Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férje mellett eljár pasizni,...

Férje mellett eljár pasizni, de dolgozni nem akar. Milyen anyuka az ilyen?

Figyelt kérdés
Exbarátom anyukájáról van szó (miatta mentünk szét). 12 éve beteg a férje (szklerózis multiplex), de neki barátja van (szexuális kapcsolatba is kerülnek), dolgozni nem akar. Azt mondja: "Ápolásin vagyok, 24 órás felügyeletre van szüksége a férjemnek, én egész nap mellette vagyok, és figyelek rá!". Egyrészt nincs ápolásin (lehet, hogy rossz szót használok), hanem munkanélküli járadékot kap. Lett volna lehetősége (rokkant nyugdíjas) 4 vagy 6 órás munkát kapni (nagynéném a cégéhez felvette volna), de ő neki a 4 óra munka az sok, mert annyi ideig nem hagyhatja magára a férjét. Közben mi történik? Reggel fél6kor felkel, a férje kap egy pohár ásványvizet, kicseréli alatta a pelust, kap egy fél vajas zsemlét, és fél7 környékén elmegy "vásárolni". 11 óra felé hazaér, vett kb. 10 zsemlét, 20 dkg felvágottat és wc papírt (a bolt kb 5 percre van.. az áruház meg busszal 10 perc). csinál valami kotyvalékot, amit ő ebédnek nevez (régebben küldött fel, természetesen a szemetesben landolt), és odarakja a férje elé, hogy egye meg. Szegény ember, néha inni sem tud egyedül, és ha fél óra múlva nem fogy el a kis adag kaja, büntetésből lekapcsolja a tv-t (12 éve fekvőbeteg embernek a tv az EGYETLEN szórakozása). Aztán 2 óra felé ismét elmegy "vásárolni", majd délután valamikor hazaér. Kisfiának persze dolgoznia kell, de külföldre nem mehet (3 hétig kint lenne, 1 hetet itthon), hetelni nem mehet el (hétfőn elmegy, péntek este hazajön), esti érettségis suliba nem mehet (pedig mellette vállalhatna diákmunkát), mert nincs ideje tanulni mert az apjára kell, hogy vigyázzon. Pénzük alig van, mind a ketten aktív dohányosok (napi 1-1 doboz). Szerintetek jól tettem, hogy elhagytam a páromat, mert nem akartam ilyen családba bekerülni? Már az eljegyzésen gondolkodtunk...
2009. febr. 6. 12:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez a megszokod vagy megszököd szituáció. Ezt neked kellett, kell eldönteni. Az hogy ök hogyan élnek az ö dolguk, az meg a tied hogy ennek részese akarsz lenni vagy sem.
2009. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
"anyuka" azt akarta, hogy hagyjam abba az iskolát (gimit), házasodjunk össze a fiával, szüljek neki gyereket (18 évesen), és költözzek le hozzájuk, mert van elég hely.
2009. febr. 6. 12:37
 3/29 yuda ***** válasza:
96%

Figyelj! A gyerek nem tehet a szülei viselkedéséről,nem is ő választotta őket-tehát ezért ne őt okold.Viszont ha már beleszületett,akkor felnőtt fejjel,amikor már különbséget tud tenni jó és rossz között,akkor jött el az ő ideje és választhat,hogy ő is így akar e élni,vagy sem.


Most,hogy elhagytad,már eső után köpönyeg,de esetleg amit leírtam,meg lehetett volna vele beszélni,mert lehet belátja és egy párkapcsolatnak nem törvényszerű,hogy a rossz példájú szülővel kell tartani szoros kapcsolatot,hanem az alapvetően két ember magánügye.

2009. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Az vesse rá az első követ...


"12 éve fekvőbeteg ember"

Véleményem szerint senki nem cserélne ezzel az asszonnyal helyet. 12 évig napi rendszerességgel pelenkázni és ápolni egy olyan embert, aki funkcionálisan magatehetetlen nem leányálom. Kicsit sem az. Aki akár csak hónapokig is került ilyen helyzetbe, az tudja.

Érthető a fásultsága, az elkeseredettsége, az "egymásra utaltsága", az a szükséges igénye, hogy "ne hagyják el" (ne menjen a fia külföldre, hetezni stb.)


