Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi elvesz egy nőt...

Ha egy férfi elvesz egy nőt feleségül, akkor biztosan szereti?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 00:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Nem!

Akkor biztosan hülye.

2011. máj. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Sokmindenből lehet még házasodni, például érdekből, racionális megfontolásból, stb... Szóval nem, dehogy biztos. De jó esetben így van.
2011. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
hacsak nem érdekházasság.
2011. máj. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Régebben több volt a rang miatt, érdekből, stb. kötött házasság, ma már szerintem aki egy ilyet meglép, remélhetőleg igen.

Habár fene tudja, biztos van férfi, aki csak azért házasodik, hogy elmondhassa, mutathassa a külvilágnak, hogy ő rendes ember, van családja (de ő pl. nem törődik a kisbabával, hanem kocsmába jár - sok feleség ír ide be hasonlót) és/vagy legyen egy naiv nő, aki házicselédként egyedül mos-főz-takarít rá. És/vagy egy biztos pont, akihez "haza lehet menni" a kalandok után.

De remélem, ők csak kis százalékot tesznek ki. Érdemes józan ésszel is megfontolni a házasságot, nem csak érzelmekkel. Érdemes nem csak azt kérdezni, hogy én szeretem-e őt, hanem azt is, hogy ő szeret-e, tisztel-e e engem.

2011. máj. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos.

Lehet érdekből, lehet a család akarja, lehet szánalomból, sajnálatból, kisebbségi érzésből stb.

2011. máj. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

és ne feledkezzünk el azokról az esetekről sem, amikor a nő terhes lesz, de a párja valószínűleg nem vette volna el feleségül, ha nem jön a gyerek.

ilyenkor elképzelhető, hogy nem szereti a feleségét, csupán kedveli. (vagy már azt sem)

2011. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Sok mindent leírtak már,az kimaradt hogy a férfi a saját kényelme miatt is elveheti a nőt,mert mos,főz,takarít rá,kiszolgálja.Sajnos nekünk van egy ismerősünk,aki ezeket az indokokat sorolta föl,hogy miért is nősül meg,és még azt is hozzátette,hogy "megszoktam"a csajt már.Ja,és mert úgysem találna jobbat,inkább elveszi,mielőtt lecsapják a kezéről.
2011. máj. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem feltétlenül.,de a nők közül is sok csak azért megy férjhez,hogy legyen aki eltartsa.
2011. máj. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

:))) azért kíváncsi lennék a nemleges választ adók közül ki él "boldog" házasságban... :)))

Különben tényleg nem biztos... munkámból adódóan elég sok esküvőt megjártam és hááát, körülbelül átlagban a párok egy harmadáról tudnám elmondani, hogy tényleg szeretik egymást és nem csak valami egyéb ok miatt házasodnak, és ez nagyon szomorú...

2011. máj. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!