Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nevelhetem úgy a lányom,...

Hogy nevelhetem úgy a lányom, hogy 12-13 évesen még ne akarjon pasizni?

Figyelt kérdés

Valami végtelen kiábrándító mindennap olvasni itt a kérdéseket, ahol 13 évesek ecsetelik, hogy az a gonosz szülő nem akarja elengedni őket pár napra a barátjukkal, nem merik bevallani otthon, ne adja az ég, még meg is tiltják, hogy pasizzanak, holott a barátnőik már a ki tudja hanyadik párkapcsolatukat élik.


Tudom, fiatalság és hormonok, lázadás és kíváncsiság - ez természetes, de nem hiszem, hogy egy ekkora gyereket ne lehetne megtanítani a mértéktartásra.


Őszintén, én nem akarom, hogy a gyerekem 13 évesen azzal jöjjön haza, hogy barátja van. Szerintetek hogyan lehet úgy felnevelni a gyerekeket, hogy ennyi idősen még maguk is korainak tartsák a dolgot?


2011. máj. 21. 08:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok múlik az iskolai környezeten. Sajnos hiába neveled szépre-jóra /erkölcsös viselkedésre/ ha az iskola és a baráti környezete más példát mutat.Erre kell nagyon odafigyelni.
2011. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó kérdés. Engem szigorúan neveltek ezért kellet néha hazudnom a szüleimnek. Így felnőtt fejjel belátom, hogy igazuk volt apuméknak de akkor másképp gondoltam. Mondjuk azért én nem 13 évesen kezdtem, hiszen 18 évesen veszítettem el a szüzességem. Az a nagy baj, hogy minden idejét úgysem lehet senkinek sem ellenőrizni, és ha valamit akar és te nem engeded, majd hazudni fog, de úgy is eléri. Általános dolog a kis kamaszoknál a hazudozás, sajnos.
2011. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
sehogy. magad mondtad: hormonok, fiatalság, kíváncsiság. nem tudod úgy nevelni, hogy ne érdekeljék a pasik, de nem is kell, ez az első szerelmek, sírások, csalódások korszaka. szerintem inkább úgy kell "nevelni" (bár ez szerintem inkább terelgetés, útmutatás), hogy ezek a kapcsolatok ne a szexben teljesedjenek ki, ne az legyen az etalon, a fokmérő, tudja, hogy mi az, amit megengedhetett és ne is vágyjon többre.
2011. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom, hogy hogyan nevelheted úgy.


Szerintem művelned kell a lányodat, és lefoglalnod, ez persze sok pénz, és energia.


De ha valakinek felkeltik az érdeklődését valami iránt, pl zenetanulás, vagy bármilyen női sport, és be is invesztálnak a dologba időt és pénzt, annak nem lesz ideje a "pasizás" ra és nem is lesz annyira fontos neki.


Akikkel nem foglalkoznak azoknak a tv és a média kelti fel az érdeklődését erre a témára, mert mindenből csak a szexualitás ömlik a médiában..



Szóval irasd be a lányodat lovagolni, úszni, hegedülni, rajztanárhoz, matektanárhoz, és amire még lehet!


De előtte ne felejtsd el felkelteni az érdeklődését és ne kötelezd rá, hanem ő válasszon, minden csak a "beetetésen" múlik a többi meg a pénzen.

2011. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
na haragudj utolsó, de ez egy hülyeség. én versenyszerűen sportoltam 16 éves koromig, mégis jutott időm arra, hogy túlessek az első gyerekszerelmeimen. a kettőnek a világon semmi köze nincs egymáshoz. még hogy pénz kérdés az, hogy a gyerekemnek fontos legyen a véleményem és el is fogadja azt.... hát, kösz, én nem szeretném megvásárolni.
2011. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a családi háttér, az, hogy a gyereked tudja, érezze, hogy hozzád minden pillanatban bizalommal fordulhat. Ha tiltasz valamit, akkor legyen rá magyarázatod és ne sajnáld az időt a gyerekkel való beszélgetésre.

Másik nagyon fontos: a közösség. Attól függ, milyen közösségben van, mert a közösség formál. Nekem ezzel is nagy szerencsém volt annak idején. A templomi énekkarban énekeltem és volt egy fiatal, lelkes, gyerekszerető pap, aki hajlandó volt minden szabadidejét ránk áldozni. Minket, kórustagokat és a ministráns fiúkat, na meg a cserkészeket folyton vitt valahová. Kirándultunk, vagy egyszerűen csak a templomkertben játszottunk, filmet vetített nekünk, stb. S amíg velünk foglalkozott, észrevétlenül egy tiszta, erkölcsös életre nevelt. Mi, gyerekek meg egymást neveltük, mert ha valaki kicsit kilógott a sorból, az is inkább visszakozott, hiszen a közösséghez tartozni jó volt és az ott lévő normáknak meg akartunk felelni.

Harmadik, ami nálam nagyon megvolt: a sport. Ha valaki komolyan sportol, nem akar éjjel bulizni, hiszen kora reggel edzése van. Nem akar cigizni, mert káros az egészségére és eszébe se jut olyan fiúval járni, aki ezt teszi. Mi marad? A sportegyesületen belüli srácok, azoknak meg éppúgy céljaik vannak, tehát nem csajoznak, hanem dolgoznak.

Nálunk bevált. :-)

Valahogy így szeretném majd a gyerekeimet én is nevelni.

2011. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

ma 08:56


Fiú vagy vagy láény? mert nem mindegy!


Továbbá a szerelem, és a pasizás sem egy és ugyanaz a kategória. A Kérdező nyilván azt nem akarja, hogy negyedévente mással szexeljen a lánya, és nem azt nem akarja, hogy ne lehessen fiúja akivel néha találkoznak, vagy elmennek valahova.

2011. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

"Attól függ, milyen közösségben van, mert a közösség formál"



Amúgy erre akartam utalni a válaszomban! 08:50 es voltam..

2011. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a gyermeknevelést nem most hogy kamaszodik kezdted el. Mert akkor minden bizonnyal kialakult már köztetek egy bizalomra, megértésre, elfogadásra épülő gyümölcsöző kapcsolat. A kamaszkor valóban egy kicsit megváltoztatja a fiatalok személyiségét ( úgy érzik már nem gyermekek, de a másik pillanatban megváltozhat ez a megítélésük)

De ez nem feltétlen az erkölcsi normák fel lazulását jelenti.

Úgy gondolom egy gyermek és szülője között soha nem lehet mellérendelő (baráti) viszony. A túlzott engedékenység, a nemtörődömség vagy éppen tiltás sem célravezető. Szerintem éppen itt az ideje, hogy őszintén elbeszélgess lányoddal, hallgasd meg hogy ő hogy vélekedik ezekről a dolgokról és ha kérdései vannak akkor próbáld meg higgadtan megválaszolni azokat.

És bízz abban, hogy ha te is az eddigiekben normális erkölcsi, etikai útmutatást nyújtottál akkor nem lesz vele sem probléma.

2011. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"még hogy pénz kérdés az, hogy a gyerekemnek fontos legyen a véleményem"



Nem, nem egészen erre értettem, totálisan félreérted!!


Az a pénz kérdése, hogy sportolni tudjon, maga a sportolási lehetőség biztosítása, mert egy úszodabérlet vagy egy lovaglóbérlet sem két forint....


08:50 es voltam ismét..

2011. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!