe ott senki nem zavar, meg nem kell mások seggét nyalni. Amennyire ők önzők annyira lehettek ti is, nyugodtan. Pakoljatok aztán menjetek ne rinyáljatok.

2011. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!