Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én keljek a szomszéd...

Miért én keljek a szomszéd gyerekére?

Figyelt kérdés

Társasházban élek, gyakran cserélődnek a szomszédok, így nem igazán ismerem őket. Valószínűleg valamelyikük szülhetett, mert néhány napja minden hajnalban csecsemősírásra ébredek, néha éjjel is. Közel lehet az ablak, mert olyan, mintha a másik szobából jönne.

Megértem, hogy csecsemő és sír, de nem szeretnék más gyereke miatt virrasztani, a kialvatlanságot a saját gyerekemnek tartogatom majd.


Éjjel végre lehűlt egy kicsit az idő, későn is feküdtem, gondolván szombat délelőtt jól kialszom magam. Hát nem, hatkor elkezdett sírni a baba. Vagy 10 percig nem is hallottam az anya hangját, vagy azt várták, hogy abbahagyja, vagy nem hallotta volna?


Mivel vasbeton az épületszerkezet, csalókán vezeti a hangot, füllel nem tudom megállapítani az irányt, így bekopogni se tudok hova. Ha sikerülne is kideríteni, mit lehet ilyenkor mondani? (Mondjuk egy hálóablak becsukás sokat segítene...)


2011. aug. 27. 09:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudsz mit csinálni! A gyerekeken nincs kikapcsológomb! Vagy elköltözöl, vagy tolerálod!
2011. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
33%
Nem csukhatja be az ablakot, neki is ugyanolyan meleg van, mint neked! Már csak a gyerek miatt sem! Most fulladjanak meg?
2011. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%

Hát sajnos sokat nem tudsz tenni ez ellen...

Lehet, hogy azért nem hallottad az anya hangját, mert először nagyon halkan beszélt hozzá, lehet, hogy hasfájós a gyerek, és akkor akár órákon át ordít, nagyon sok verzió szóba jöhet.


1 kis vigasz: féléves korukra már legtöbbször átalusszák az éjszakát a gyerkőcök (az enyém már 2 hetesen tette, még ilyen szerencséd is lehet). Addig sok kitartást neked (nem mellesleg a baba anyukájának is, majd meglátod te is:D)


Én a helyedben mondjuk nem is keresgélnék meg mennék át a szomszédhoz, mert sokat tenni valószínűleg ő sem tud a helyzet ellen, max. haragban lesztek...

2011. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
25%

Hát biztos, hogy 37 fokban nem csuknám be az ablakot azért, mert a szomszédot zavarja a babasírás... Csukd be te a tiédet, ha zavar.

Bekopogni ilyen miatt... Mit vársz? "Jaj, bocsi, majd kikapcsolom a gyereket, hogy tudjon aludni..."

2011. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg nincs gyereked, ha így áll ehhez a dologhoz. Megértem a problémád, biztos nem lehet kellemes erre ébredni. De egy társasház ilyen.... Hidd el, hogy az anya is mindent megtesz, hogy a baba jól érezze magát, ne sírjon. Nagyon tapló dolog lenne becsöngetni, hogy csináljon valamit a gyerekkel, vagy mégis mit mondanál? Gondolkozz már légyszíves és kívánom, ha egyszer babát vállalsz, hozzád hasonló gondolkodású szomszédok vegyenek körül.
2011. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem költözz tanyára, ott nem lesz egy szomszéd sem, sem síró csecsemő. Gondolkozz már el azon, ha neked lesz gyermeked és sírni fog éjjel (mert fog) és valamelyik szomszédod majd átkopog hozzád, hogy csinálj valamit vagy zárd be az ablakod és fulladj meg a negyven fokba, mert ő nem tud aludni, te mit tennél?? Mire gondolnál?? Hogyan változtatnál azon, hogy az ösztönből jövő sírást ne hallja a szomszéd???
2011. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
41%
79%-os a számból vetted ki a szót!Én is a tanyára költözést javasoltam volna!!:-)
2011. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem tudsz mit tenni, el kell viselned.

Nem iróniaképp, de vegyél füldugót, az segít! Én is használom, mert nálunk is van síró gyerek és beleőrültem már!

2011. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
47%
És ha megtalálod és bekopogsz, mit csinálsz? Megmondod, hogy ne sírjon az újszülött? Gratulálok, mert ez így működik.
2011. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

A férgezést külön köszönöm a kulturált válaszolónak.


Mint írtam, nekem is az a gondom, hogy tisztában vagyok vele, hogy a gyerek zajjal jár. Természetesen más egy rokon gyereke vagy a sajátom. De ez egy számomra teljesen idegen család, még csak nem is láttam a gyereket. Nagyjából annyiszor ébredek én is, ahányszor az anyuka. Nem érzem kötelességemnek, hogy egy vadidegen gyerek miatt felkeljek.


Ha már társasház: ha bömböltetem a zenét, mert az meg az én életemhez tartozik hozzá, akkor a babás anyuka is maradjon csöndben és oldja meg, mert ez társasház?


Azért, mert gyereket vállalt egy szomszéd, nekem is jogom van kipihenni magam. Szeretnék olyan megoldást találni, amivel mindketten jól járunk, ezért tettem fel a kérdést.

2011. aug. 27. 09:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!