Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert vagyok ennyire feltekeny?

Miert vagyok ennyire feltekeny?

Figyelt kérdés
Mas kapcsolataimban nem voltam ennyire feltekeny, de most a magam eletet kezdem tonkre tenni azzal, hogy csak arra tudok gondolni, megcsal, mar megis tette, vagy meg fogja tenni. Ez egy uj kapcsolat, alig 3 honapos, ..... en nem piszkalom azzal, hogy feltekenykedek, nem mutatom ki, nem akarom ezzel elkergetni magamtol. De nincs meg az az olyan fontos bizalom... Rengeteget gondolkozok, miert. Nezxi a noket az utcan. Azok is nezik ot. Lehet ez magyarazat? Eleinte rengeteget beszelt a volt noirol, dicserven oket (ez eleg hulye szokas a pasik reszerol). Lehetne ez is ok? Szeret tetszeni a noknek. Talan ez is egy ok lenne? Vagy az, hogy a hatodik erzekem azt sugallja, nem bizhatok benne? Hulye vagyok? Vagy igazam lenne? Segitsetek kerlek! O valtig allitja, hogy nem kellene neki mas nom mert en mindent megadok neki, es nem is gondolna mas nore soha, ha ez megtortenne, az azt jelentene, hogy mar nem vagyok szamara fontos... De szerintem o egy Casanova tipus... (en 34 vagyok, o 45 eves)
2011. jún. 13. 12:35
 1/8 anonim válasza:
szerintem nem képes megállapodni még! ha még csak három hónapos a kapcsolat, akkor még nincs az a nagy szerelem, hagyni kéne a részedről! azok alapján, amiket leírtál,a srác biztos, hogy az első adandó alkalommal belemegy egy megcsalásba! keress egy kicsit kevésbé nagyképűt, hidd el ez így nem fog működni, főleg ha az elején már ilyen bizalommal nélkül megy! vannak még pasik!
2011. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból azt hittem, sokkal fiatalabb vagy.

Ezt csak azért írom, mert tapasztalatlannak tűnsz, elképzelhető, hogy az is vagy szerelmi téren? mert a bizalom kiépülését akadályozhatják komolyabb önértékelési zavarok is, amin lehet, hogy érdemes lenne dolgoznod, ha már nem vagy tinédzser.

Viszont ebben az esetben én azt gondolom, nagyon fontos az a mondatod, hogy "a hatodik erzekem azt sugallja, nem bizhatok benne?" Erről van szó. Az érzések általában bejönnek. Ne ostorozd magad, ebben az emberben nem lehet megbízni, hiába állítja ő az ellenkezőjét.

2011. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az is lehet hogy csak egyszeruen szereti ha megnezik a nok ,ez az jelenti hogy van onbizalma.engem is sokan megneznek ha megyek a parommal az utcan ,es ez kifejezetten jol esik egy ember szamara ha tudja hogy jol nezki ,de attol meg nem biztos hogy meg is csal,.eloszor probalj meg neki hinni ,.3 honap edes keves ahoz hogy ki ismerj valakit.a jo es rossz oldalarol .vagy hogy mikor hazudik.na jo egyebkent en is feltekeny tipus vagyok .,de tudom hogy semmi okom sincs ra hisz,a paromnak en es a kislanyunk vagyunk a legfontosabbak ,.nyugi.de egy a lenyeg soha ne mutasd ki neki felelmeidet ,mert lehet hogy annal jobban fogja csinalni vagy max a legjobb esetbe vissza vesz.
2011. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van köztetek 11 év. Nem kellene féltékenynek lenned rà. Hiszen õ a féltékeny te ràd. Elérte a céljàt nàlad, hogy betette a bogarat a fejedbe.

Igy akar magànak megszerezni, nézd a nõknek én még tetszek és tudok velük rivalizàlni.

Ha nagyon zavar téged és ennyire odàig van magàval, akkor leckéztesd meg egy kicsit. Szakits vele! Majd meglàtod, hogy kùszik vissza hozzàd. Ha nem igy lenne, akkor tévedtem.

2011. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy férfi viselkedése vagy bizalmat ébreszt, vagy bizalmatlanságot. Nekem is volt már mindkettőben részem, és ez egyáltalán nem függ attól, hogy mennyire jó pasi az illető. Volt olyan párom, aki bárkit megkaphatott volna, de sosem jutott eszembe, hogy megcsalna. A te párod esetében két lehetőség van: valóban megcsal, de ezt nyilván nem vallja be neked. A másik, hogy ezzel akar téged kordában tartani, direkt tesz féltékennyé, hogy többre tartsd őt, tarts tőle, hogy elveszítheted, ha valamiben nem felelsz meg az elvárásainak. (Az exeit is azért dicsérgeti, hogy tudd, milyen jó nőket tud összeszedni..) Ez az utóbbi eset elég nagy marhaság, mivel éppen azt veszíted el a kapcsolatból, ami a lényege: nincs fix pont az életedben, állandóan harcolni kényszerülsz érte. És ő ezt élvezi.. sütkérezik a figyelemben, fürdik az egójában..

Én úgy gondolom, 45 évesen már nem fog megváltozni, eddig is voltak barátnői, mégis egyedül maradt. Ha eddig futott a nők után, ezután is fog. Jóval fiatalabb nőt választott magának, valamint bámulja a nőket az utcán, szóval egyértelmű, hogy gyengéi másik nem. Nem tűnik annak a "megtaláltam életem szerelmét, akit egész életemben kerestem, és most már megbecsülöm, sínen van az életem" típusnak.

A hiba szerintem nem a te felfogásodban van, hiszen az eddigi kapcsolataidban ez nem fordult elő, ő generálja a féltékenységet. Próbálj beszélni vele, hogy ezzel a viselkedéssel éppen ellentétes érzéseket vált ki belőled, mint szeretné.. Ha pedig nem tud/akar változni, akkor szerintem ne rabold vele az idődet. Az én esetemben is szakítás lett a vége.. azóta évek teltek el, de a srác még mindig képtelen volt megállapodni, mert az önértékeléséhez az kell, hogy valaki mindig küzdjön érte. Egy kapcsolat azonban nem erről szól..

2011. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"füledbe"bocs
2011. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ha egy férfi nagyon szereti a nőket, annak az a büntetése, hogy élete végéig szereti" nem tudom, honnan az idézet, de mivel ez a gondolat nem tőlem származik illendő módon idézőjelbe tettem. Gondolj arra, hogy ennek a férfinak hány nagyŐ volt már az életében, és arra is, hogy még mennyi lesz.Nem vagy egyetlen és nem te leszel az utolsó sem.Egy vagy a sok közül, ha ennyivel is beéred...
2011. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mennyire igazatok van... nem gondoltam volna, hogy ennyire osszhangban lesz minden valaszolo... De azert elkeserito... en nagyon szeretem, es hat... mas hibaja nincs... egy se. O lenne a tokeletes pasi. Csak hat ha nincs huseg....
2011. jún. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!