Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Láttatok már...

Mi lehet ez? Láttatok már hasonló esetet?

Figyelt kérdés

A (volt)barátom 24 éves, én 20. Egy évig voltunk együtt. Ő volt nekem az első szerelmem. Összességében egy nagyon jó kapcsolat volt, szerettem őt, elvileg ő is szeretett engem. Nem volt komoly dolog miatt vitánk. Illetve ő adott rá okot. Soha nem hazudtam neki, teljesen megbíztam benne. Amióta összejöttünk, nem flörtöltem senkivel, nem kerültem félreérthető helyzetbe. Ennek ellenére kb 8 hónap után rendszeresen megvádolt azzal, hogy ő tudja, hogy én hazudtam neki valamit és valljam be, ő nem mondja el, mert tőlem akarja hallani. Azt nem mondta el, miben és mikor hazudtam neki, azt se tudtam miről van szó. Tagadtam a vádjait, mert egyszerűen hülyeség az egész, az volt rá a reakció, hogy még most sem vagyok vele őszinte. Ugyanezt eljátszotta még azzal, hogy „megcsaltál”, „láttalak valakivel”, „te azt hiszed, hogy vannak titkaid előttem, de én mindent tudok rólad”, „mesélj a pasijaidról”, „én tudom, hogy te unsz engem és el akarsz hagyni” stb. Ezek a vádaskodások mindig írásban történtek és látszólag nem volt előzményük. Mindegyiket sikerült megbeszélni, ő azzal magyarázta a dolgot, hogy nem tud bennem megbízni, mert még nem mutattam be őt a szüleimnek (amire megvolt az okom, neki is megmondtam). Én azzal magyaráztam az egészet, hogy önértékelési gondjai lehetnek. Ha bárki úgy mondott rólam neki bármilyen kritikát, hogy még soha életében nem találkozott velem, rögtön neki hitt, valahogy velem szemben nem volt érvényben az ártatlanság vélelme. Ehhez még hozzáadódott, hogy utál engem a családja, az anyja az a típus, aki a szemembe mosolyog, maga a megtestesült bűbáj, a hátam mögött meg keveri a sz*rt.

Amiért feltettem ezt a kérdést: Valamelyik nap kaptam tőle egy újabb „kedves” levélkét, hogy eltűnt a fürdőszobából a húgának a csillagjegyes lánca miután én náluk voltam; és amiért nekem is ugyanaz a csillagjegyem, ezért mekkora egy szemét vagyok, amiért megloptam őket, soha többé nem áll velem szóba. Ezt kb 2 héttel azután írta, hogy én náluk jártam. Én! Aki még egy papír zsebkendőt nem vettem el anélkül, hogy ne szóltam volna neki. Természetesen nem loptam el SOHA senkitől semmit, az a láncot legkevésbé. A legviccesebb az egészben, hogy utálom a csillagjegyes cuccokat, egy ilyenem sincs, általában saját készítésű ékszereket hordok. Egyébként a házuk nem a katonás rend példája, így az a lánc (ha tényleg eltűnt) bárhol lehet, de egy biztos: nálam nincs.

Szerintetek mi lehet ez az egész? A családja tervelte ki, hogy elválasszon minket egymástól? Vagy tényleg ilyen hülye? Vagy csak ürügyet keresett arra, hogy végleg szakíthasson? Annak az egynek örülök, hogy most a legkisebb lelkiismeret-furdalással sem kell szembenéznem, hogy valamit rosszul csináltam. Ez a lopós sztori egész egyszerűen nem igaz.

Azért vagyok elkeseredve, mert én nem kalandokat akarok, én az Igazit keresem, akivel az egész hátralévő életemet leélhetem szeretetben. Sokáig azt hittem, hogy benne megtaláltam azt az embert, akit keresek. Amikor a házasságok 60%-a válással végződik a mai világban, akkor mit várhatok én, akinek a korosztályában azok vannak többségben, akik csak élnek bele a nagyvilágba? Amikor egy párkapcsolat addig tart, amíg el nem múlik a lángolás, amíg nem kell alkalmazkodni a másikhoz? Tudom, hogy ennél nagyobb probléma, hogy Afrikában milliók éheznek és nekem is lesznek ennél sokkal komolyabb problémáim, de mégis…

Bocsánat ezért a regényért, de akinek sikerült végigolvasni, az írjon valami okosat, hogy hálából felpontozhassam :) Köszönöm!


2011. máj. 24. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a családod és a fiút is kerüld.Hát elég bunkó familia lehet,hogy ilyet rádfognak,nem tűrném szó nélkül az biztos.
2011. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 eNerdzsy ***** válasza:

Hát nem hízelegni akarok de a párod elég éretlennek tűnik hozzád képest. Nem látok sok esélyt a boldog közös jövőre.

