Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden évben megünneplitek és...

Minden évben megünneplitek és megajándékozzátok a szüleiteket házzassági évfordulójuk alkalmával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

nem,soha

nem is tartják

mondjuk valószinű azért mert második házasságuk,és nem is igazán jól működik

2011. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem ünneplem meg. Azt szoktam mondani, ez az ő ünnepük, menjenek el kettesben kikapcsolódni, mert csak róluk szól :) Én sem várom majd el, hogy a miénket megünnepeljék.

19/L

2011. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez a szulok unnepe, de ok alt. nem szoktak semmit csinalni. 38 eve hazasok. Nekunk sem unnepli a mienket senki a csaladban. Ez a 2 emberre tartozik szerintem.
2011. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, csak néha: a szüleim 15., 25. és 50. házassági évfordulóját ünnepeltük meg mi, gyerekek is. Valójában a 15.-en még csak kisiskolásként rajzoltunk a papám által készített albumba, a 25.-re ők szervezték a vendégséget maguknak (ahol persze mi is aktívan közreműködtük és segítettünk), az 50.-et szerveztük és ünnepeltük mi, gyerekek.

A mi gyerekeink pedig - legnagyobb meglepetésünkre - a mi 25. házassági évfordulónkra készítettek nagyon kedves személyre szóló ajándékot, azzal az ígérettel, hogy még 25 évet kell várnunk, amíg legközelebb megünneplik a mi házassági évfordulónkat (aminek a szervezésében már valószínűleg az unokák is hathatósan közreműködnek majd).

A gyerekeink házassági évfordulóján mi szóban jelezzük, hogy tudjuk ám, milyen nap van, de ünneplésről, ajándékról a mi részünkről szó sincs. Majd ha náluk is lesz ezüstlakodalom.... ;)

2011. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár többre számítottam.:(


Párommal ezen a témán van surlódás, mert az ő szülei minden egyes évben ünnepeltetik a házasságukat, és ajándékokat kell venni, sőt a nagymamájáék is ünnepeltetik, oda is ajándékokat kell vinni.

Párom ehhez szokott már 30 éve, én meg pont teljesen nem így voltam nevelve. Nekem mindíg azt mondták, hogy hogy ne szórjam a pénzt, ne vegyek semmit nekik, se nagyszülőknek stb. Ha összejövetel van az én családomban akkor apróságot kap az ünnepelt, és a nevetésen, beszélgetéseken, együttléteken van a hangsúly, na most a párom családjába, az ajándékozáson és a 10 féle ebéden van a hangsúly, olyan erőltetett náluk az egész.


De visszatérve, azon szólalkoztunk össze tegnap, h. anyukája közölte, mit vegyünk házasságira nekik (31.), én meg kiakadtam, hogy tudja hogy októberbe költözünk, mert vettünk egy házat a nagy spórolások végett, van egy ágyunk, és semmi másunk. Lehetne tekintettel erre, hogy inkább rakjuk félre azt a pénzt vagy valami, neeeeem még megmondja mit vegyünk...pfff...

Nem tudom úgy lehet e tartós kapcsolat, hogy teljesen más a neveltetésünk:S

2011. jún. 21. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!