Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most mire véljem?

Ezt most mire véljem?

Figyelt kérdés

A háttér: a mentalitásom eléggé férfias, így a baráti köröm is inkább pasikból tevődik össze (a női témák rövid ideig kötnek le), sokszor "tiszteletbeli pasiként" is kezelnek. Van egy nagyon jó barátom, aki kicsit olyan, mintha a bátyám lenne. A férjem is ismeri, nem egyszer buliztunk már hármasban, vagy drukkoltunk neki egy-egy csajozásnál.

Sokat segít nekünk, mi is neki - kinek mi a szakterülete, bármikor szívesen látjuk, félig-meddig családtagnak számít.


Egyik barátnőm elhívott minket vidékre, ahová a férjével és néhány ismerőssel mennének lazítani. Férjemnek nem volt kedve hozzá, mondta, hogy menjek nyugodtan, ő most kihagyná, inkább pótolja a lemaradásait itthon. Mondtam, hogy valakit kerítek, mert a barátnőm férjével "udvarias három lépés" viszonyban vagyunk, a többieket nem ismerem, a barátnőmet meg mégsem köthetem le a többiek rovására.

A fent említett barát is a listán volt, férjem hallotta is a beszélgetést, mondta, hogy oké, vigyázzon rám.


Ma kezdett el furcsán viselkedni a férjem, burkolt célozgatásokkal jelezte, hogy mégsem tetszik neki a dolog. Mondtam, hogy bár nem értem, de sejhajt nem csinálok a számból, nem mondom vissza a srác meghívását, de tartson velünk ő is akkor. Nem, ő nem akar, nem ér rá.


A helyzetet azért nem értem, mert a férjemre nem jellemző a féltékenykedés, az említett barátot ő is jól ismeri. Mindig kettőnket szokott áthívni, de ha a férjem nem ért rá, soha nem volt gond belőle, ha egyedül mentem - vagy eljött értem, vagy hazajöttem, amikor már nagyon álmos voltam.

Fogalmam sincs, mitől lehet ez a hirtelen, ok nélküli pálfordulás.


2011. máj. 26. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
És most kitôl várod a megvilágosodást? Am itt fôleg nôk írkálnak, te meg ugye velük nem vagy egy hullámhosszon...
2011. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
persze,h., féltékeny..tudod nő és férfi közt nincs barátság..
2011. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy neki van valakije?
2011. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is tiszteletbeli pasiként kezelnek, beszélj nyíltan a pároddal, mint "férfi, a férfival". Na jó, ez csak poén volt.:-))

De azt komolyan gondolom, hogy kérdezd meg kerek-perec, mi a gondja. Ne célozgasson, ne utalgasson, de főként ne történjen meg az, hogy utólag elveszíthetitek egy közös jó barátotokat valami mondvacsinált ürügy miatt.

Ha tényleg "csak" féltékeny, arra légy büszke.:-))

Attól függően, hogy mennyire látszik komolynak a dolog, én meggondolnám, hogy elmenjek-e nélküle, egy másik férfi társaságában. Még ha a gyanú árnyéka is nevetséges...

Szerintem vagytok annyira jóban a társaságotok tagjaival, hogy megmondd nekik őszintén; átgondoltad a dolgot, és nem szívesen mennél a saját párod nélkül. Majd legközelebb, ha együtt tudtok menni.

De lehet, hogy ha egy nagy ölelés kíséretében biztosítod őt arról, hogy számodra minden más férfi maximum haver, vagy barát lehet, mert nála tökéletesebb nincs, akkor a program is megmarad, és ő is megnyugszik.:-)))

2011. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A haveromat régebb óta ismerem, ha egyéb szándékaink lettek volna egymással, azt megtehettem volna még "szingliként". Ezt a férjem is tudja - ha akkor nem történt ilyen, akkor most még kevésbé reális. Amúgy eszemben sincs megcsalni, nála jobb férfit keresve se találnék. De ha ilyet feltételezne rólam, akkor erre elvileg sor kerülhetett volna számos alkalommal, amikor a haveromnál voltam, így végképp nem értem a logikáját.


Férjemnek odaadtam az útitervet (a szervező házaspár átküldte), ha nagyon akar, bármikor kocsiba ülhet és utánunk jöhet, van még hely - nekem meg külön szobám lesz az apartmanban. Én örülnék neki a legjobban, ha jönne, de ha nem akar, nem tartok pisztolyt a fejéhez.

Ő is volt már nélkülem nyaralni egy társasággal, mert akkor nekem nem volt jó, ebből soha nem volt gond eddig.

2011. máj. 26. 23:49
 6/8 A kérdező kommentje:

A történetben kiemelném, hogy a haverom férfiként egyáltalán nem az én műfajom, de a stílusát nagyon szeretem, ezért is ragaszkodom hozzá, mint baráthoz. Sőt, a férjem legénybúcsúját is segített megszervezni, illetve rendelkezésre bocsátotta a saját lakását erre a célra.


A férjem nem agresszív, konfrontálódó típus, nekem is csak "jelezget".

2011. máj. 26. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Épp azért lenne jó tisztázni még előtte, hogy mi a problémája? Ti valószínűleg, jó házasságban éltek, őszinte szerelemben és bizalomban. Akármi is az ami most nem tetszik a párodnak "esemény után", már nehezebb lenne/lesz tisztázni. Lehet, hogy hallott, vagy olvasott valami történetet, ami hasonló körülmények között félrelépéssel végződött, vagy egyszerűen csak most támadt benne valami miatt egy rossz érzés.

A stílusodból ítélve, szerintem két célirányos kérdéssel ki fogod tudni deríteni, hogy mi az oka.:-))

2011. máj. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Kérdezz rá nyiltan, és nem engedd, hogy kitérjen a válasz elöl.

2. Lehet, hogy valaki megvádolt, és ez lenne a teszt.

3. Ha komolyabb a probléma, akkor meggondolnám, hogy a kirándulás, vagy a házasság a fontosabb.

2011. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!