Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokban a kapcsolatokban,...

Azokban a kapcsolatokban, ahol a férfi anyagilag sakkban tartja a nőt, a női szereplő miért érzi "jogosnak" a férfi viselkedését?

Figyelt kérdés

Szinte naponta ráakadok egy-egy ilyen kérdésre, ahol a hölgy panaszkodik, hogy a férje nem engedi dolgozni, pénzt se ad, rosszabb esetben gyerekek is vannak a történetben. A válaszok között pedig rendre megjelenik a kérdezőnek olyan kommentje, amiben tulajdonképpen mentegeti a férfit vagy saját magát okolja.

Mi az oka ennek?


2011. máj. 18. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Van egy nagyon fontos elvem van a párommal szemben. Mindenkinek vannak hibái, nekem is neki is. A mi esetünkben nem kell hatalmas dolgokra gondolni. De nekem van jogom őt bántani felhozni a hibáit, de rajtam kívül senki másnak. Bárkivel szemben, megvédem, még akkor is ha igaza van.

Ja és ha annyira alárendelt viszonyban lennék vele szemben, mint ahogy azt te leírtad, biztos lépnék valamit. Ez a nő hibája, hogy engedi.

2011. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 napietus ***** válasza:
86%
azért van ez, mert a saját hülyeségüket nem ismerik be, amiért belementek ebbe a helyzetbe. egy ilyen függő viszony nem keddről szerdára alakul ki, ott bizony a nő is vastagon benne van.
2011. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Gyerekkorban keresendő. Így nevelték a "szülei".
2011. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert ha nem "érezné" jogosnak, akkor ki kéne lépnie a kapcsolatból és eltartani magát meg a gyerekét. Ehhez viszont már nem fűlik a foga. Ennek két oka lehet:

1. dög lusta, csak játssza a mártírt és sajnáltatja magát, pedig valójában nem AKAR dolgozni

2. az ilyen típusú férfi annyira lerombolja az önbizalmát, hogy a végén el is hiszi magáról, hogy tényleg képtelen lenne egyedül boldogulni - pedig ez nem igaz, ha több millióan/milliárdan képesek erre, akkor ő is


De ezek beismerésénél sokkal egyszerűbb védeni a pasit.

2011. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Amíg női fizetésből nehezebb eltartani egy családot, addig van akiben ez kialakulhat. Ugyanarra a munkára többet kap sokszor egy ffi, mint egy nő. Van akire ez így hathat. Nem jó. :(
2011. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Mért gondolják, hogy aki nem dolgozik, az lusta? Nekem nem egy barátnőm van, aki elküld hetente sok-sok önéletrajzot és még csak vissza se hívják, nemhogy alkalmazzák bárhol is vidékről ingázva, kisgyerekekkel elég kevés munkáltató kapkod.
2011. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Volt, hogy megaláztak, és még én szégyelltem magam, hogy ilyesmit megtehetnek velem.
2011. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
A férjem dolgozik én itthon vagyok terhesen mégis teljesen egyenrangú ként kezel és soha nem bántana meg. Akit szeretnünk azt nem bántjuk nem alázzuk meg. Olyan nincs hogy jogosan bánt mert ő dolgozik. Ezt a férfiak akkor is tudhatták mikor össze jöttek a párjukkal. A házi munkát is épp úgy meg kell becsülni mint azt amiért pénz kapnak. A meleg ételt a tiszta ruhát. Hány férfi mondja a feleségének hogy köszönöm a vacsorát vagy hogy egész nap mosol főzöl takarítsz hogy nekem szép tiszta lakásom és tele hasam legyen. Köszönöm hogy gyermekeket szültél nekem és tisztességesen neveled őket.
2011. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Hány?
2011. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

*Mért gondolják, hogy aki nem dolgozik, az lusta? Nekem nem egy barátnőm van, aki elküld hetente sok-sok önéletrajzot


Tök másra írtam. Az elégedetlenkedőkről volt szó, nem a próbálkozókról. Nagy különbség.

2011. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!