Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lánybúcsún kinek kell fizetnie...

Lánybúcsún kinek kell fizetnie a költségeket?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek én szervezem a lánybúcsúját.

Egy hónap múlva lesz. Kérdezte Anyum is, hogy ugye nem én fogom fizetni az egészet, mire rögtön mondta bátyám, hogy a menyasszonyon kívül mindenki belead. Ezt én is így tudom, sőt, mikor unokatesómmal beszéltem arról, hogy kiket szeretne a család nőtagjain kívül ott látni, megadta a számokat, és mondta, hogy várják a lányok a hívásomat, hogy megbeszéljük az anyagiakat, stb.

Tehát a lányoknak is úgy mondta, hogy elosztjuk a költségeket, ő is ezen a véleményen van.


Ma felhívtam az egyik leányzót, hogy akkor mégis hogyan, mikor beszéljük meg a részleteket, mert még soha nem találkoztunk és arra gondoltam, hogy akkor felhívom az összes kolléganőjét és megbeszélünk egy időpontot, amikor mindenki ráér és megbeszéljük a dolgokat.


Mikor mondtam, hogy

"Arra gondoltam, hogy akkor hétvégén találkozzunk, megbeszélni a részleteket, pl, hogy ki milyen feladatra, programra gondolt, meg hogy ki mennyit szán rá."

akkor tök fura lett a hangja, azt vettem le belőle, hogy ő abszolút úgy gondolta, hogy én fizetem az egészet. 17en leszünk, szerintem senki nem fog belehalni 3000 forintba.


Szerintetek hogy megy ez? A lányok dobják össze a menyasszonynak vagy az fizet aki szervezi? Én tudom rosszul? Mert a családomban mindenkinek evidens, hogy közösen fizetünk.


2011. jún. 16. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fizessen bele aki részt vesz, kivéve az ünnepelt. Aki meg odapofátlankodik és nem adott bele az szégyellje el magát.
2011. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

A lányok dobják össze a pénzt, illetve ők találják ki a programokat.


Gondolj bele: Nem a menyasszony fogja meghívni magának a táncos fiút és kicsengetni érte a pénzt.

Kicsit vicces lenne..

2011. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindenki fozet. Aki nem akar, az otthonmaradhat
2011. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szervezed, akkor ezt nem megbeszélni kell, hanem egy email vagy telefon, sms az összes csajnak, majd közlöd hogy kb 3000 Ft fejenként. ennyi.


nekem 5 brátnöm szervezte együtt, és én megadtam kik legyenek még ott, ök konkrétan közölték hogy mennyi lessz az annyi.

2011. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Közösen fizetitek, a menyasszonynak ehhez semmi köze. DE aki nem akar bele pótolni azt szerintem nincs amiért meghívd, ha neki nem ér annyit a menyasszony, akkor hagyni kell. Nekem olyan lánybúcsúm volt, hogy amíg élek nem felejtem el soha, és önzetlenül pótolt mindenki. Sok sikert
2011. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
3000 Ft-ot majd csak ki bír fizetni mindenki, ők is adjanak bele. Nem a te kötelességed kifizetni az egészet, az kicsit neked sokba is kerülne.
2011. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.:)

Természetesen én is úgy gondoltam, hogy a menyasszony nem fizet, viszont mindenki más igen. Ha ezen a lány fennakad, vagy nem hajlandó fizetni, akkor mit tegyek? Mondjam meg, hogy ne jöjjön? Nem okozna gondot, hogy azt a 3000-et még elosszuk magunk között, de úgy vélem, hogy ha ő is odajon és jól érzi magát, akkor fizessen.

2011. jún. 16. 14:05
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem ez új szokásnak tűnik,hogy lánybúcsú (legénybúcsúról már hallottam) de ha van lánybúcsú(és miért ne lenne?) akkor úgy lenne normális ha minden lány beszállna az anyagiakba.(kivéve a menyasszony)

Szerintem te nem csinálod jól a szervezést.

HA vállaltad,hogy te szervezed meg az egészet akkor te találj ki programot,és a listán szereplő hölgyeket felhívod telefonon,elmondod,hogy ezt és ezt az ötletet találtad ki,így ez lesz majd a program.Majd elmondod,hogy kiszámoltad a költségeket(amit akár számlákkal is tudsz majd igazolni)és a ráeső része X. összegbe kerül.

Majd kérdezd meg,hogy hány órakor mehetsz át a pénzért.Ha valamelyik hölgy azt mondja,hogy ő egy büdös fillért sem fizet,akkor egyszerűen meg kell neki mondani,hogy

"rendben van..Akkor vegye úgy,hogy nincs a meghívottak listáján.Sajnálod,de kénytelen leszel az ő nevében lemondani a partit a menyasszonynál...

Tutit mindenki szó nélkül fog pengetni..

JA! Előre kérd el a pénzt,mert ha utólag buli után akarja valaki rendezni akkor futhatsz a pénzed után..

2011. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy közösen fizetitek, én olyat még nem hallottam/láttam, hogy egy valaki állta volna az egészet. Én áprilisban szerveztem utoljára az egyik barátnőmnek, és összeadtuk.

Két olyan lánybúcsún voltam eddig, ahol a menyasszony is hozzájárult - de ezt nem úgy kell érteni, hogy beadott pénzt, hanem nekik nem kibérelt szórakozóhelyen volt a buli, hanem otthon, és ragaszkodtak hozzá, hogy a vacsit és az italt ők biztosítják. Ami végül is nem is rossz megoldás, mert így ott tudott lenni az anyuja meg a más házas, idősebb nővére is, valamint mivel nem kellett a vacsira-piára költenünk, jobb ajándékokat tudtunk venni. Természetesen úgy éjfél körül elmentünk egy szórakozóhelyre is, és a menyasszony ottani fogyasztását is mi álltuk - de az már elenyésző összeg volt :)))

2011. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányok dobják össze a menyasszonynak a bulit és az ajándékot (apróságra gondolj, én pl. kék harinyakötőt kaptam). Akinek nem tetszik, nem vesz részt rajta. Ezt így is kell elővezetni minden meghívottnak, a félreértések elkerülése végett.

Egy kivétel van: nekem van egy nagyon szegény barátnőm, őt meghívták a többiek és nem kértek pénzt tőle, mert akkor nem tudott volna eljönni, viszont tudták, hogy én nagyon szeretem őt.

2011. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!