Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósjelöltek mért tömik...

Az anyósjelöltek mért tömik kajával a leendő vejüket?

Figyelt kérdés
Ez nagyon komoly kérdés, mi ennek a lélektana? Mért akarnak annyira jót tenni, hogy az már rosszul sül el és meghízol mint egy disznó aztán idő előtt feldobod a talpad ... ?
2011. máj. 19. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
igen pontosan azért tömnek hogy feldobd a talpad!
2011. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Aki ennyitől meghízik, az meg is érdemli. Utálom, ha valaki nem sportol. Ha meg sportol, akkor nem fog ettől a pár alkalomtól elhízni, arról nem is beszélve, hogy nem muszáj az elégnél többet enni anyósjelöltnél sem.
2011. máj. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem is tudom... :) Talán gondoskodni akar. Nekem ne mondja egy pasi se, hogy az anyukája nem akarja folyton tömni...

A férjem anyukája állandóan etetné a őt.. :) Ezt azért utálom mert nagyon egészségtelenül főz.

Anyukám is szeretne tömni engem is, és férjemet is, de mivel mindketten sportolunk, így akármennyit kajálnánk, nem híznánk el :)

Anyukám nem az az "anyós fajta" akitől agybajt kap az ember. Ő nagyon jóban van a férjemmel. Nálunk én nem vagyok igazán jóban az anyósommal.. :) Ez van...


Szóval, a kérdésedre a válasz, szerintem a gondoskodásban rejlik. Úgy érzi az anyós, hogy ezt kell tenni... Ételt kell adni, nehogy éhen haljon az a szegény vej. :)

23/N

2011. máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
hát szerintem azért, hogy megmutassák, ide érdemes beházasodni, van itt dögivel. de ez am nem csak a vőkkel van igy, legtöbben egy egyszerű vendéget is tömnek pl én is imádom kínálgatni föztömet, persze csak ha nem rontottam el :D
2011. máj. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdés megfogalmazása inkább vicces volt, viszont tényleg érdekel, hogy mért kell etetni valakit, honnan ered ez a szokás? :D
2011. máj. 20. 00:14
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
az öregek mindig szeretnek sürgölődni, forgolódni. anyósom olyan, mintha puskából lőtték volna ki. alig tud menni, szinte semmit nem lát, de pl havonta legalább kétszer átrendezi a házát, bútorait tologatja egyes egyedül. eszméletlen.
2011. máj. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
addig kell tömni a malacot, amíg van mivel :-D
2011. máj. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 napietus ***** válasza:
95%

kis hazánkban ez a divat. pedig igazán rábízhatnánk a vendégre, ő tudja, neki miből mennyi esik jól. ha ízlik neki, úgyis eszi, nem olyan szégyenlősek manapság a vendégek :). de ez van, valamiért ez a szokás. ez olyan, mint a marasztalás "jaj, már mész is, csak most jöttél, hova rohansz, megvár az a munka...stb" :)


alapvetően mindegyik abból ered, hogy szeretné a házigazda, hogy a vendége jól érezze magát, máskor is jöjjön, és nem mondhassa, hogy voltam x-éknél, de se enni, se inni nem adtak rendesen :)

2011. máj. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Minden "szegény" országban nagy jelentősége van annak, hogy aki szeretett családtag, vendég, ismerős, az bőségesen ehessen. Ahol az éhezés ismeretlen, ott meg sem fordul a fejében senkinek, hogy agyonzabáltasson bárkit, mert nincs jelentősége. Ehet amikor akar, és azt amit akar. Ez persze nagyon "lebutított" válasz, mert az evés vs. életkörülményeknek, nagyon komoly irodalma van. Az anyósjelöltek meg azért tömik a vőjelöltjüket, mert meg akarják mutatni, hogy az ő családjukban, a nőknek a kisujjukban van a konyhaművészet. Tehát a lányuk helyett/mellett érvelnek a főztjükkel. Egy jól főző anyós lánya, vagyis a konkrét feleségjelölt, nem lehet annyira béna, hogy majd mirelitet kelljen ropogtatni mellette.:-))

Ettől persze neked nem kell zsírba fojtani a párodat; a szerelmes férfiak nagyon vevők a "szelet husi salátával" kajákra is, ha igazán finom.

2011. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Na,akkor most kapaszkodjatok!Az én anyósom annyira sajnálja az ételt tőlünk is és bármilyen vendégtől is,hogy max 2 kis répát főz egy hatalmas fazék levesbe,pár szelet rántott hús,köret semmi,max egy kis savanyúság.Ő aztán nem traktál bennünket,sőt,dugdossa előlünk a sütit,nápolyit,bonbont,üdítőt.Egy évben egyszer hív enni karácsonykor,de akkor is minimálisat főz,és azt is csak azért teszi,mert nehogy megszólják a szomszédok,hogy ha nem hív bennünket.Míg eszünk a szánkból nézi ki a kaját,és legalább tízszer szól,hogy úgy együnk,hogy maradjon neki még 3 napig a kajából..Nincs anyagi gondja,sőt.Úgyhogy bizony van ilyen anyós is.Ja,és anyósom anyja is ilyen,dugdossa előlünk a csokiparányt,nehogy megegyük,és a szódát is nagyon óvatosan adja csak oda,de nagyon figyeli,nehogy sokat igyunk!
2011. máj. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!