Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gáz kölcsön...

Szerintetek nagyon gáz kölcsön kérni? Mi a véleményetek az ötletemröl?

Figyelt kérdés

Páromnak olyana felfogása hogy inkább sporolunk de nem kérünk kölcsön.

6év alatt ezzel a módszerrel felujitottunk egy régi házikót,ráment minden pénzünk, a lagzipénz,nászútpénz a szorakozásra szánt pénzünk,soha nem voltunk nyaralni vagy étterembe.Tavaly fejeztük be tavasszal,erre télen jött a hidegzuhany.Feljött a talajviz és felvizesedtek a falaink,penészesednek,minden munkánk tönkremegy igy.

Kitaláltam hogykérünk a nagytatámtól egy nagyobb összeget és elszigeteltetjük a házat,2-3évre gondoltam és havonta fizetnénk mint a banknak.A tatának sok pénze van amiből a halála után mi is kapunk,de nagyon remélem hogy az még legalább 10-20év.

Szóval ilyen esetben kérnel kölcsön?Ha jó ötlet hogyan gyözhetném meg a párom?Mivel érveljek?Eddig nem volt köztünk ilyenről szó.


2011. jún. 20. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehetne próbálni. Mond meg neki, hogy szeretnél egy kicsit kimozdulni
2011. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, a tatának van, nektek meg kell. Ha valami idegentől kérnél az más, de hát ő rokon, meg amúgy is kapnátok belőle idővel. Ezt akkor megelőlegezi. A párodnak pedig mondd, hogy most egyszerűen olyan helyzetbe kerültetek,hogy nincs más választás, és nem akarod, hogy az egész életed a házfelújításról meg a gyűjtögetésről szóljon. A ti pénzeteket el lehet költeni egy nyaralásra is. Megérdemlitek, ha már ennyit dolgoztatok.
2011. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a kimozdulással van a baj,hanem azzal hogy esélyünk sincs most összeszedni ennyi pénzt,max 4év alatt és addig végleg minden tönremegy.

Amióta ez az eset történt azóta látom a páromon hogy nem érdekli semmi,nem akar róla beszélni sem azt mondja elege van,belefáradt hogy a szép kis otthonunknak annyi,nem tudom mit kezdjek vele.

2011. jún. 20. 12:53
 4/10 A kérdező kommentje:

A tata adna pénzt,máskor is kértem csak ilyen egy két napra,max egy hétre és kis összeget,mindig visszaadtuk a megbeszélt napon.Azt mondta nekem szoljak és segit.


Szeretném ha olyan lenne a párom mint régen,mikor órákat töltöttünk tervezgetéssel.Mostmeg mindenre csak azt mondja,ugyse lessz rávalo,minek csináljuk...

2011. jún. 20. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
háta mögött semmiképp. ha ő nem akarja,csak vita lesz belőle. kivéve ha te a sajátodból ki tudod úgy gazdálkodni a részletet,h az nem okoz gondot a havi kiadásoknál.
2011. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szükség törvényt bont, ha a tatád segítőkész és meg is teheti, akkor inkább ezzel éljetek, mégha kicsi csorba is esik a büszkeségen (bár a tatáddal szemben nem hiszem, hogy szükség van büszkeségességeskedésre), minthogy mégjobban elharapózzon a kár.
2011. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Háta mögött nehéz is lenne,gondolom észrevenné hogy épp kettévagják a házat,és feltünne neki hogy miből lessz kifizetve.
2011. jún. 20. 13:16
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez az,a rohadt nagy büszkesége,nem érti meg hogy attól nem leszünk kevesebbek hogy segitségre szorulunk.Ez van,nem tehetünk róla hogy igy alakult.

A tata is látja mennyit gürizünk(szomszéd)igyekszünk,és tényleg megteheti hogy ad,meg mindig segitünk neki amiben kell,jo viszony van köztünk.

2011. jún. 20. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a párod ennyire tisztában van azzal, hogy mi a pénz értéke, akkor próbáld őt erről "bekeríteni". Egy vizes, penészes házban, hamar tönkremegy minden. Azok a dolgok, tárgyak, amiket szerettek, és amikért nyilván megdolgoztatok. Ha nem oldjátok meg gyorsan a problémát, csak növekszik a károtok. Nem mellesleg a penészes lakásban meg is betegedhettek. Ha a fejetekre dőlt volna a tető, azt sem érne rá megcsináltatni, amikor összegyűlik rá a pénz. Vannak olyan vészhelyzetek, amikor a büszkeséggel, és takarékossággal nem ér semmit. Ha az ember ilyen bajba kerül, akkor inkább örülnie kell annak, hogy számíthat a család segítségére. Legyen büszke arra, hogy a tata megbízható embernek tartja őt, akinek egy szavára szívesen ad kölcsön nagy összeget is. Ha nem így lenne, akkor gondolom kitalálna valami indokot, hogy miért nem tud segíteni.

Ha végképp nem boldogulsz vele, azt nem lehet megpróbálni, hogy a családod -pl- egy látogatás után azt mondja "Gyerekek, így nem lehet élni, tessék a házat még nyáron rendbe hozni! Itt van rá a pénz, ellentmondás nincs, havonta x Ft-t kérünk vissza törlesztésként. Édes fiam te ne ellenkezz, nem fogjuk eltűrni, hogy a lányunk megbetegszik a penésztől!" És ezzel a markotokba nyomhatnák a tatától kölcsönkapott összeget.:-))

2011. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy szomszédotok a tata. Akkor talán még könnyebb vele megbeszélni a dolgot. Úgy adjon pénzt, mint ha attól tartana, hogy az ismerősök őt fogják megszólni, amiért ti a vizes házban kínlódtok, ő pedig nem segít. Ha így sem sikerül, nincs több ötletem:S
2011. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!