Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülőkként egy...

Kisgyerekes szülőkként egy házban, de külön lakrészben a nagyszülőkkel - működhet?

Figyelt kérdés
Szüleim családi házban laknak vidéken. Mi is szívesen mennénk oda, és egy emeletráépítésre még lenne is pénzünk, s meg lehetne úgy oldani, hogy külön bejárat lenne, tehát külön lakrész...CSAKHOGY! Már eddig is, hétvégi látogatások alkalmával voltak konfliktusok, pl. gyerekneveléssel kapcsolatosan kiborult már a bili, mert ők megengednek olyat is, amit mi nem, és már a nagyobbik gyerekem (3 éves) előtt le is lettem hülyézve, illetve hogy "menjek csak vissza Pestre, ha nem felel meg az, amit ők csinálnak" (pl. ebéd előtt nasi adása...) Szóval necces, ugyanakkor meg jó lenne, mert jó levegő, kert, emberléptékű városka, még állás is lenne...csak félek. Pl. hogyan lehet azt megoldani, hogy hétköznap otthon egyenek a gyerekek, ne a nagyszülőkhöz menjenek egyből, legyen külön életünk is, ugyanakkor kölcsönösen tudjuk segíteni egymást, pl. ők gyerekre vigyázással, mi pedig segítenénk nekik, amiben csak kell. Ha valakinek bármilyen tapasztalata, vagy véleménye van, köszönettel várom!!!
2011. jún. 3. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak rosszabb lesz, ha odaköltöztök.

Azt hittem, csak apróbb konfliktusokról van szó, de hogy lehülyéznek a gyerekek előtt, nem tartják tiszteletben a nevelési elveiteket, ez elég súlyos...

A felfogásukkal, hozzáállásukkal van gond, ez pedig nem fog változni, sőt.

2011. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én így nőttem fel. Apukám szülei a szomszédban laktak, most meg hogy nagypapám már nem él, egy telken lévő két házban élnek. Igaz, már kirepültünk, szóval a szüleim meg nagymamám vannak csak ott.

Állandó konfliktus volt anyukám és nagymamám között, legyen szó gyereknevelésről, munkáról, takarításról, bármiről. Végül annyira összevesztek, hogy most nem szólnak egymáshoz. Így veszekedés már nincs, de nem mondanám, hogy jobb lett.

Ha már egy hétvége alatt így összevesztek, és így viselkednek veled, akkor nem biztos, hogy ez jó ötlet. Persze anyagilag jó, meg ott a segítség, ha kell, viszont az állandó feszültség garantált. A gyerekeknek sem feltétlen jó így.

2011. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát, én is ettől félek...
2011. jún. 3. 14:30
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát, így, hogy konfliktusok vannak, szerintem felejtsétek el. Mi a párommal pl. apám szomszédságában lakunk és hát nem túl jó dolog, pedig nálunk még gyerek sincs egyelőre.
2011. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan nekem, mintha a szüleid nem is szeretnék, hogy odaköltözzetek.

Ha ők is azt akarnák, biztosan másképp viselkednének.


Én biztosan nem költöznék oda ezek után, persze a gyerekeknek jobb lenne..., de gyorsan kiborulnál.

2011. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%

nem szabad olyan közel költözni, hogy át tudjanak jönni papucsban, ez az alapszabály.

(kivéve, ha olyan szerencsés vagy, hogy olyanok a szüleid, mint az enyémek, de ahogy olvasom, sajnos nem)


ha hozzájuk költöznél mindennap lenne miért idegeskedned, és belefáradnál... előbb mindannyian tanuljatok meg kommunikálni normális felnőtt, emberi módon, mielőtt összeköltöztök... mindkét részről. játszmázás helyett.


persze hogy beleszólnának a gyereknevelésbe, sajnos ez van, hiszen ők már felneveltek egyet legalább, téged, és ha leszólod őket hogyan nevelnek gyereket, az nekik olyan, mint ha azt mondtad volna, hogy téged rosszul neveltek! ezért esik nekik rosszul és ezért sértődnek meg.


a nagyszülők mindig elkényeztetik a gyereket. és az apukák is, az anyukák szerepe a szigor, néha... ha a gyerek elég idős lesz, megérti, amikor már maga választhat, hogy egyen-e nasit ebéd előtt, ehet, ha akar, de akkor nem fér belé az ebéd, és főétel után finomabb az édesség amúgy is. de nem ezen múlik a világ sorsa, nem ér egy percnyi vitát sem, attól függetlenül hogy azt is megértem, hogy téged ez idegesít.


28N

2011. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez olyan logikus, jó döntésnek tűnik, de nem az. Van elönye, de hosszú távon (és egy közös épitkezés az hosszú táv) komoly hátránya is van.


A szülöktől az ajánlott távolság minimum két buszmegálló, igy nem éltek egymás szájában, de még beleférnek az elönyök. Együtt építkezni, közösen tervezni ez csak és kizárólag torzsalkodást szül, ne menj bele, a függés felemészti az életed. Ha nem most, majd tíz év múlva, de valamikor biztosan visszaköszön.

2011. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is felnőtt-felnőtt kommunikációt szeretnék, de nem megy, mert ők gyereknek tartanak, pedig már 33 vagyok...és azért szerintem a nasi nem fér bele, nem tartom jónak azt, hogy főzök, és a sok sós keksz miatt nem eszi meg...és egészségtelen is.
2011. jún. 3. 14:43
 9/16 A kérdező kommentje:
Még az is eszembe jutott, hogy egyszer volt ilyen, és sok békés 7vége is mögöttünk van, na de ez nyomot hagyott...ahogy látom, itt elég egybehangzóak a vélemények...
2011. jún. 3. 14:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én is csak negatív tapasztalatokat tudok megosztani. Kezdve azzal, hogy ha 50 éves leszel, akkor is a gyerekük maradsz, és úgy is fognak kezelni. Be lettél skatulyázva...ennyi :( Szomorú, de tény, hogy ha már a látogatások alkalmával SEM tudtok kijönni szüleiddel, akkor lakva csak ezerszer nehezebb lenne...Bár mi 3 évig laktunk nálunk, és 5 évig náluk...a vége válás lett..leginkább a temérdek konfliktus miatt (nem mellékesen az ivászata miatt, ami valószínűleg az állandó konfliktusokból eredt)
2011. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!