Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Lassan, hatásosan bosszút állni, gyorsan, de értelmetlenül, vagy inkább semmit?

Figyelt kérdés

A helyzetem elég bonyolult.

A "barátaim"ról nem elmondható hogy sosem csapnak be..évekig ezt hittem..de sajnos kiderült hogy ez nemhogy nemigaz..egyenesen hazugság.

Durván átvertek..Kihasználták egy nagyon rossz helyzetemet..majdnem börtönben kötöttem ki..

Már mindennek 1 éve, de még mindig nem jövök rá miért. Rám kentek valamit amihez semmi közöm sem volt..(nem irom le mert hosszú).

És most..nem tudom mit kéne tennem. Egyik nap úgy kelek hogy lassan, megtervezve visszakapják ezt.Másik nap egyszerűen alig bírok magammal, odamennék és hisztiznék meg összeverném őket egyenként.. Van hogy inkább csak élném az életem, és elfelejteném őket..de nem megy, mert ők voltak!! a második családom..Nehéz haragudni, de lehetetlen megbocsájtani..Ti mit tennétek?


2011. jún. 10. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Túl ssok Ezelt nézel.
2011. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit nézek?
2011. jún. 10. 12:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem bocsájtasz meg, sosem lehetsz boldog.

Keresd fel őket és próbáljátok nyugodtan megbeszélni.

2011. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. Nem lenne rossz ötlet..de nem hiszem hogy menne..a képembe röhögtek mikor megtudtam h közük van hozzá..Azóta sem kerestek, boldogok, nem érdeklik mi van velem..Én kérjek elnézést tőlük??
2011. jún. 10. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom a bosszú nem jó megoldás lenne.

Próbáld meg őket elfelejteni, ne is állj velük szóba, kerüld társaságukat. És legközelebb jobban válogasd meg a barátaidat.

Remélem hamar kifogod heverni a megaláztatásokkal járó traumát.

2011. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Darcy01 ***** válasza:

Én is olyan típus vagyok, aki nagyon sokáig őrizgeti a sérelmeit, pedig tudom, hogy nem jó dolog. Ha nálam valaki eljátssza a bizalmát, akkor nincs visszaút, mert ilyen dolgokat sosem felejtek el.

Saját érdekedben próbálj meg túllépni ezen és egyszerűen ne foglalkozz velük, tégy úgy, mintha nem is léteznének!

De ha netalántán én a helyedben lennék, és adódna olyan szituáció, amikor én szivathatom meg őket, akkor biztosan nem lennék kíméletes, de magamtól nem keresném a bosszú lehetőségét.

2011. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a valászokat! Én már arra is gondoltam, hogy elköltözök egy másik városba és keresek munkát meg új barátokat..de ők gyerekkorom óta a barátaim voltak, ezek után biztos hogy senkiben sem fogok bízni:SS
2011. jún. 10. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy a bosszú sosem vezet jóra. Persze szerintem az is nagyban befolyásoló tényező, hogy mi is történt, amit nem osztottál meg velünk. Viszont nagyon úgy fest, hogy nem vagy képes feldolgozni a sérelmeidet, igy lehet, hogy tényleg rádférne egy környezetváltozás. Nehéz újra meg újra azok az emberek szemébe nézni akik sérelmet okoztak...
2011. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Számolj le velük Keresztapa stílusban, az mindig beválik! :))


Viccet félre téve, ha bosszút akarsz állni és jó színész vagy, akkor játszd el, hogy megbocsátottál és amikor nem várják, akkor hátba támadás, vagy valami, amit elég jó elégtételnek tartasz(pl. nyilvános megszégyenítés).


Ha nem akarsz bosszút állni, akkor a továbbiakban magasról szard le őket!


Véleményem szerint ez a két lehetőséged van.

2011. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bosszúért lihegni szerintem lesüllyedés az ő szintjükre. Mutasd ki, hogy egyáltalán nem érdekelnek, túlléptél rajtuk, mindennek ellenére is tudsz teljes életet élni, megtalálod a boldogságot a mesterkedéseik ellenére is -ez egészen biztosan fel fogja bosszantani őket.


Ha viszont megrágalmaztak valamivel/becsaptak, miért nem tereled inkább jogi útra az ügyet?

2011. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!