Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Ti tehetnétek, a családtagt...

Ha Ti tehetnétek, a családtagtól kérnétek kölcsön a végtörlesztéshez?

Figyelt kérdés

Ha tudnád, hogy van annyi pénze valakinek a családban, itt szülőkről lenne szó, akkor kérnél kölcsön mindenképpen, vagy hagynád a dolgod, nem mernél kérni. Vagy mindent megtennél annak érdekében, hogy kiszállj egy adósságcsapdából.

Fontosabb a büszkeség? Mit tennétek? Vagy úgy illene, hogy megvárni,ameddig feljajánlanák?

Valójában nem vesztesz már semmit sem, legfeljebb nemet mondanak.


2011. szept. 24. 09:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem kertem kolcson, es nem is adok. Habar nalunk nem szokas kerni, igy nem is kernek. Azert mert a csaladnak van penze, ne tamaszkodjal rajuk. A Te eleted, eld is Te. Senkinek nem kotelessege adni. Addig nyujtozkodj, mig a takarod er. Ha felajanljak, elfogadhatod, de vissza is tudod adni? Mert ha szulok, ha nem, ez igy szokas. Akkor veszunk fel penzt, ha vissza is tudjuk fizetni.
2011. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, milyen családtag, milyen a viszonyotok, stb.

Mi egyébként fogunk kérni apósomtól, mert még ha kamatostul adjuk is vissza neki, akkor is ezerszer jobban járunk, mint az egekben járó árfolyammal.

Ha nem olyan közeli rokon, szerintem akkor a helyedben biztosan felajánlanám, hogy fizetek neki egy valamennyi kamatot, így már nem is kérésnek, hanem üzleti ajánlatnak tűnik a dolog, amin mindketten nyertek.

2011. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, vissza tudnánk fizetni, rendesen minden hónapban törlesztve.

Nem ajándékba kérnénk, hanem kölcsön.

2011. szept. 24. 09:20
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Vááá, nekem most 100.000 Ft tartozásom van,és nem merek kérni a szüleimtől! nem büszkeségből, hanem mert lebaxnának, hogy eddig nem fizettem! :( Ha felajánlják, simán elfogadnám, ha nem, akkor meg rábaxtam!
2011. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanez a helyzet, anyósomékról lenne szó. Páromnak még a büszkesége nagyobb, de előbb utóbb be kell látnia, hogy ha lehetőség van rá, akkor meg kell tenni. Ha kamatot kell rá fizetni,a kkor legyen. Szivesebben adok nekik kamatot, mint a banknak.
2011. szept. 24. 09:22
 6/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nekünk nincsen hiteltartozásunk, minden egyes törlesztő 5 éve napra pontosan fizetve van. Soha sem fizettünk még késve.
2011. szept. 24. 09:23
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Én kérnék! Soha nem lehet tudni, hogy az árfolyam mennyivel emelkedik! Szerintem ilyenkor félre kell tenni a büszkeséget!
2011. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Persze, a családomtól kérnék. Amint tudnám visszadnám.

23N

2011. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg ezért család a család, de csak akkor kérnék maximum, ha nekik nem hiányozna az összeg és tuti tudnám fizetni nekik.
2011. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, és örülnék, ha tudnak segíteni - és vissza is fizetném, ahogy megállapodunk - , de nem várnám el, hogy adjanak. Arra viszont nem érdemes várni, hogy felajánlják :)
2011. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!