Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen hül_yék a magyar...

Miért ilyen hül_yék a magyar emberek? Önkéntesség ekkora munkanélküliség mellett? Megéri ez a magyar családoknak?

Figyelt kérdés

Mostanság sokat gondolkozom a témán, ráadásul az egyik közeli rokonom fűt, hogy jaj de jó önkéntesnek lenni, mert hogy ő az.


Nos, nekem is megvan a magam véleménye erről a dologról, ami persze nem teszik neki: ameddig ekkora munkanélküliség van szerintem kifejezetten káros a gazdaságra nézve...vagyis inkább a munkavállalókra. SZVSZ a magyar ember amúgy is sokat önkénteskedik, főleg ha a munkahelyén bent KELL maradnia, vagy túlóráznia kell amit persze nem fizetnek ki. Ha a melót letudta akkor mehet a gyerekért az óvodába, bölcsődébe, iskolába, majd ha szerencséje van akkor két órát tud a gyerekkel foglalkozni...és akkor még mellette önkénteskedj, mi???


Persze sokszor hozzák fel a nagy kedvencet: Amerikát... csak azt közben elfelejtik mondani, hogy köszönőviszonyban sincsenek az anyagi helyzet, és a mentalitás sem. Míg a magyar ember azt nézi hogy hogy húzhat le a másikról még két réteg bőrt ( az állammal egyetemben) , addig ott ez teljesen más, ők valahogy kiállnak egymásért, és nem azt nézik hogy kit hol lehet átb@szni....


Most hogy bevezetik/bevezették az önkéntes munkát, ezzel csak azt fogják elérni, hogy még több munkanélküli lesz, hisz ha pl: hullaházakban lévő segítőket is munkanélküliekkel töltik fel, akkor ezzel kvázi - jól fizető - munkahelyet vesznek el a szakképzett munkavállalóktól,és adnak olyanoknak akik undorodnak a hulláktól és ráadásul minimálbérért dolgozhatnak, miközben ezen az állam is bukik, hisz minimálbér után kevesebb adó és járulék folyik be, plusz mivel alacsony a fizú, így a magyar csak a szükségeseket vásárolja meg, így rengeteg áfától is elesik a mi kis "okos" kormányunk...


ráadásul ha az ember nem tud elmenni kikapcsolódni a családjával, akkor az előbb utóbb visszaüt: és kihat az egészségére...vagy tévednék???


Nektek mi a véleményetek erről? szerintetek az önkéntesség pozitívan vagy negatívan befolyásolja a családi életet?


2011. jún. 5. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó politikus lennél, mert van néhány csúsztatás a gondolatmenetedben...
2011. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

jaj lemaradt a lényeg szóval azért tartom ostobának azokat akik fűtik a másikat hogy jaj de jó önkéntesnek lenni, mert ezzel az akcióikkal még lejjebb viszik az átlagfizut... minél többen vállalnak önkéntes munkát, annál többen fogják kvázi elveszíteni a munkahelyüket, hisz ha egy szakképzetlen dolgozónak csak minimálbért kell fizetni (vagy még annál kevesebbet is), akkor egy önkormányzat vagy egy cég 20x is meggondolja hogy kirúgja-e az ott dolgozó 220 ezret kereső kollégáját, nem?


Persze jó az önkéntesség, de nem ilyen gazdasági helyzetben, és ha nem éppen a munkahelyek tömeges megszűnését idézné elő...

2011. jún. 5. 07:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd az önkéntességet a közmunkával.

Én szoktam önkénteskedni, pedig örülnék, ha lenne fizetett munkám. De ha az ember nem talál, akkor attól még az önkéntesség nem hat rá károsan, sőt, legalább tesz valamit, ami miatt hasznosnak érzi magát, míg ha csak otthon van, és csak azzal szembesül, hogy az ő munkájára nincs szükség, akkor igen hamar eluralkodik rajta a feleslegesség érzése. Plusz az önkénteskedés remek lehetőség a kapcsolati háló építésére, ami sokat számít az álláskeresésnél.


Viszont olyan nincs, hogy kötelező önkéntes munka, hiszen az már nem önkéntes. Tehát ha valakit köteleznek rá, hogy ellenszolgáltatás nélkül dolgozzon, az már nem önkéntes.

Ja, és még annyi, hogy az önkéntes munka miatt miért ne jutna idő a kikapcsolódásra? Ha egyszer úgysem dolgozik az illető, és munkaidőben önkénteskedik (és most a valódi önkéntes munkáról beszélek továbbra is), akkor épp annyi ideje van kikapcsolódni, mint bárki másnak.

2011. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az önkéntesség annak való, akinek a házastársa megteremti az anyagi biztonságot, és így mehet a másik önkénteskedni. Amerikában is így van amúgy.

Amúgy, Magyarországon évtizedek óta semmilyen logikus döntést nem hoznak a gazdasággal kapcsolatban.

2011. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

07:41


És mik lennének azok? :)

2011. jún. 5. 07:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, mondom, hogy itt valami fogalomzavar van. Az önkéntes nem kap sem minimálbért, sem annál kevesebb fizetést. Az a lényeg, hogy nem kap érte fizetést.
2011. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ mindenkinek! Jöhetnek építő kritikák is!


A kötelező önkéntesség lesz vagy már van is... pl ilyen az amikor az érettségiző diákoknak x órát kötelezően kell önkénteskedni, különben nem érettségizhetnek, vagy nem kapnak érettségit! Ez is mekkora oximoron, nem???


Persze ha van felesleges időm és nagyon punnyadok akkor jó, hogy hasznos lehetek. De ilyen erővel magamtól is kimehetek utcát söpörni, vagy éppen segíthetek az egyik idős szomszédomnak bevásárolni...

2011. jún. 5. 07:46
 8/12 napietus ***** válasza:
100%

az önkéntesség lényege, hogy az ember másokon segítsen. pl. az én karitászban végzett tevékenységem önkéntesség. nem teljes állás, akkor megyek, ha szükség van rám. és nem kérek érte sem pénzt, sem üzemanyag térítést semmit.


a fiatalok önkéntességének pedig az lenne az értelme, hogy tapasztalatot szerezzenek és tudatosuljon bennük, hogy segíteni jó.


a munkanélküliséghez semmi köze, mivel az önkéntesek olyan civil szervezeteknél dolgoznak, ahol nincs pénz munkavállaló felvételére.

2011. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
oké, igazatok van, összekevertem a két dolgot, mert éppen tegnap hallottam azt hogy egy diplomást közmunkára a prosectúrára küldtek, most esett le hogy az közmunka volt....na mindegy, de nekem valahogy mégiscsak összekapcsolódik a két dolog, sőt a többi is: munkanélküliség, közmunka, önkéntesség, kötelezően előírt ... na igen most jön az hogy belekeveredtem... hogy is van???? Akik érettségiznek azoknak kötelezően részt kell venni a közmunkában, vagy önkénteskedniük kell bizonyos számú órát???
2011. jún. 5. 07:52
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon, a munkavállalók többsége " ÖNKÉNTES" !!!

Hiszen fizetésnek nem nevezhető, ami itt adnak cserébe!!

2011. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!