Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érdemes csinálom?

Mit érdemes csinálom?

Figyelt kérdés
Az lenne a gond van egy ház ami közös volt a volt a férjemmel,elváltunk,volt vagyonmegosztás az én nevemre került akkor a ház.A kiskorú gyermekek is nálam kerültek elhelyezésre.A házon van egy deviza hitel ami mára 12 millió körül van,amugy a házat hirdetem 14 millióért.De leég kevés a jelentkező.Amugy új építésű ingatlan.Amikor elváltunk,utána kibékültünk,majd megromlott a viszonyunk ismét,én ugy döntöttem végleg befejeztem vele.Ivott stb nem részletném.Az lenne a gond nem akar innen elmenni,pedig be sincs ide jelentvel,a válóperi papírban az lett írval elköltözött innen visszatérési szándék nélkül.De nem költözik el,teljesen tönkre tette az életemet,állandóan a gyerekek előtt cirkuszol.De az anya sem különb.Követeli vegyünk két házat egyet neki egyet nekem.De felvilágosítottak sajna lehetetlen kettőt venni belőle.Mivel van rajta szocpol.Más nem banki hitel is ,amit nem jegyeznek be két ingatlanra tehát vissza kellene fizetni az egészet.Most mit tegyek? nem akarom ,hogy itt éljen ,neki lenne hova mennie.Éjjel bömbölteti a tvt,felkapcsolja a villanyt,számitógépet mindent.Ja és folyamatos fenyegetett ő és a családja.Ugy érzem nem bírom,én menjek el a gyerekeimmel albérletbe?Ha elmegyek tuti elviszi a végrehajtó a házat,mert mondta ő nem tudja fizetni és nem is fogja.Szerintetek mit csináljak?
2011. jún. 6. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a ház közös és eladod, neki mindenképp kapnia kell a pénzből. Ha most már nem fizet, akkor olyan részarányban kell kapnia,amennyit belefizetett. Csak úgy nem lehet elküldeni senkit, amit hozott azt vigye.

Viszont ha nincs bejelentve nem kell ott laknia, nem kell eltartanod sem, de ami jár neki, azt oda kell adnod.

2011. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A ház az én nevemre került.Átvállaltam anno a hiteleket.Annyi a hitel a házon amennyit ér.A hitelt én fizetem.MOst mit tegyek vele?
2011. jún. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!