Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? Ti...

Szerintetek mit tegyek? Ti kimennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy mit csináljak. most felajánlottak egyik esmerösömék, hogy mehetnék ki külföldre nálluk nyárra két hónapra. babájukra vigyáznék. nagyon szeretnék kimenni, mert egy nagy élmény lenne, tapasztalat, nyelvgyakorlás. sose voltam még am külföldön. meg is kérdeztem anyáékat, anya bele is menne, de apa nem nagyon. a gond az föleg, hogy itthon a családnak is nagy szüksége lenne rám, segíteni, fözés, kisebbik tesommal szinte csak én tudok bánni. de én akkor is nagyon szeretnék kimenni. tanácsot plííííz :D
2011. máj. 19. 22:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ha lenne egy ilyen lehetőségem én biztso nem hagynám ki. 2 hónapig meg csak kibírják nélküled :)
2011. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék. A lehetőséggel élni kell.
2011. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Segiteni? Hány tagú az a család,hogy ennyire szükség van a te munkádra?Vicc.

A gyerekre vigyázzon anyukád,hiszen az övé és nem a te dolgod lenne,vagy ott van apukád.Ketten csak elbánnak már a saját családjukkal nem?Ne szalaszd el a lehetőséget,ha van rá mód menj ki.

2011. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mennék. Apád csak ürügyet keres, mert félt, de ha anyád már fejet hajtott rá, akkor nyilván úgy érzi, nem fog hiányozni az a plusz két kéz a ház körül..
2011. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

van egy dolog, amit soha nem szabad elfelejteni: az ilyen lehetőségekkel mindig élni KELL, ha lehetősége van rá az embernek (anyagi háttér).


apukád majd megbékél vele. az indok, amiért itthon kéne maradnod önös, rövidtávú. viszont az, hogy kimész, hosszútávú "ajándékokat" adna neked (rutin a nyelvben, stb).


szerintem anyukáddal fogjatok össze, valahogy rá KELL venni aput, hogy kiengedjen

2011. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

22:44 mit lepődsz meg a segítségen???

Nálunk is már egyre gyakrabban főzök én, rengeteget segítek és takarítok, mivel édesanyám kb. már megmozdulni alig bír, hatalmas műtét előtt áll, apu meg hajnal fél2-től dolgozik, sokszor 5óra körül fejezi be a dolgait...

2011. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak két hónap szerintem jó lenne ha mehetnél. Apukádat olyan szempontból nem értem, h mit csinálna a tesóddal, ha te már nem laknál otthon v szintén kicsi lennél. Akkor ki vigyázna helyetted? Szurkolok, h összejöjjön, két hónap nem a világ, a család nélküled is ellesz. Nekik is jól jön, ha az élettapasztalatod és nyelvtudásod gyarapítod.
2011. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok nem áll fenn betegség vagy hasonló, akkor mindenképpen menj. A nyelv az nagyon hasznos, no meg ott még úgy sem voltál :)
2011. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
én ezt tudom, hogy nem az én dolgom lenne, hogy neveljem tesomat, de nem tehetek róla, egyszerüen van bennem egy késztetés, hogy meg kell tennem, mert anyának sok a dolga. most kezdett fösulira járni én is most kezdtem az egyetemet, apa is egész nap dolgozik. annyival tartozom nekik, ha már felneveltek, hogy legalább a nyári szünetben mindenben segítek nekik amit csak tudok.
2011. máj. 19. 22:50
 10/24 anonim ***** válasza:

2 hónap nem olyan nagy idő, a tesódra vigyázást szerintem meg tudják oldani. Azzal győzd meg a szüleid, hogy nyelvtanulás szempontjából nagyon fontos tapasztalat lenne, hiszen teljesen más gyakorlatban tanulni egy nyelvet mint könyvből! Ha teheted, akkor esténként járj el nyelvsuliba is. Hidd el, ez egy olyan értékes tapasztalat, ami az egész későbbi karrieredre, jövődre hatással lehet, ha kihasználod és ez nem túlzás.

Én magyarországi szintben mérve jó erős középfokkal mentem angliába (talán ha megerőltetem magam kicsit a felsőfokút is meg tudtam volna csinálni) és 2 hónap után akkorát fejlődtem, hogy most már úgy gondolom, hogy addig egészen siralmasan beszéltem a nyelvet (pedig ugye a többséghez képest még az is jónak számított).

Persze ehhez az kell, hogy ne csak a gyerekkel foglalkozz, hanem a szabadidődet használd ki, ismerkedj, beszélgess minél többet és nyelvtanozni is kell hozzá, mert a közhiedelemmel ellentétben a nyelvtudás sajnos nem ragad, sőt, egyenesen lepereg, ha ne teszel érte.

De mindenképpen menj!!! Ha az ilyen lehetőségeket elszalasztod, akkor később már sokkal nehezebb lesz, hiszen rendes munkát találni, lakbért, kaját fizetni nem egyszerű dolog, így meg tét nélkül kipróbálhatod magad. Hajrá! Hova mennél egyébként?

2011. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!