Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt anyukám, hogy...

Miért hiszi azt anyukám, hogy én titkolózok előtte?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, lány. Anyukámmal nincs túl jó kapcsolatom. Vannak dolgok, amiket emiatt nem mondok el neki, de ezek mondjuk olyan dolgok, hogy tetszik e egy fiú, vagy ilyesmi. Anyukám felregisztrált facebookra, bejelölt ismerősnek és nagyon gyakran átnézegeti az ismerőseim listáját, nézegeti a képeket, amin bejelöltek. Ez nem is baj, de ha megkérdezi a 25. emberre, hogy Ő mégis kicsoda, akkor már zavaró egy kicsit. Van egy másik facebookom is, egy kitalált karakter facebookja. Egyszer már mondtam neki, hogy van egy ilyenem, de gondolom nem emlékszik rá. Tegnap bejelölte azt a karakteremet, és ír egy üzenetet, hogy 'Bukta, anya figyelő szeme!'. De miért Bukta? Azt a facebookot nem használom, csak arra, hogy a karaktert bejelöljék, meg néha kommentelek vele egy képet, és ennyi. Végignézte az összes képet, az ismerőseimet, és nagyon zavar, hogy ennyire nem bízik bennem. Nem iszom, nem dohányzom, nem vagyok rossz tanuló ( 4-es körül mozog az átlagom ), nem járok el itthonról, nem szoktam bulizni, de akkor miért? Miért hiszi azt, hogy nekem van egy titkos életem és bujkálni akarok előle? Egész nap itthon vagyok, ha úgy van, akkor elmegyek egyszer-egyszer a barátnőimmel plázázni, mekizni és nem több. Soha nem csináltam olyat, amiért gyanakodhatna bármire is. Mit csináljak, hogy ne tegye ezt folyton?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 21. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Most jövök rá, hogy nem igazán jól kérdeztem, szóval szeretnék pontosítani: Miért hiheti azt anyukám, hogy 'kettős-életet' élek?
2011. máj. 21. 13:06
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, lehet-e tényleges tenni ez ellen valamit. Leülhetsz vele beszélgetni, és megkérheted, hogy ne legyen ennyire gyanakvó, mert ez Téged zavar, de az anyai aggodalom örök. (Én - a kitalált karaktered miatt hozom fel -, sokáig szerepjátékoztam a neten, akkor anyukám azt hitte skizofrén vagyok és az oldal, ahol játszom, meg valami szekta. (Harry Potter alapú szerepjáték, semmi extra nem volt.) :) Aztán mikor a Bodies kiállítást szerettem volna megnézni, akkor nem volt hajlandó elengedni, mert azt gondolta, hogy éjjel ki fogom belezni őket. Aztán persze a kiállítást is megnéztem, azóta boncoláson is voltam, mégsem gondoltam még rá soha, hogy széttrancsírozom őket. :) )

Ahogy telnek az évek, majd kicsit jobban lenyugszik a te anyukád is. Addig bizony tűrni kell. :)

2011. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már annyira zavar ez az egész, hogy letiltom, vagy törlöm ismerőseim közül. Így talán lenne oka rá, vagy nem is tudom.


Köszönöm a választ! Ezt mind egy szerepjáték miatt? Én sosem játszottam ilyennel, de szerintem jók ezek a fórumok és lehet gyakorolni az írást. Ezek szerint az írók is skizofrének? Mert Ők is beleképzelik magukat az egyik, sőt az összes karakter helyzetébe. :D

2011. máj. 21. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:

"Anyukámmal nincs túl jó kapcsolatom"

ez miért van?mert talán ezt kéne először kiküszöbölni valahogy.

"Miért hiszi azt, hogy nekem van egy titkos életem és bujkálni akarok előle?"

talán nem vagytok eleget együtt(ugy értem pl közös programok.)

egyszer négszemközt le kéne ülnötök beszélgetni.

remélem segíthettem

2011. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért nincs túl jó kapcsolatunk, mert nagyon bele szeretne mászni. Minden után kutakodik, de engem egyszer sem kérdezett meg. Amikor elsőnek megjött, azt kérte, hogy mutassam meg neki a betétemet, hogy rendes vér e, meg ilyesmi. Innentől kezdve nem nagyon vágytam arra, hogy bármit is megosszak vele.


Mivel anyukám egész nap itthon van ( itthon dolgozik, nekem meg a nappaliban van a gépem ) így meg van rá a lehetőség, hogy együtt legyünk, de még délután is dolgozik, estefelé TV-zik, meg a barátnőjével beszélget. Ha bármit szeretnék neki mondani, beszélgetni szeretnék vele, akkor elhajt, hogy most neki nem jó, majd máskor. Kora reggel ugyanez, meg készülődnöm is kell, délelőtt meg suliban vagyok. Soha nem tudunk közös programot egyeztetni, mert mindig közbe jön valami munka, vagy menet közben egész végig telefonál...stb

2011. máj. 21. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nem túl jó helyzet ez számodra,de próbáld meg anyukádat is megérteni.Kiváncsi,félt téged,az anyukák márcsak ilyenek.Az én anyukám is fent van facebookon,ismerősöm,ő is megszokta nézni,hogy milyen képeken jelölnek be,miket kommentálok,stb.Engem ez nem zavar,az tényleg idegesitő lehet,ha minden második embert megkérdez,hogy ki ő,de ilyenkor próbálj meg leülni mellé és elmondani neki,nyugodtan.Hidd el,ha fogja látni,hogy sokkal nyiltabb vagy vele,szivesen válaszolsz neki a kérdéseire ő is lenyugszik egy kicsit és jobb lesz a helyzet.A lényeg,hogy próbálj vele minél többet kommunikálni az életedről,arról,hogy mikor/mi történik veled.Én pl. naponta megbeszéllem vele,hogy mi volt suliba,kivel/mi történt,és anyukám szinte mindent tud rólam.Nincsenek előtte titkaim,és szerintem ez igy sokkal jobb,hisz megbizik bennem.Neked is a bizalmat kellene "helyretenni" köztetek és minden jóra fordulna.


Bocsi a hibákért,siettem,de azért remélem érthető.


15/L

2011. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!