Kitartóan keresd csak tovább azt aki jobban illik hozzád és ne tégy túl nagy kompromisszumokat még akkor sem, ha időbe telik a siker.

2011. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát elég érdekes egy történet. Én nem tudom, nem hinném, hogy sokáig birtam volna igy mellette, hogy mindig megvádol valamivel. Egy kapcsolat alapja a bizalom, elég fontos dolog szerintem és ezt te nem kaptad meg tőle. Hát sajnálom..:S szerintem is kerüld el.

De amúgy irtad, hogy a családja nem birt téged. akkor nem lehetséges az, hogy ők dumálták teli a fejét? mármint ezekkel a dolgokkal, hogy láttalak evvel, meg megcsalsz meg hasonlók...

2011. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ajjaj!

Ha jót akarsz magadnak, dobd ki ezt a pasit a lehető leghamarabb! Ennek minden baja van, személyiségzavaros, betegesen féltékeny, és így is marad - SZABADULJ MEG TŐLE!

Szavaidból érződik, hogy tapasztalatlan vagy a lelki betegségek megítélésében, de lehet, hogy a kapcsolatok terén is. Ez nem baj. A baj akkor lenne, ha túlságosan bevonódnál ebbe a sok alaptalan vádaskodásba és tönkremennél az ártatlanságod örökös bizonygatásában.

Mi ez?

Szerintem paranoid személyiségzavar.

2011. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem a családod és a fiút is kerüld.Hát elég bunkó familia lehet,hogy ilyet rádfognak,nem tűrném szó nélkül az biztos."


Ezzel a válasszal teljesen egyetértek:) Ne hagyd magad!

2011. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Bármi oka is volt erre, a legjobb, ha menekülsz. Megértem, hogy az igazit keresed, de ne beszéld be magadnak, hogy ő az. Biztos, hogy nem.
2011. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is az anyja moshatta át az agyát. Személyiségzavar nem 23 évesen jön elő, egyik napról a másikra.
2011. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt alapvetően nem a családjával van a baj, hanem a fiúval. Beteges személyiség. Nekem is volt szerencsém egyhez. Elkezdtem "járni" a pasival. aztán ő is mondvacsinált féltékenységi jeleneteket rendezett, ugyanúgy írásban :) lehet hogy ezeknek ez a mániája :) összesen 4 hétig tartott a nagy kapcsolat, mert ott telt be a pohár, hogy 3 napig nem jelentkezett, egy barátnőm elhívott egy koncertre a ZP-be, amire egyébként őt is akartam hívni, csak hát nem keresett. a koncertről visszahívtam, mert nem hallottam mikor csörgött a telóm, és mondtam neki 10 órakor, hogy fél óra múlva már otthon leszek és akkor vissza fogom hívni (én!!!) de hogy az már neki nem kell. aztán másnap telefonon üvöltözött velem hogy én milyen önző vagyok, mert el mertem menni a barátnőimmel valahova, meg hogy ő nem megy sehova. Hát erre nem tudok mit mondani, elküldtem egy pszichológushoz. persze nem látja be, hogy ráférne, de én meg nem vagyok óvónéni meg dadus hogy pátyolgassam. Ép eszű és érzelmű férfire van szükségem, nem egy agyament hülyére. úgyhogy otthagytam.


A tanulság, hogy vannak ilyenek, szerintem nem is kevesen, de nem feladatod neked meggyógyítani. hacsak nem mint barát van kedved vele foglalkozni, de a szerelmi életedet semmiképpen se építsd rá.

2011. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodik mindenki logikusan. Vannak elmebetegek is. Par ev mulva aldani fogod az eget, hogy igy alakult es idoben kijottek a problemak a fiuval, szakitottatok, mert nem volt hozzad valo. Ne torodj vele! Nincs erre magyarazat. Egyszeruen ilyen paranoias, nem bizott meg benned. Nem veled volt a gond.
2011. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Egyébként mondtam már neki, hogy menjen el egy pszichológushoz beszélgetni, mert ez már túlmegy a normális határán. Ebbe beleegyezett, mert ő sem érezte így jól magát, megígérte, hogy elmegy szakemberhez, ha lesz rá pénze. Ijesztő volt, mert ma még úgy váltunk el, hogy minden szép és jó, szeretlek, aztán másnap meg jön egy ilyen levél... Meg a másik, hogy úgy írt nekem ilyenkor, mintha nem is ő lett volna, hanem valaki más. Olyan volt, mint egy közmondásos szőke nő. A féltékenységét még azzal is indokolta, hogy annyira jó csaj vagyok... háát ezzel vitatkoznék :D Egyébként megmondtam neki minden alkalommal, hogy az élet nem olyan, mint a brazil szappanoperák, ezzel a sok féltékenységi jelenettel az én idegeimet is rongálja... De ez a lopásos vádjával alaposan betelt a pohár.
2011. máj. 24. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!