Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan maradnak együtt egy...

Sokan maradnak együtt egy kihűlt kapcsolatban a gyerekek miatt és mert nehéz egyedül boldogulni vagy lépni kell mindenképpen?

Figyelt kérdés

Érdemes fenntartani a látszatot?

Vagy működhet az, hogy egy fedél alatt élünk még egy fél évig, amíg újra elkezdek dolgozni és el tudok költözni?

(jelenleg gyed-en vagyok még nov-ig, a kicsi csak szept-től mehet bölcsibe, addig nem tudok visszamenni).

Tudom, ez legfőképpen rajtunk múlik, de van ilyen egyáltalán?

Nagyon nem szeretném, ha megutálnánk egymást és elkezdődne a szokásos hercehurca, ami sajnos a válásokat jellemzi általában :( De sajnos jelenleg nem tudok mit tenni :(

Köszi a válaszokat!


2011. máj. 30. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Pár hónapot a te esetedben érdemes várni, hogy legyen munkád. De azután azonnal ott kell hagyni!
2011. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha tudtok egymással élni akkor nem lesz gond. Nem feltétlenül jelenti a szerelem hiánya az utálatot. És miért utálnátok meg egymást? Meg lehet nézni kik azok akik így jártak. Nem mindenkire jellemző ez. Egykor szerettétek egymást, ezért is lett gyereketek. Szeptemberig pedig nem sok idő van, addig szerintem tudjátok kölcsönösen támogatni is egymást. Sőt, akár még ki is békülhettek addig.
2011. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz egyedül boldogulni de érdemes egyszer mindenkinek megállnia a lábán.Ha nem félnél annyira ettől akkor már döntöttél volna,ez ne legyen oka a maradásnak mert félsz egyedül elkezdeni egy új életet és ezzel a párodat is becsapod.De ha tudsz látszat boldogságban vergődni akkor tedd azt.Sokan ezt teszik mert így tűnik kényelmesebbnek.
2011. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Baráti körben azt látom,hogy akik időben elváltak,azok képesek voltak elfogadható kapcsolatban maradni, közösen megállapodni a gyerek dolgairól és kultúráltan kommunikálni.

Akik tovább együtt maradtak, Úgymond " a gyerek miatt" azok szépen lassan megútálták,majd meggyűlölték egymást, majd hosszú procedúrában évekig pereskedve, a gyerekeken veszekedve váltak el. és a legtöbben ma is gyűlölök egymást, uszítja az egyik a másik ellen a gyereket.


Tehát az én tanácsom, válj el,amíg a másikat tisztelve meg tudjátok tenni.

2011. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy kihűlt? Mert ha jó alapvetően a kapcsolat, akkor maradhattok együtt. Ha valaki félrelépett, vagy vita van, akkor meg lépni kell, de gondold meg jól, mert manapság egyedül egy gyerekkel nagyon nehéz, főleg anyagilag.
2011. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatnátok megmenteni a házasságotokat...

Nem tudom mi a konkrét probléma mert nem írtad le, de az is biztos hogy manapság sokkal több válás van, mint amennyi tényleg "szükséges" lenne.

Nem kell rögtön megfutamodni.

Viszont igen, néha háttérbe kell szorítani a saját igényeinket, és sokszor ezt érzik a felek tehernek.

Beszélgessetek erről, kinek mi fontos, hogyan lehetne megoldani a nehézségeket. Próbáljatok meg beletenni a kapcsolatba ne csak kivenni belőle.

2011. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy élünk nagyjából, ahogy felvázoltad: kihűlt a kapcsolat. Nem utáljuk egymást, sőt jókat beszélgetünk, sok a közös program, de külön szobában élünk. Azért maradtunk együtt, mert a gyerekeinket együtt szeretnénk felnevelni, és nincs rá pénzünk, hogy külön költözzünk, azért meg ne legyen már hajléktalan egyikünk sem, mert nem szeretjük egymást! Van közös múltunk, vannak közös céljaink. De már nem alszunk együtt egy ideje. Nem tudom mi lesz, ha egyikünk beleszeret valakibe, még az se kizárt, hogy egyszer visszatalálunk egymáshoz, most nem ez látszik. Nincs bennem harag, sem menekülni-vágyás. Ez van, majd meglátjuk akarunk-e mozdulni. Mi nem vagyunk balhézós házaspár, megvagyunk csöndben egy fedél alatt, a gyerekekből így mindketten sokat látunk.

Nem mondom, hogy ez az ideális, de egy kulturált megoldás a gyereknevelésre és az anyagi csőd ellen.

2011. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!