Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek a keresztlányomnak...

Mit vegyek a keresztlányomnak ovodás ballagására?

Figyelt kérdés
Mi a mai trend? Mobilhoz , egyéb tinis cuccokhoz még kicsi, játékokhoz már nagy, mégis valami hasznosat szeretnék.Ti mit vennétek?
2011. máj. 19. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én ötletem az, hogy egy szuper iskolatáskát. Bár még koránnak tűnik, mert még szeptember odébb van, de szerintem biztosan örülni fog neki, mert minden ovis ballagó "nagylánynak" érzi magát, és alig várja hogy iskolába menjen. A szülők szempontjából is hasznos ajándék.
2011. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont iskolatáskát akartam mondani én is!

De azt mindenképpen a szülőkkel egyeztetve kéne, mert annak idején én nagyon alaposan utánajártam, hogy anatómiailag melyik lesz a legmegfelelőbb. Mivel nekünk nincs autónk, a kisfiam mindennap cipeli jó sok holmival a hátán, ezért egyáltalán nem mindegy, mennyire egészséges az iskolatáska kiképzése.


Ezért egy jó drága sulitáskát választottam (4 éve volt 20.000 Ft, Herlitz márka), most engyedikes a fiam, és idén még mindig azzal az iskolatáskával jár, és gyakorlatilag minha új lenne. Semmi baja.


Amúgy ismerek még egy jó márkát, de annak elfelejtettem a nevét, mintha "s", vagy "sch" betűvel kezdődne. A fiam egyik osztálytársa anno olyat vett, annak is nagyon jó anatómiailag a kiképzése, de kisebb az önsúlya, mint a mi Herlitzünknek, és praktikusabb a belső kialakítása. Emlékszem, az 4 éve 25.000 Ft körül volt, de a kissrác a mai napig azt hordja, annak se lett semmi baja a négy év alatt.


A fiam most negyedikes, megpakolva olyan nehéz a táskája, hogy alig bírom el, és ez most nem vicc! Bazi nehéz! Ezért egyáltalán nem mindegy, hogy milyen a táska kiképzése, érdemes a gyermek gerince érdekében költeni erre.


De amúgy ha kisebb árfekvésben gondolkodsz, a Herlitzek között is van olcsóbb típus, meg ezek áltaában szettben vannak, azaz van hozzájuk tolltartó, tornazsák, amiket külön meg lehet vásárolni.

2011. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nálunk az (volt) a szokás, hogy a keresztszülők veszik meg a gyereknek az iskolatáskát. Ha szeretnél esetleg mellé még valamit, lehet egy ceruzákkal, íróeszközökkel feltöltött tolltartóval kiegészíteni az ajándékot.
2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a Herlitz sulitáskák. Nekünk nem ilyen van, hanem régebbi fazon.

Viszont kicsit megbántam, hogy nem ezt a fazont vettem, mert ezekbe nagyon szépen, praktikusan be lehet pakolni.

[link]

2011. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy 6 éves gyerek miért lenne nagy játékokhoz?! Jó, lehet, hogy 15 éve voltam annyi, de mai napig azt látom, hogy megy a vetélkedés felső tagozatig a játékokkal. O_o Kinek van jobb távirányítós autója, furby-je, bionicle-figurája, stb. Szerintem egy klassz társasjáték jó lenne, vagy bármi divatos játék, elvégre nem játszhat örökké a készségfejlesztő picikori játékokkal.

Az iskolai cuccok sem rosszak, de lehet, hogy nem olyan fajta a gyerek, én pl. mindig utáltam a hasznos ajándékokat, mert az nem olyan igazi volt. xD De ha mégis valami ilyesmit választasz, akkor egyeztess a szülőkkel, a többi rokonnal, mert nem kell egy kislánynak 6 iskolatáska.

Vagy vehetnél olvasni tanulóknak szánt szép, képeskönyveket, bár állítólag nem jó ha hamarabb megtanul a gyerek olvasni (valóban, én évekkel hamarabb tudtam, aztán minden mást csináltam magyarórán unalmamban, aminek nem egyszer lett intő a vége xD) De hát csak te ismered a kislányt, úgy könnyebb. Valami apró személyeset és haszontalant azért mindenképp kapjon szerintem. :)

2011. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is most megyünk ballagásra, és direkt megkérdeztem a szülőket, hogy minek örülne/örülnének. Ők pl kifejezetten mondták, hogy táska, tolltartó... ne legyen.

Így mesefilmek, édesség és pár csomag dzsungelmánia matrica lesz. Ők mondták, hogy a mesefilmeknek nagyon örülne a gyerek.


Szóval tényleg érdemes megkérdezni a szülőket.

Egyébként egy 6 éves gyereknek egy frankó játék is nagyon jó ajándék.

2011. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Iskolatáskából én az adidast ajánlom. Bár én azt 5.ben kaptam, de még mindig működőképes :) (most 22 vagyok...)

A húgom meg 11 éves, és azért még ő is szokott játékot kapni.

Tavaly nagy mániája volt a [link]

2011. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen még babáztam.

Most 34 vagyok, és imádok társasozni.


(Ha iskolatáskát veszel, együtt vegyétek, engedd, hogy ő válassza.)

2011. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!