Bármennyire "rosszul esik", nem adok neked igazat azzal, hogy "nem akartál ilyen családba bekerülni". 18 éves vagy, azt jelezted, ez pedig nem igazán kor ahhoz, hogy "mérlegeld" az élet kihívásait. Az az asszony, akit most mérhetetlenül "fikáztál" amikor te 6 éves voltál, már a magatehetetlen férjét gondozta. És teszi ezt most is. Bármennyire hihetetlen, de megtehetné, hogy a férje gyermekére, vagy a férje családjára hagyja ezt, elválik és éli boldog életét. Ő nem ezt választotta.


Te tulajdonképpen azt választottad, amit a feleség nem. Elfutottál. Hidd el, gondolom szívesen cserélne veled az (ex) barátod felesége.

Az az ember aki 12 évig folyamatosan ápolja hozzátartozóját idegileg labilissá válik, mondhatni törvényszerűen. Görcsösen elkezd kapaszkodni minden "csöppnyi lehetőséghez". Pont ezért hallhattad tőle: szülj gyereket és költözz oda. Ez a kijelentése kb. annyit tett: SEGÍTSÉG. Hogy társaságot kapjon, emberek között legyen, tudjon kinek "gügyögni". Persze ezt nem kell teljesíteni. De ez a kapcsolat számos kompromisszumot megengedett volna, amelyek közül te egyet sem vállaltál.


Az én véleményem: rossz döntés az, hogy elfutottál.

2009. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

A szülők miatt biztosan nem hagytam volna el a barátomat, ha egyébként szeretem...

Te nem kerülsz a családba akaratodon kívül, ha összeházasodtok sem, mert nem kötelező szeretned és kapcsolatot tartanod anyósoddal, ha egyáltalán nem bírod elfogadni, hogy ők olyanok, amilyenek...

Tudod: férjhez mész.

Nem anyóshoz mész, és nem családhoz mész.


Ezzel együtt én azt mondom, nem szeretted a srácot, ha a családja miatt el tudtad hagyni, és szerelem nélkül miért folytattad volna..?

2009. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy jó döntés volt e otthagyni a fiút. Ha a fiú belátja, hogy az anyja nem jó életet él és függetleníti magát tőle akkor ebből akár életre szóló kapcsolat is lehetett volna köztetek. De viszont ha a fiú jól érzi magát a környezetében, egyet ért az anyja gondolkodásával és tetszik neki ez az életmód, nem akar ezen változtatni akkor had éljen úgy ahogy akar, de akkor te nem élj mellette, mert tönkre megy az életed! Nálunk is hasonló probléma volt. A párom anyjával voltak bajok, elég furcsán áll az élet dolgaihoz. A párom nehezen akart elköltözni tőle, mert kényelemben érezte magát és sok mindenben egyeztek az anyjával. Végül csak sikerült elérnem, hogy költözzön el onnan és költözzünk össze. Azóta teljesen más minden. A párom azt mondja, már soha nem menne vissza az anyjához. Nagyon jól kijövünk, annak ellenére, hogy sok van belőle az anyjából. De azért sikerült nagyjából átformálni a gondolkodását normálisabbra.

