Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
100%

Hö? Most te miről beszélsz? egy házasságról,ahola férj természetesen dolgozikamíg a feleség a közös gyereküket gondozza, vagy egy válás utáni helyzetről? Mert a "férj" és "feleség" szó megzavart.

Vagy neked fogalmad nincs eszavak jelentéséről.

2010. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
93%
biztos velem van a probléma, mert nem értem a kérdést....házastársi vagyonközösség van, ergo közös az összes zsé, vagy pedig a házassági szerződés szerint...
2010. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen, kötelessége eltartani, mivel a te gyerekeddel van otthon és őt neveli, az összes energiáját a gyerekre fordítja, mellette jó esetben vezeti a háztartást. Olyan dolgokat kell állnod, amik alapok pl. a kaját mindenképp, rezsit nem is tudom hogy gondoltad. "Asszony, gyesen vagy, mától nem ehetsz, mert nem keresel"? Mindenféle luxust nem kell kifizetned neki, amire nem futja, de ha esetleg szeretnél neki okozni egy kellemes napot, akkor nyugodtan kifizetheted a fodrászát is. Sokan nem is gondolnák, milyen fárasztó a gyereknevelés.

Mondjuk ha egész nap a telefonon csüng és 10-20 ezer forintos telefonszámlát halmoz fel, és hozzá mosolyog, azt nem kell tűrni. De szerintem érthető, ha a gyesből nem tudja magát fenntartani, illetve ha utána keres, de nem talál munkát, az nem az ő hibája.


De jól értettem, hogy együtt éltek? Mert ha külön, akkor kicsit másabb a helyzet szerintem. (pl. nem kell fizetni a netet, a mobilszámlát, az új bugyit stb., csak amit a gyereknek akarsz plusz gyerektartás)

2010. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy én nem értem teljesen a kérdést,de ha együtt vagytok akkor szerintem nincs olyan hogy kötelező lenne bármit is fizetni,de ha közös a kassza akkor ezek a dolgok amiket leírtál természetesek(legalábbis nálunk).
2010. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
92%

Ha a Te gyerekedet neveli, akkor baromira nem értem a kérdést!!!


Ha nem a Te gyerekedet neveli (és most jöttél rá), akkor viszont azt mondom, nem kötelességed.

2010. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
84%
Megint egy faszi,aki ki akar bújni valami kötelezettség alól...pfff
2010. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
78%

Nekem inkább úgy jön le, hogy a nő nem ment vissza GYES után dolgozni és ez a férjnél kiveri a biztosítékot. Azért egy kicsit meg tudom érteni, mert egy fizetésből egy egész családot fenntartani elég gáz, viszont ha nem talál munkát a feleséged, akkor nem tehet a dologról. El kell telni egy kis időnek amíg újra lesz munkalehetősége és akkor megoldódnak a bajok. Ha szándékosan kerüli a munkát az más helyzet, és mit mondjak elég ocsmány, mert veled fizettet mindent.

Amit azért még így is megmondhatsz neki hogy feltehetőleg önhibáján kívül nem dolgozik, hogy fogja vissza a fodrászt és telefonáljon kevesebbet. Azt hiszem ez egy szűkös helyzetben egyébként is természetes.

2010. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
92%
Erkolcsileg mindenkeppen.
2010. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
54%
Nem értitek, hogy nem GYES-en van, hanem lejárt a GYES és ez után nem ment vissza a nő dolgozni?
2010. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
89%
Úristen! Ez a kérdés elég durva. Anyuka neveli a gyereket főz mos takarít tiszta ruha meleg étel minden nap apukának is. Ez az egyik oldal. A másik pedig apuka dolgozik összedobják a fizetést gyest családit kifizetik a kaját a rezsit tesznek félre a maradékból meg anyukának is jusson már egy kis ruhára fodrászra stb.Bár apuka meg teheti hogy elmegy gyesre anyuka dolgozik de akkor most apuka ezentúl nem eszik mert nem keres? Sajnálom a feleségedet:D
2010. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!