Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlanok azonosítása,...

Ingatlanok azonosítása, helyrajzi szám és házszám?

Figyelt kérdés

Mi tartozik magához a telekhez és mi a telken található építményhez?


A telket csak a helyrajzi száma azonosítja vagy annak is van külön címe?


Nézegettem ezzel kapcsolatos oldalakat, de még mindig nem tiszta a dolog, igaz nem jogi szempontból fontos hanem egy ingatlanok kezelésére alkalmas programot kell készítsek, viszont ezeket a tulajdonságokat amivel azonosítani lehet (Város, Cím, Házszám, Ir. szám, Helyrajzi szám) nem tudom melyikhez soroljam be


2011. okt. 18. 02:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mind a kettő a telekhez tartozik, csak a helyrajzi szám sokkal általánosabb. Házszáma nincs is minden teleknek (főleg külterületen, mindentől távol, pl az oda vezető út sincs még elnevezve, stb).

De ha van házszsám, akkor egy telekhez egy szám tartozik. Illetve, telkek összevonása esetén a házszámot is összevonják, így lesz pl Bartók Béla út 10-12, de ez egy telek, és egy címnek minősül.

Telek megosztásánál pedig 10/A, 10/B stb jelzést alkalmaznak.

2011. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, megpróbálom akkor ilyen formában (telekhez hrsz., házhoz+telekhez megosztva házszám)

Még azt nem tudom hogy a /A, /B jelzéseknek milyen nevet adjak (al-házszám, mellékházszám - egyik se hangzik jól)

2011. okt. 18. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell neki külön név, az a házszám része.
2011. okt. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!