2009. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
12:45-s hozzászólónak! Elhiszem, hogy nem leányálom, de ő nem szereti a férjét, már a halálát kívánja. Annyira rosszul ápolja, hogy 2hetente mentőt kell hozzá hívni. Ha elmenne dolgozni, és a fia is dolgozna, lenne pénzük betegápolóra. Nem azért futamodtam meg, mert nem szeretem a fiát, de szeretem, de az anyja megmérgezte a kapcsolatunkat. 18. születésnapomra azért nem kaptam ajándékot, mert az anyja be akarta festetni a haját, hogy jobban tetsszen a barátjának. Ezt ő maga vallotta be, mikor a buszon találkoztunk, hogy a fia kért tőle 5000 ft-ot (pont a szülinapomon), de ő nem adott neik, mert fodrászhoz "kellett" mennie. Miután megmondtam neki, hogy ma van a szülinapom, annyit se mondott, hogy Isten éltessen! Ezek után még én sajnáljam őt? A fiának a végzettsége a 8 általános, tőle mindent megvon, életében nem volt diszkóban, nem volt állatkertben gyerekkorában, minden amit más gyerekkorban megkapott, ő nem. És mielőtt a férje lebénult, állítólag részeg és hűtlen volt hozzá, miért nem vált el? Megtehette volna. Képtelen voltam elviselni egy nőszemélyt, nem volt egy nyugodt pillanatunk. Nyáron esküvőre voltunk meghívva, elmentünk, és este 8kor csörgött párom telefonja, hogy menjen haza, mert az apja rosszul van. Mentőt kellett volna hívnia, nem pedig páromat idegesíteni. Életében először volt boldog, kicsit elfelejthette azt, hogy milyen körülmények közt él. Szerintem nem lett volna nagy kérés csak 1 napot meghagyni neki, hadd legyen boldog. Nem, az anyja ezt sem hagyta meg. Azért mert az ő élete rossz, miért akarja a fia kapcsolatát tönkretenni?
2009. febr. 6. 13:17
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Azt neked kell érezned, hogy tudnál e egy ilyen családban élni, senki nem hibáztat érte, ha inkább egy olyan fiút választassz, akivel tényleg "élheted" az életed. Ítélkezned viszont nem kéne. Szerintem le a kalappal ezelőtt a nő előtt, hogy ezt bevállalta, nagyon sokan nem tették volna meg. Elhiheted, hogy nem egy élmény valakit 10-en évekig pelenkázni. Tökéletesen megérteném még azt is, ha lenne barátja (persze gondolom ez csak egy feltételezés részedről), neki is hiányozhat, hogy valaki törődjön vele, mégha csak pár óráig is. De egyáltalán nem biztos, hogy férfi van a dologban. Lehet, hogy neki már az is egy kikapcsolódás, ha csak bolyong egy áruházban a sorok között.

Azt kérdezed jól tetted e, hogy elhagytad ezt a fiút, mert nem akartál ilyen családba bekerülni. Látod, Te már itt megfutamodtál. Őszintén, Te bevállanád azt emit ez a nő? Jöhetünk itt a közhely dolgokkal, hogy természetesen, ha szeretek valakit amelett kitartok jóban-rosszban, de lássuk be ez nem így van. Legalábbis én azt hiszem képtelen lennék erre, és ezért nagyon tisztelem azokat, akik feláldozzák az életüket másért.

2009. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
55 éves lesz az anyja, de 70nek néz ki. Tudom, hogy van barátja, láttam már, sőt a kereszt szüleim is, ráadásul a férfi házasember (de ez épp lényegtelen). Ha rendesen ápolná, és törődne vele tényleg, nem lenne egy rossz szavam se, de hát le se sz*rja, hogy szerencsétlen ember magányos, és arra vágyik, hogy valaki törődjön vele. Régen eljárt dolgozni, kb másfél éve van otthon. De otthagyta, mert a fia kapott egy jól fizető állást, és kirúgták. Mind a ketten munkanélküliek. A dohányzásról nem is beszélve...biztosan azt a beteg embert is zavarja a cigiszag.
2009. febr. 6. 13:33
 10/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem kötekedni akarok, de ha a volt barátod is dolgozott, mért az anyukájától kell pénzt kérni a Te születésnapi ajándékodra? A másik, hogy megvehette volna előre is azt az ajándékot, nem utolsó pillanatban kell kapkodni. Az anyjától nem szép dolog, hogy szóban sem köszöntött fel, de ez ellen nem tudsz már tenni.

Azt írod, hogy nem is szereti a férjét, de ennek ellenére mégis vele van. Azt talán ne lehet elvárni, hogy a nap 24 órájából 20 a férje ágya mellett üljön és csak vele foglalkozzon. Ha annyira sajnálod azt az embert Te is megtehetted volna, hogy naponta csak egy órát beszélgetsz vele (ne érts félre, nem azt mondom, hogy ez a kötelességed). A másik meg, hogy egy ápolónő, aki vele van napi 8-10 órát, ugye nem kevés pénz, nem valószínű, hogy 2 tanulatlan ember (értem itt a barátodat is) olyan munkát talál, amiből ezt finanszírozni tudja. És tényleg jó néven vennéd, ha a barátod csak erre keresne? Így, hogy tudnátopk később külön életet kezdeni?

2009. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!