Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki hogy 24 évesen nem tudok...

Ciki hogy 24 évesen nem tudok főzni? Nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 20:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Te nagyon okos azt kérdeztem hogy kellenék-e így a pasiknak? Képzeld van barátom 4 éve és nem piszkál engem emiatt, nem úgy mint te, akit nem is ismerek. Úgyhogy le lehet állni. :)
2011. jún. 26. 20:54
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ciki!!!
2011. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Amikor tanultam főzni, anyámtól kaptam egy Horváth Ilona szakácskönyvet, abban eléggé érthetően leírják az egyes munkafolyamatokat is. Szerintem vegyél egyet, nekem nagy segítség volt.
2011. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az én szememben ciki, de a mai világban nem hiszem, hogy szégyen. Nem azt mondom, hogy konyhatündér voltam mindig is, de azért 14 évesen én már főztem otthon, mert így segítettem édesanyámnak, persze akkor még csak egyszerűbb ételeket. Szóval nem nehéz megtanulni, annyira. Az sokat segít, ha esetleg láttad anyukádat/mamádat főzni, mert akkor apró praktikák beugorhatnak, de tényleg az a lényeg, hogy rászánd magad. Amikor neki álltam már komolyabban is főzni, sütni, mert saját háztartást kellett vezetnem, akkor én sokszor képes receptgyűjteményt néztem interneten. Az én tapasztalatom egyébként az, hogy elsőre jobban sikerül az étel, mint másodikra, mert akkor már az ember egy kicsit nagyvonalúbb lesz, nem biztos, hogy annyira pontosan mér, annyit keveri, mert hiszen múltkor is jó lett, most is jó lesz, gondolja.
2011. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Az én szememben ciki, de a mai világban nem hiszem, hogy szégyen."

Pont így gondolom én is ;D

2011. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Alap dolgokat érdemes megtanulni.

Nem nehéz megtanulni, bár én szakácsnak tanulok, mert szeretem és talán jobban is megy, mert érdekel, leköt, érzékem is van hozzá, remélem. :)

Én 16 évesen kezdtem el, párom miatt, és ennyire belejöttem. :)

Hajrá, érdemes megtanulni, mert olyan kajákat készíthetsz, amit szeretnél, a saját ízlésed szerint.

2011. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én fiú létemre már főztem 11 évesen vagyis először tojásrántottával kezdtem majd spagettivel, végül apám megtanított bablevest készíteni meg pörköltet, most 17 évesen már szinte magamra főzök hétköznap, suli után hazamegyek hűtőből kiveszek pár alapanyagot és mire szüleim hazaérnek kész az ebéd, igaz vagy leves vagy valami sült hús van de legtöbbször én főzök magamra most 20 évesen, a barátnőm örökölt kis házában lakunk és amikor délelöttös műszakba dolgozik akkor én főzök rá :) Nem nehéz megtanulni főzni valakinek van hozzá tehetsége valakinek nincs, elmondok egy titkot, ha recept alapján csinálod ne centizz ki semmit pontosan mert az sosem sikerül, javaslat mindent araaányosan keverj hozzá persze fűszerezéssel óvatosan és meglátod olyan finomat főzöl hogy akár szakácsnak is dolgozhatnál. Pedig csak egyszerű villanyszerelő vagyok :)
2011. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen kezdtem sütni szimplán csak mert érdekelt. Főzni is tudok, csak az időigényesebb. Most 21 vagyok.


Nem ciki ha nem tudsz. És tudod miért nem? Mert beismered, és mert változtatni akarsz ezen. Nem nehéz, de ne egy éttermi fogással kezdd. Ha biztosra akarsz menni, szerintem a jó öreg nagyi féle receptek kezdésnek kitűnőek.

2011. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát öö szerintem elég ciki, egy lánynak már sokkal korábban el kellene kezdenie tanulgatni, nézni az anyját vagy a mamáját hogy mit csinál főzés közben meg kérdezgetni és közben segíteni neki kisebb dolgokban. Én 14 éves korom óta főzök, most 16 vagyok és jól megy, jó, mondjuk nem bonyolultabb kajákat, hanem egyszerűbbeket pl: paprikáskrumplit, lecsót, stefániát, pörköltet...stb. Egyáltalán nem nehéz megtanulni és tök élvezet az egész, én legalábbis nagyon szeretek főzni. Kezdj neki te is! Jobb később mint soha! :)
2011. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!