Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki hogy 24 évesen nem tudok...

Ciki hogy 24 évesen nem tudok főzni? Nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 25-26 évesen kezdtem beletanulni. Netről néztem praktikákat, recepteket, illetve ha nagyon elbénáztam valamit, akkor édesanyámat vagy az egyik barátnőjét hívtam fel, hogy mit csinálhattam rosszul.

Azt bele kell kalkulálni, hogy lesz néhány odaégett, ízetlen, csomós étel, viszont másodszorra már jobban szokott sikerülni.

Nem nagy ördöngősség, ha a szakkifejezések megvannak, utána néhány hét alatt egész jól bele lehet jönni. Eleinte néztem, hogy "megfuttatom a hagymát" az mi a rák, nem vagyok én futóedző... Utánaolvastam, kerestem képet, hogy az "üveges hagyma" mégis hogy fest. Ilyen módszerekkel egész jól ment, kb fél év után már az amúgy finnyás férjem is dicsérgette az ételeket.

2011. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki,és nagyon könnyü megtanulni.Minnél többet gyakorlod,annál jobban megy majd.
2011. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, de nem árt pár dolgot megtanulni.


Én is 24 vagyok és nem szeretek főzni, nem is szoktam.

Persze azért egy tojásrántottát el tudok készíteni:)

Mostanában kezdtem el több mindent kipróbálni, recepteket gyűjteni.

2011. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azt nem értem, mi az, hogy valaki nem tud főzni. Fogsz egy szakácskönyvet, és megcsinálod, ami le van írva :) Fejből én sem tudok mindent :)

Ha meg olyan nehéz lenne főzni, akkor már sokan éhenhaltak volna :) Nézz meg valami egyszerűbb receptet, vedd meg hozzá ami kell, aztán hajrá, nincs benne semmi nehéz, csak az elején több odafigyelést és energiát igényel, de ez szerintem a világon mindennel így van, amit először csinál az ember.

2011. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%
Nekem nem kellenél,az biztos.
2011. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, te se nekem! :)

Köszönöm az értelmes válaszokat!

2011. jún. 26. 20:40
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia. Én is 24 vagyok, nekem hamar meg kellett tanulnom főzni, az élet rávitt, és hasznát is vettem, mert korán elvett a barátom, szóval évek óta asszonyként kell megfelelnem :)

A főzés irtó jó dolog, ha belejössz, és van rá keret, akkor nagyon jó szórakozás is tud lenni :)

Főzni nem tudni épp annyira szégyen, mintha én azt szégyelleném, hogy nem tudok síelni... pedig engem is csak az élet még nem sodort olyan tájra, hogy megtanulhattam volna, mint ahogy még neked sem kellett megtanulnod főzni. Bármikor meg lehet tanulni, ne aggódj!

2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Simán megtanulhatsz még főzni.

A kérdés az, hogy a nem tudok főzni azt jelenti, hogy fogalmad sincs mit jelent a habarás és mikor üveges a hagyma, vagy tudsz ilyen alapdolgokat, csak a receptek nincsenek a fejedben. Mert ha az utóbbi, akkor valóban csak találni kell egy jó szakácskönyvet és hajrá. Ha azonban az alapok is hiányoznak, akkor keress valakit, akivel tudsz együtt főzni, hogy az ilyen apró fortélyokat el tudd lesni tőle.

2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

Azért kérdezzél már meg egy pár fiút, hogy kellenél-e hosszútávra ha nem tudsz főzni?

Ez alap,hogy egy hölgy tud főzni!Már ne haragudj.

2011. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz megtanulni, ha nem kényszerből teszed. Jó szórakozás. Keress egy jó kezdőknek szóló szakácskönyvet, ahol szájbarágósan le van írva minden. Vagy állj oda anyukád, nagymamád, főzni szerető barátnéd mellé és úgy tanulj. :) Tanulni sohasem késő. Még a főzést sem.
2011. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!