Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi elvesz egy nőt...

Ha egy férfi elvesz egy nőt feleségül, akkor biztosan szereti?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 00:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően a házasságok szerelemből köttetnek, de csak általában. Vannak érdekházasságok is, sőt abból is kétféle. Az egyik az, amikor az egyik fél elhiszi a másikról, hogy őszinte szerelemmel viseltet iránta és ő maga pedig tényleg szerelmes. Na ez a legveszélyesebb, mert mindig arra megy ki, hogy az egyik ember egyoldalúan kihasználja a másikat. De van egy sokkal ártalmatlanabb érdekházasság típus, a kölcsönös. Itt egyik fél sem kerget rózsaszín ábrándokat és nincs a fejében lila köd. Kölcsönösen nem érzelemből, hanem valamilyen racionális okból házasodnak. Példák: volt már olyan a világtörténelembe, hogy csak úgy költözhetett valaki egyik országból, a másikba, hogyha oda házasodik. Így voltak olyanok, akik bevállalták, hogy házasságot kötnek a "vadidegennel" - pénzért. Hogy aztán az áttelepülés után el is váljanak. Vagy pl homoszexuális ffi és leszbikus nő között,a heteróság látszatának fenntartása érdekében, ahol aztán alap, hogy a hűség nem téma.
2011. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én volt férjem kényelemböl vett el engem, nem én voltam az élete nagy szerelme ezt most már látom. Mindig elégedetlen voltam vele, soha nem dicsérgetett és csak néha néha mondta hogy szeret. persze szeretett, de nem volt neki az a nagy szerelem.

Akkor miért vett el?

Egy kényelmes figura. Nekem a szüleim jómoduak (nem gazdagok, de mindent megadtak), mindenben mellettem álltak, ha bármi segítség kellett ott voltak, és meleg családi háttért adtak. ez persze jó volt a férjemnek. jól érezte magát benne, de aztán ennyi. soha nem mondta hogy drágám de jól nézel ki stb...

Persze egy elég csinos nö voltam és a munkahelyemtöl kezdve mindenhonnan udvaroltak, flörtöltek velem. így egyszer megelégeltem hogy még a legjobb barátja is azt mondja hogy milyen jól nézek ki, de ö sohasem.


Vagy is tudat alatt de érdekböl vett el.

2011. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

apám pl full érdekből vette el anyámat. le akarta húzni a lakást, a kocsit, bútorokat, értékesebb dolgokat.

persze, anyám is balga volt, h belement a házasságba. azt nem bánom, h megszülettem, de intézhették volna egyszerűbben is a fogantatásomat :D


a párom el akar venni feleségül. szerintem nagyon szeret, de én óvatosságból azért nem megyek hozzá. apám egy életre elvette a kedvem a férjhezmenéstől...

2011. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én szerelemből mentem férjhez,és nagyon remélem, hogy a férjem is hasonlóképp érzett, igaz nekem semmi hátterem nincs itt, pénzem sincs sok, folyt
2014. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!