Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy holttest azonosítása?

Figyelt kérdés

Vagyis, amikor egy hozzátartozó igazolja, hogy az valóban az anyja/apja stb. Arra lennék kíváncsi, hogy hol, kiknek kell jelen lennie, és milyen formalitásokkal jár.

És kiskorú azonosíthat-e elhunytat?

Előre is köszönöm!


2011. jún. 26. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ha semmi okirat nincs az elhunytnál, de valahogy kikövetkeztetik ki lehet - pl. köröznek eltüntet-akkor megkérik a legközelebbi hozzátartozót, hogy azonosítsa. Persze, ha vízből emelik ki több hónap után, akkor talán fel sem ismeri.Kiskorú talán akkor, ha egyedüli hozzátartozója. Miért érdekel ez - ha szabad kérdezni?
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom baleset vagy rosszabb esetben bűncselekmény történt.

Mindenféleképpen a hatóságoknak kell jelezned, hogy az elhunyt hozzátartozója vagy.

A holtestet tudtommal, fogazat, személyes tárgyak, - ha van - ujjlenyomat alapján azonosítják.

2011. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és azonosítani a hullaházban/proszektúra/ szokták. Kihúzzák a tepsit, amiben letakarva fekszik a halott, fellebbentik a lepedőt, s meg lehet nézni.

A személyes holmijai-gyűrű, lánc- már egy zacskóban vannak. Abból is lehet azonosítani.

2011. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Ez csak nekem tűnik nagyon morbidnak?:O:S
2011. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam vagy 5 éve ilyen helyzetben.

De a kérdésedre a válasz.

Kiskorú nem azonosíthatja a holtestet.Általában a legközelebbi hozzátartozott kérik meg.(férj,feleség,szülők,rokonok) Ha nincs felnőtt csak kiskorú hozzátartozó akkor a legjobb barát,vagy kolléga stb)

Az unokatesóm meghalt kábé 5 évvel ezelőtt.Sajnos egy nap fogta magát és elszökött otthonról(pedig normális családi körben nevelkedett,egyik szülő sem volt alkoholista).Egy nap a nagynéném mondta,hogy volt a rendőrségen mert semmit nem tud a a fiáról,nem jelentkezik,nem látta hetek óta.

Felvették az adatokat,majd körözést adtak ki.(az unokatesóm 17 éves volt) Pár nappal később felhívtak minket telefonon,hogy van egy ismeretlen holtest akinek a személyleírása egyezik az unokatesóm személyleírásával.

A nagynéném képtelen volt elmenni,így minket kértek meg ,mint a legközelebbi rokont.Természetesen igazolni kellett hogy rokonok vagyunk,és elmondták,hogy mi fog történni.A teremben kellett várni ami majdnem üres volt,leszámítva pár széket,szekrényt. Az orvos oda tolta ki a műtőságyat amin már rajta volt a test letakarva, Mielőtt megmutatták volna,újra megkérdezték,hogy nem-e gondoltuk meg magunkat..Majd csak a nyakáig leengedték a lepedőt.Sajnos az unokatesóm volt.Olyan volt mintha aludnak,csak a bőre volt egy kicsit szürkés..Nem sokáig voltunk bent.Ránéztem,felismertem,bólintottam,hogy igen ez ő.Majd kint az irodában alá kellett írni egy papírt,hogy felismertük,és megadtuk az adatokat róla.Egyébként mindenki nagyon kedves volt.Az egész nem tartott sokáig,de mégis olyan érzés volt mintha egy mozifilm szereplője lenne.

2011. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

17.54

Igen csak neked, ez természetes folyamat olyan mintha tűzvész lenne a lakásodban és neked tűzoltót kell hozzá hívni.

2011. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Behívnak az aktuális hullaházba és megmutatják a holtestet. Unokatestvéremet kellett édesanyjának így azonosítani. Nem akarta felismerni, hogy ez biztos nem az ő lánya, de a kezén volt egy tetoválás, ami alapján kénytelen volt elfogadni, hogy az unokatestvérem azaz az ő lánya halott. Nagyjából ennyi a feladat. Elég megrázó lehet, mert ugye a szépen kisminkelt felöltöztetett holtest se csodás látvány de itt egy valóban lehűtött kék valamit kell megnézned és felismerni benne egy szerettedet... senkinek se kívánom az élményt.
2011. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csupán egy regényt írok, és igyekszem minél valóságosabban leírni a cselekményt, és nem találtam a neten erről semmit.

2011. jún. 26. 21:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha rossz emlékeket idéztem fel bennetek.
2011. jún. 27. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidéki város:

A temető hűthető ravatalozójába kellett mennünk. Hétfőn halt meg, csütörtökön néztük meg (azonosítottuk, hogy édesapám az), és pénteken volt a temetés. Akkor még nem volt az egészségügyi zsákban, de a koporsóban már igen. Azt mondták, ez elengedhetetlen a temetéshez, mert bármi hiba következtében elcserélhették, ezért fontos, hogy mi magunk mondjuk, hogy igen, ő a hozzátartozónk.

2020. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!