Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kötelezségem nekem más...

Miért kötelezségem nekem más gyerekére vigyázni?

Figyelt kérdés

Egész jól elvagyok a kicsikkel,unokaöcséimmel meg az unokahúgommal is,de néha már tehernek érzem,hogy mindig mikor keresztanyám megjön velük,akkor ott kell lennem.Mert felkiabál anyám,hogy menjek le,és akkor menni kell,mert ha nem megyek,akkor rögtön én vagyok a rossz.Van,mikor fáj a hasam,akkor is le kell mennem..akkor is le kell mennem,ha nincs kedvem..akkor is le kell mennem,ha a takarítást hagyom épp félbe miattuk.Nem értem,hogy miért kötelezségem ez nekem.Egyrészt nem az én gyerekeim,másrészt ott van keresztanyám,rájuk bízták a gyerekeket,nem rám.Mert mikor rám bízzák az anyukák a gyerekeket,akkor szívesen vigyázok rájuk,de mikor ott van keresztanyám,meg anyám is,akkor minek legyek még én is ott?Mindig megy a körberajongás,ha tízszer nem mondják a gyerekekről,hogy aranyosak,akkor egyszer sem.Nem vagyok féltékeny,csak kicsit idegesítő már keresztanyám álszentsége.Itt vannak 3-4 órát,este 7kor szoktak hazamenni,fürdetésre.

Ráadásul a szüleimet is csak fenntartják ezzel.Kényszernek érzem az egészet.


2011. jún. 20. 16:14
 1/4 anonim válasza:
0%
Hány éves vagy?
2011. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
15
2011. jún. 20. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, neked ez nem a kötelességed. Kedvességből néha megteheted, de neked tanulni kell, vagy bármit.

Meg kellene beszélned a keresztmamával. Előre godnold ki, hogy mit mondasz, nehogy majd ott dadogni kezdjél, vagy esetleg nagyon is felkapod avizet, és akkor nem sikerül a dolog. Az is lehet, hogy veszel egy szép kis babás képeslapot, és megírod neki kedvesen, hogy nagyon szereted őt meg a gyerekeket, de neked van saját életed, kötelezettségeid, céljaid, és kéred, hogy ritkábban, és csak előre megbeszélt napokon, ha neked is megfelel az időpont, akkor bízza rád a gyerekekt.

2011. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt lakik a közelben pár utcával arrébb,60 éves a keresztanyám.Egyik unokaöcsém a szüleivel itt lakik,másik unokaöcsém meg unokahúgom a közeli városban lakik a szüleikkel.Szeretek vigyázni a gyerekekre,nem is arról van szó,de mindig idejönnek hétvégente,és ez már kicsit durva.Most hogy nyár van,tanulni sem kell,nincs is mire fogni..
2011. jún. 20. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!