Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők! Ti...

Párkapcsolatban élők! Ti megajándékozzátok karácsonykor egymás szüleit?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, ez lesz a 2. karácsony együtt a barátommal.

Tanácstalan vagyok, hogy mások mennyi idő után ajándékozták meg egymás szüleit? Hogy illene?

Igazából nálunk eddig nem volt szokás, de most mamám vett valamit a barátomnak karácsonyra...

Így már a barátomnak is kellene valamivel majd viszonozni és ebből adódóan nekem is kellene valamit adni az ő családjának?


Igazából én ezt az egészet olyan butaságnak tartom, hiszen nem házasok vagyunk, hogy mindenkinek kellene ajándékozni ilyenkor, főleg ennyi idősen.

Ti hogy látjátok ezt?


2009. dec. 18. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt karácsonyoztok, vagy csak másnap találkoztok egymás szüleivel? Első esetben adjátok oda közösen, amit mindenki a saját szüleinek vett. Második esetben győzd meg a mamádat, hogy ezzel az ajándékozósdival csak kellemetlen helyzetbe hoz titeket, mert ezzel mindenki mindenkinek kell, hogy ajándékot vegyen, és a ti anyagi helyzetetekben ez még nem megy. Mellesleg ha karácsony körül látogatsz hozzájuk, valamit mindenképp illik vinni, de nem kell személyenként külön ajándék, egy desszert vagy egy üveg pezsgő is megteszi.
2009. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elvileg úgy lesz, hogy a barátom jön 26-án, én majd csak 2 ünnep között megyek vagy Szilveszterkor. Szóval 24-én mindenki a saját családjával, így nem megoldható a közös ajándékozás.

De komolyan olyan kellemetlen ez a "kötelező ajándékozás"...

2009. dec. 18. 19:01
 3/10 anonim válasza:
74%

Én sem tudom hogy vegyek-e a barátom szülinek.Szerintem veszek.

Én kaptam tőlük ajándékot tavaly.

2009. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok, párom 22. 14 hónapja vagyunk együtt, de nálunk eddig is szokás volt, hogy névnapra, szülinapra valami kis apróságot adok mindenkinek. Pláne karácsonykor, illetlenség üres kézzel menni vendégségbe.
2009. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én eddig minden évben vettem idén egy fondükészletet kapnak,már majdnem jobban szeretem őket mint az igazi szüleimet annyira kedvesek velem
2009. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem akkortól fogva illik megajándékozni a másik szüleit, amikor már ismerjük őket, vagyis legalább egyszer személyesen is találkoztunk, együtt töltöttünk pár órát.


a ti konkrét esetetekben mindenképp ajándékozzon valamit a párod is a szüleidnek, és puhatold ki, hogy vajon az ő szüleitől fogsz-e valamit kapni. ha igen, te is viszonozd.


ha azonban ők nem vesznek neked semmit, akkor se sértődj meg, hanem kezdd te az ajándékozást egy szép üdvözlőlappal. ha nem fogtok személyesen találkozni, akkor a pároddal küldd el nekik.

ha pedig nincs pénzetek ajándékra, akkor is nagyon jó megoldás egy-egy szép képeslap.

2009. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi már 4éve vagyunk együtt igaz, de mi közösen veszünk a szülőknek és nem nagy értéket. De a legelelső karácsonykor még nem vettünk a szülőknek semmit, de a másodikon már igen, de akkor se nagy értéket.
2009. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én az első karácsonykor nem vettem ajándékot, de a 2 v 3. karácsonykor már biztosan vettem. szüleinek, nagyszüleinek, stb.

Persze én is kaptam tőlük mindig.

akkor még nem éltünk együtt. Most hogy már a férjem, így természetes hogy megajándékozzunk mindenkit közösen.

2009. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valami apróságnak nagyon örülnének, nem kell nagy dologra gondolni, a figyelmesség a lényeg. Biztosan értékelni fogják a kedvességedet, és a befektetés megtérül a mindennapokban. Annak pedig örülj, hogy így alakul, mert azt jelenti, hogy családtagnak tekintiek egymást, anyukád is a párodat.
2009. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. dec. 19. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!