Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol és hogyan találhatnék...

Hol és hogyan találhatnék magamnak egy pót nagymamát?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim sajnos korán meghaltak. Mindig is szerettem volna egy nagymamát, akihez mehetnék, hogy beszélgessünk, hogy elmeséljem neki a napomat, hogy segítsek neki valamiben stb...
2011. jún. 11. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ebben az esetben az is fontos dolog, hogy te fiú vagy e, vagy leányzó, és hány éves vagy, mit csinálsz, hogyan tanulsz, vagy dolgozol, stb. Vannak e testvéreid, hogy vagytok a szüleiddel? Ugye egy családon belül egy nagyapa, vagy nagyanya nem válogathatja meg az unokáját, no de önkéntes nagyinak lenni, azért nem mindegy
2011. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
26 éve nő vagyok. A szüleimmel jó a kapcsolatom és vannak testvéreim is. Mindegyikünknek külön élete van. Én Budapestre kerültem egyedül, a páromnak még nem sikerült feljutni mellém, így egyedül vagyok és a családomat is ritkán látom.
2011. jún. 11. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vágysz rá, fogsz találni. Engem keresztamának kért fel valaki, akinek nem volt keresztanyja. Persze, semmi szertartás, csak ő így hív engem, én meg úgy teszek, ahogy kell egy jó keresztmaminak.
2011. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól gondold meg! Gondold egészen végig!

Ha most találsz egy idősebb hölgyet, aki szívesen vállalja a nagymami szerepét, azt valószínűleg azért teszi, mert egyedül érzi magát. Örül, hogy ettől kezdve lesz egy "unokája", akit dédelgethet, szerethet, akivel lehet beszélgetni, aki esetenként rányitja az ajtót stb.


Vajon ha majd saját családod lesz, akkor mit mondasz neki? Azt mondod: nagyi, kösz ennyi volt, de mostmár nincs rád szükségem, meg lásd be a saját családom mellett már időm sincs arra, hogy hozzád futkossak. Ezt mondod?


És amikor le-esik a lábáról, és törődni kellene vele, esetleg ápolni, gondozni, akkor is kitartasz mellette?


Egyébként ha bemégy bármelyik egyházhoz, biztosan tudnak segíteni abban, hogy valakivel össze-ismertessenek. De ugyanígy bármelyik művelődési házban működő nyugdíjas-klub vezetőjével beszélsz, biztosan ő is ismer több olyan nyugdíjas idős hölgyet, aki teljesen egyedül él. De az is meglehet, hogy a házban, ahol élsz, ott is van több ilyen.

2011. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hallottam erről. Volt valami fogadj örökbe egy nagyit dolog. Valami önkéntes dolog és csak beszélgetni meg sétálni kellett menni, nem pelenkázni, mert azt megcsinálták az ott dolgozók, akiket fizettek.

Beírtam googlebe és egy blogot dobott ki, ahol valaki arról ír, hogy ezt ő tényleg megcsinálta. Nem írja, hogy hol, de létezik nagymama örökbefogadás. régi cikk, de talán el tudsz indulni innen, vagy felveszed valahogy a kapcsolatot a blog írójával.

[link]

2011. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!