Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás után miért?

Szakítás után miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem bírom tovább,meg kell kérdezzem!

Egyre több helyen olvasom hogy teljesen normális dolog az exxel össze járni szakítás után!

Először túlléptem a dolgon,úgy voltam vele egy két ember gondolja csak így...ő bajuk!Erre most már szinte minden második válasz ez!

Nem értem hogy ez miért lenne normális?Főleg az ha az exek az új párjaikkal járnak össze!Minek?Nincsenek más barátaik?

Együtt jártak,többnyire szerelmesek is voltak,szexeltek,tudják egymás legapróbb hülyeségét,hogy néz már az ki ha az új párommal meg az exemmel bájolgok egy asztalnál vagy tök mindegy hol!El nem tudom képzelni!És a téma?

-"Képzeld mi csak misszionáriusban nyomtuk"(ex)

-"Óóó,hát mi szeretjük a 69et is!(új pasi)

:D:D:D

Vagy:

-"Na és,hol álltok a kapcsolatban?Mennyire komoly?"(ex)

-"Hát eléggé,lassan meg akarom kérni a kezét..:)"(új)

-"Tényleg?Én is majdnem megkértem......"(ex)

pppffffff no komment

Lehet hogy túl dramatizálom de én úgy vagyok vele hogy együtt voltunk,nem ment,tehát szakítottunk,nincs gyerek,se válóper se semmi ami össze kötne....miért kéne össze járni?Szerintem ez undorító,az új partnerrel szemben meg minősíthetetlen!

Persze ezt nem a 2 hetes kapcsolatokra mondom,hanem akik több évig együtt voltak....És még mielőtt valaki kihozná ebből azt,hogy azért állok így hozzá mert még érzek az exem iránt,előre szólok hogy hatalmas tévedés,nem köpködve váltunk el(2 évvel ezelőtt),és már abszolút nem szeretem,az meg mellékes hogy ő mit érez...egyébként van barátnője(1 éve),a szakítás óta nem keresem(ami szerintem normális),van egy vőlegényem(1,5 éve) és boldogabb vagyok mint valaha!

Mi a véleményetek az exxel való kapcsolat fenntartásról?

Írjatok életkort,meg azt is hogy mennyi ideig voltatok együtt!

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 9. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a tinédzserkori barátomon kívül én sem találkozom soha egy exemmel sem, mert minek. nemhogy bemutassam a páromnak :-P
2011. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Máraitól olvastam valahol, hogy azok között az emberek között, akik valaha szerették egymást, kialakul valami eltéphetetlen kötelék. Ebben lehet valami. Összejárni azért nem kötelező, barátkozni sem, de a harag, a bosszú ilyen esetekben nem célszerű és nem vezet sehova.
2011. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyetértek.

Nekem az egyik exem ilyen, ő erőltetné az összejárást, én meg nem vele akarom már megosztani az életem kisebb-nagyobb dolgait. (Hisz már akkor se ment jól, amikor jártunk.)


Én elvagyok vele, munka miatt néha beszélünk, akkor kultúráltan és higgadtan intézzük, amit kell, esetleg megkérdem, mi újság, de találkozgatni? Minek?!

2011. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ez megint két élű dolog. én jóban vagyok az összes exemmel, bár azok nem voltak tartós kapcsolatok. viszont ritkán találkozunk, nem járogatunk össze. de írod, hogy nincs semmi közös. én viszont úgy gondolom, hogy akik éveket együtt voltak, egy pár közös év van, ami összeköti őket. és bár tényleg nem tanácsos egy asztalnál kitárgyalni az intim dolgokat, de ha jóban váltatok el, nem feltétlenül kell idegenként tekinteni a másikra. néha szerintem meg lehet kérdezni, hogy vagy, mi van veled. ez függ attól is, hogy milyen volt a viszony kapcsolat előtt, után, és hogyan váltak el a felek.
2011. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem járok össze az exemmel, de szoktunk találkozni. Kb. olyan mint bárki más. Nem szeretem, ő sem engem. Tök semleges. Miért ne találkozhatnék vele? Mi az indok? Egyszer jártunk, most már nem is beszélhetünk egymással?! Nem értem.

Nem KELL találkozni az exel, vagy tartani a kapcsolatot, de nálunk pl. így alakult. Senkit nem zavar.

2011. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ahány ház, annyi szokás. Mondjuk az sem mindegy, h az összejárás mit jelent.... Azt, h hetente együtt járnak bulizni, vagy azt, h félévente egyszer találkoznak, és maximum egymás születésnapjára dobnak egy smst. A kettő között gondolom te is érzed, h igen nagy a különbség.

Személy szerint egy volt barátommal tartom a kapcsolatot, vele is szerintem azért, mert előtte barátok voltunk. Azóta nem vagyunk azok, de néha jól esik találkozni, és beszélgetni egyet vele (plusz a családját nagyon kedveltem, ők is engem, így érdekel, h mi a helyzet náluk). De ilyen direkt találkozunk, és beszélgetünk kb évente 1-2 alkalommal fordul elő. Ha pedig összefutunk a vonaton pl, csak nem fordítom el a fejem, nyilván akkor is szólunk egymáshoz pár szót.

A párom is tartja valamennyire a kapcsolatot az előző barátnőjével. 6 évig voltak együtt, érthető szerintem, ha tudni szeretnék, h mi van a másikkal. Nyilván nem repesek az örömtől, mikor találkoznak, de valójában semmi rossz nincs benne. Náluk is kb félévente egyszer történik ilyen találkozás.

Nyilván szórakozni egyikünk sem akarna a másik exével együtt elmenni, vagy így direktben nem mutattuk be egymásnak őket.

2011. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

abszolut nem egészséges, ha az ex beszélget rólad az új pasival

tekintve, hogy az exben bármilyen érzések kavarodhatnak, beszélgetés által az új pasi manipulálhatóvá válik!


volt, hogy engem is kibeszéltek az új pasim féltékeny volt, megkereste az exet, és jól meggyőzték egymást, hogy milyen ejteni való nő vagyok....

egyik sem tisztelt.

az új pasiban elmúlik a varázs, az exnek meg jobban esik ha szétmegyünk, mégha nem is érez irántam semmit....


a szex meg egyenesen olyan dolog, hogy komoly kapcsolatban nem megengedhető

tingli tangli tiniknél szóba jöhet, de érett felnőtt embereknek legyen már tartásuk.

2011. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és h a kérdésre is válaszoljak. Azért szoktak az emberek szakítás után is találkozni, mert akik éveket lehúznak egy,ás mellett, azok között nem csak szerelem van, meg kötődés, hanem egyfajta barátság is kialakul. Nem ez a fő egy párkapcsolatban, de ha több évig együtt vagy valakivel, szerintem természetes, h szakítás után már nem nőként/ férfiként érdekel a másik, hanem emberként. Ebben tényleg nem látok semmi furcsát.
2011. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

16.03-as és 16.07-es vagyok. Írtad, h írjunk kor, és h mennyi ideig voltunk együtt.

Én 21 éves vagyok, és azzal a sráccal, akiről írtam fél évet voltunk együtt. Tudom, ez nem sok, és igazából kilóg a sorból, mert ezen kívül 1,5 évnél rövidebb kapcsolatom nem volt, plusz vele előtte is barátok voltunk, szóval kicsit más. A párom 30 éves, és ő 6 évig volt az említett ex-szel.

2011. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, nálam is kimaradt

(most) 29 és (2 évvel ezelőttig) 5 évig voltunk együtt

16:02 voltam

2011. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!