Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lephetném meg anyukámat...

Mivel lephetném meg anyukámat a 42 szülinapján?

Figyelt kérdés
még van hátra 2 hónap, de én szeretek előre gondolkodni, egy reggelire gondoltam de azt se tudom hogy mi legyen de ezt én kevéslem. Valami ötlet? Írjatok!
2011. máj. 28. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A válaszhoz tudnom kell pár dolgot:

-Hány éves vagy?(az 5 évesemtől egy rajznak örülnék)

-Kb.mennyi pénzed van rá?

-Mit szeret anyukád?(hobbi..stb)

2011. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manócska'90 ***** válasza:

Szia!


Leírom Neked, hogy mi mivel leptük meg anyukánkat egyik-másik éven.


1. nem tudom, hogy mikor volt, talán a 42. szülinapján, 2 éve


Nem vettünk tortát, mert reggel köszöntöttük, hogy én is ott lehessek. Mindhárman választottunk egy-egy képeslapot és vettünk Neki egy színes kávéspohár készletet (mert pont előtte nemsokkal tört el az utolsó kávéspohara). Előző nap kivágtunk 42 darab nyilat színes papírból és ráírtuk az éveket 1966-tól - néhány nyílra ráírtuk, hogy mi történt, pl. amikor születtünk. Ezeket a nyilakat leraktuk az ágyától az étkező asztalig, úgy, hogy ne vegye észre, aztán a tesómék is kiosontak az étkezőbe hozzám (mert én korán utaztam el, így én már fent voltam). Aztán addig kopogtam a falon, amíg mami át nem jött - követve a nyilakat. Mikor bejött énekeltünk neki. Gyertya meg torta ugyan nem volt, de az egyik képeslapon direkt gyertyák voltak.


2. amikor 43 lett


Rendeltünk egy fincsi 16 szeletes tortát a cukrászdából (nem volt drága, olyan 2000 Ft körül) és teleraktuk 43 gyertyával. Mivel azt szerettük volna, ha úgy látja, hogy ég mindegyik, de azért egyik se égjen rá a tortára, kitaláltuk, hogy tereljük el a figyelmét. A húgom beadta Neki, hogy levert vmi virágot stb stb és bevitte mamit a hátsó ajtón, addig mi meggyújtottuk a gyertyát és mikor kiért a sötét étkezőbe, énekeltünk neki (mi mindig éneklünk). Nem volt becsomagolt ajándék, de szerintem ez is ajándék volt.


3. 44. szülinapja


Felmentünk a másik lakásunkba és hárman sütöttünk Neki egy tortát (igaz nem aznap köszöntöttük, de én másik városba járok egyetemre és nem lettem volna otthon). Sajnos mami pont elöl volt a konyhában, úgyhogy el kellett csalni onnan, amíg bevisszük a tortát, átkötjük masnival és meggyújtjuk a gyertyákat. Úgyhogy az öcsém előadta a drámát: egyest kapott irodalomból + intőt. Szegény mami nem tudott mit mondani. Valahogy sikerült kikönyörögni az étkezőbe, ahol várta a meglepi :) Szokás szerint énekeltünk :) Aztán mondtam maminak, hogy ez a sulis dolog csak kamu volt - de még jó, hogy szóltam, mert még akkor sem esett le Neki, hogy csak figyelemelterelés volt --> hát ettől csak jobban örült.


Bocsi, hogy hosszú lett, remélem tudtam segíteni valamit.

2011. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer hajókirándulás jegyet vettek, persze együtt mindenkinek... Egyszer meg egy koncert volt az ajándék, improvizatív jazz... amit nagyon szeretek.
2011. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én valami ágyba reggelire gondoltam, de nemtom, h mi legyen az a reggeli és egyébként 12 éves vagyok és nem tudom, mert nm feltétlen ajándékra gondoltam mint tárgyra, hanem mint tettre pl a reggeli, de nemtom, h mi legyen az a reggeli, ja és valamit még hozzá akarok tenni mert ezt kevesellem
2011. máj. 28. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:

-Csinálj neki kávét(ha szokott inni)-úgy ahogy szokta.

-egy pohár narancslevet vagy tejet(vagy amit szeret)

-vagy csinálj szendvicset vagy csináld azt,hogy egy tányérra,az egyik felére kiraksz(félkörbe)szalámi szeleteket,a másik felére sajt szeleteket(szép vékonyra szelve)Ezt díszítheted Zöldséggel(paprika karika,koktélparadicsom,uborka)

A tányérat rakd középre,alá vagy fölé tegyél szép kenyér szeleteket.(meg is vajazhatod,ha szereti),a poharakat jobbra.Bal kéz felől felülre tegyél egy kis vázát egy száll virággal(a kedvencével.ha nem tudod,addig még megtudhatod)Vegyél egy szép képeslapot és tedd a váza mellé.(persze írjál bele valami emléknek valót)

Esetleg még felcsendülhet valahonnan egy "boldog szülinapot"zene.-szerintem ennek biztos örülni fog.

2011. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21:16

Nálatok jó maminak lenni:):)

2011. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, vagy van aki segít, csinálhatsz egy tükörtojást is, amire ketchup-pal mosipofit, vagy akár egy szívet is "rajzolhatsz":-))
2011. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!