Szükségem lenne erre az andragógia tételre: Foglalja össze a jelenkori magyar társadalom alapvető problémáit (drog, munkanélküliség, hajléktalanság)! Elküldené valaki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod megírni? Egyszerűbb így, ugye? :D Így semmire sem mész...
2009. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem teljesen vág témába de valaki magyarázza már el nekem, hogy mit takar az andragógia szak?! eddig még senki sem világosított fel egyértelműen, hogy mégis mi ez:) köszi


20/L joghallgató

2009. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Művelődésszervező (:DDDD ) csak divatosabb néven :)
2009. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a művelődésszervezővel még mindig nem vagyok közelebb a lényegéhez :)


20/L joghallgató

2009. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Sztem Andorka könyvében (Szociológia) találsz ehhez anyagot, de sok honlapon is van esélyed. Írd be a google akár az egész tételcímet, akár részleteit, pl. drog Magyarországon, drogfogyasztás, hajléktalnok...)


Kedves Válaszolók!


Az andragógia valójában felnőtképzéssel foglalkozó tudományág. Alapelve a life long learning (azaz az élethosszig tartó tanulás). Többféle specializációja létezik (idegenforgalmi, rendezvényszervező (ez lehet a műv. szerv. megfelelője), média...) de ezeket én se tudom pontosan.

Egy andragógus pl. képes megszervezni egy felnőttoktatási kurzust.

Egy művelődésszervező egyébként általában művelődési házban dolgozik és az adott közösségnek szervez kulturális programokat és hasonlókat.

Remélem mindannyian közelebb kerültetek a megoldáshoz a válaszommal!

Üdv!

2009. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Akkor olvass utána kedves "20/L joghallgató"

2009. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

köszi:) nem kötözködésből írtam, csak eddig komolyan nem adott nekem rá senki épkézláb választ...az hogy most én elolvasom oké, de ha olyan aki ezt tanulja és nem tud róla beszélni az kicsit gáz nem?:) (nem az itt szereplőkre gondolok, hanem személyes tapasztalatra)

de tényleg kösz az infot ;)

2009. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Nincs mit, én sem kötözködésből írtam :D


Nem az a hülye aki ezt tanulja és nem tud róla beszélni, hanem az aki tanítja. Mert ebből egyértelmű, hogy nem jól teszi :D

2009. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kszönöm!
2009. máj. 27. 08:50
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

sziasztok!

Én egy másodéves andragógia szakos hallgató vagyok,és gondoltam megpróbálom összefoglalni h.mit is takar ez a szak. szóval most nem a kérdező kérdésére fogok reagálni,de remélem ez nem nagy gond,szeretném ha egy kicsit tisztábban látnák az emberek h.mi is az andragógia szak lényege...


szerintem soha nem volt még ilyen aktuális h.andragógusokat képezzenek,(amúgy ez csak nálunk újdonság)a mai társadalmi munkaerőpiaci viszonyokat figyelembe véve.elismerem h.jelenleg nem ez tűnik a legpiacképesebb szaknak,de szerintem van benne lehetőség,és ha valaki tényleg ezzel akar foglalkozni,és agilis, az el tud vele helyezkedni.



Az andragógia több mint a művelődésszervezés. az a szak már nincs is,már csak azok vannak ilyen szakon, akik anno ezt kezdték el,ők még végeznek, de ma már nem indítanak ilyet.


helyette van andragógia(4 féle szakiránnyal)de a szak maga felnőttképzést jelent:

mi tartozik ide?


pl.tanfolyamok,(OKJ és hasonlók),tréningek megszervezése,át-és továbbképzések szervezése,munkahelyi képzés..


továbbá vannak ún.felnőttképzési szolgáltatások:


pályaorientáció,pályaválasztási tanácsadás,munkaerőpiaci tanácsadás,pályakorrekció,elhelyezkedési tanácsadás,álláskereséi technikák elsajátítása,ezek oktatása.


ezeknek jogi és gazdasági szempontjait is ismerni kell,tehát nemcskak a képzés-szervezés megvalósításának folyamatát..illetve a pályázási lehetőségeket,az uniós irányleveket a LIFE LONG LEARNING kapcsán(ahogy azt már előttme valaki jól írta.--az EU erre manapság elé nagy hagsúlyt helyez.


tanulunk az előbbiekhez kapcs.tárgyakat, de sokmindenben a HR/emberi erőforrás) képzéssel mutat rokonságot.szóval ehhez kapcsolódó tárgyakat is veszünk...szervezés,vezetés,marketing,közgáz,PR,médi(üzleti kommunikáció),pszichológia(3 féléven keresztül,szociológia..mégiscsak emberekkel kell majd foglalkoznunk...


Nem véletlen h.andragógia alapszakkal Emberi erőforrás tanácsadó szakirányra lehet menni MA-ra....


sok kommunikációs tárgy is van,amúgy Komm. és médiatudomány MA-ra is elfogadják bemeneti követelményként ezt a diplomát...


ezeket az ismereteket non-profit és profitorientált szférában is lehet persze alkalmazni...vállalkozóként de a közszférában is elhelyezkedhetünk vele...


szóval aki andragógiát tanul,az alapvetően az eddig leírtakkal foglalkozhat.és ezt még kiegészíti a szakirány:művelődsészervező...kulturális programszervező,rendezvényszervező(ezt sokan lenézik, nem értem miért-- elég szomorú,a a kultúra igenis fontos és valaki ezt is megcsinálja,csak ezt senki nem szokta észrevenni...ha elmész egy koncertre,kiállításra,színházba,veszel egy könyvet,stb..ez ne csak úgy van magától,ezt valakik előkészítik és lebonyolítják...



szóval szerintem nem egy haszontalan szak, amikor régen ferdén néztek rám h.ilyen büfészakra járok,elkeseredtem.de rájöttme h.semmi értelme...

valószínűleg nem is tudják mi ez,van akiknek csak a mérnöki,orvosi diploma az érték.

nem állítom h.annyit kell tanulni itt is, mint egy jogász,mérnök v.orvosi szakon levőnek.(tisztelem is őket)de attól ez még lehet kihívás ebben is és lehet értelme...



bocs ha kicsit hosszúra sikeredett a mondanivalóm de már egy picit is közelebb hoztam bárkit ennek a szaknak a megismeréséhez,akkor megérte..


A KÉRDEZŐNEK:bocsi h.neked érdemben nem tudtam segíteni.amúgy én is az Andorka könyvet ajánlanám,jó vastag de sokminden benne van abból ami téged érdekel.

2009. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!