Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek akkor, ha egy...

Mit tennétek akkor, ha egy kisgyerekes anyuka ismerősötök azt kérné, hogy pár napra fogadjátok be a gyerekkel, mert a férje brutalitása miatt elszökött otthonról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megtörtént. Befogadtuk.
2011. márc. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha van rá lehetőségem, akkor befogadnám...
2011. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Befogadnám. Velem történt hasonló, a részeg apám elöl menekültem egy jóbarátomhoz, akinél 1 hétig lehettem.

Sosem fogom elfelejteni a kedvességét, ezért én is így teszek ha valaki bajban van, tudom milyen érzés kiszolgáltatottnak lenni.

23/N

2011. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetném befogadnám.
2011. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sokszor gondolkodom azon, hogy jól tettem-e. Máshová nem nagyon mehetett volna, de féltettem/féltem a családom. Jólesik a megerősítés, de azért még félek kicsit.
2011. márc. 22. 23:00
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen befogadnám! És közben a férjét feljelenteném. Addig, amíg a helyzet nem változik, el sem engedném az anyukát, és a gyerekeit.

Nőt, gyereket nem bántunk. Ha az illető akkora férfi, ne a gyengébbeken élje ki a vágyait.

2011. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Befogadnám.

Nem pont ilyen helyzet volt mikor kolleganőmet befogadtuk, igaz gyerek nélkül, már nagyok voltak, a legkisebb a barátjához ment már Ő is 19 volt. Ekkor én még anyumékkal laktam, de ők is befogadták. Nem is ment vissza soha. No persze nem nálunk maradt örökre, kb 3 hétig, közben keresett albérletet. Nagyon bátornak tartottam, és megérte neki elmenni, ha azt hitte nincs is hova, de sikerült.

2011. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha a szívemre hallgatok, akkor befogadnám.

Ha az eszemre, akkor már nem olyan biztos, hogy megtenném.

- Mi van, ha utána téged, és a te családodat is zaklatni fogja az az őrült?

- Mi van ha a nő nem megy el tőletek. (Nem azért mert nem akar, hanem mert nem tud hová.) Vajon a családod ezt mennyi ideig tolerálná.

- Innentől kezdve bármi zűr lesz, hozzátok fog menekülni. Teljesen belekeveredtek az egészbe.


Tudom, hogy apatikusnak tűnik amit írtam, de nem biztos, hogy ezzel megoldod a gondját.

Lehet, hogy ehelyett dupla gondot veszel a saját nyakadba.

2011. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előttetek biztosan nem fogja bántani. Vigyázni szoktak, hogy a külvilág ne gondoljon rosszat róluk.
2011. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Én befogadnám, mert bárki kerülhet ilyen helyzetbe.

Persze ez attól is függ, hogy:

- mennyire ismered, milyen kapcsolatban állsz vele?

- mekkora lakásban laktok (nem mindegy, hogy 5-en egy kétszobás lakásban, vagy 2-en egy 5 szobás házban)?


Egy rizikó van, hogy nem akar majd elmenni, neked meg nem lesz szíved kitenni az utcára kisgyerekkel. A férje szerintem titeket nem fog bántani, mert az ilyenek nagyon gyávák, és nagyon adnak a külvilág véleményére. Különben is, ha idegeneket üt, az már bűncselekmény, Magyarországon csak a családot (gyereket, feleséget) lehet törvényesen ütni-verni.


Szerintem legjobb, ha letisztázod vele, hogy meddig maradhat (én max. fél évet vállalnék, utána már lehet, hogy besokallnék - fél év alatt azért lehet munkát és lakhatást is találni), mert akkor az neki is egy hajtóerő, hogy a határidőre megoldást találjon a helyzetére.

2011. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!