Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyet mondott...

Normális, hogy ilyet mondott a párom?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, komoly és harmonikus a kapcsolatunk, hosszú távra tervezünk: egy-két éven belül házasság.


Szombat délután összevesztünk egy apróságon és ő hazament. Este elment szórakozni, aztán tegnap eljött hozzám és kibékültünk. Mikor mondtam, hogy kár, hogy a makacsságunk miatt elszúrtunk egy szép szombat estét azt válaszolta, hogy: ENNYI KELLETT NEKÜNK. Megkérdeztem mire érti és azt válaszolta, hogy OLYAN JÓ VOLT KICSIT EGYEDÜL SZÓRAKOZNI, NAGYON JÓL ÉREZTE MAGÁT, pedig csak azt csinálta amit akkor is szokott mikor én is ott vagyok. Azt is mondta, hogy jó volt, hogy oda mehetett ahova akart, és nem kellett mindig megbeszélni, meg nyugodtan megihatott több sört is, mert nem volt aki rámosolyogjon, hogy biztos ennyit akarsz inni (megjegyzem, eljár nélkülem sörözni, tehát most nem ez volt a fő indok). De kiegészítette azzal is, hogy egy-két alkalomra érdekes egyedül menni, de utána már unalmas lenne.


Szerintetek normális, hogy ilyet mondott? Mit kéne tegyek?


2011. jún. 27. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A pasid éretlen a házasságra, és meglehetősen egoista is.
2011. jún. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen normális. Néha kell saját magunkkal is tölteni időt, másfajta inger.

Mivel azt mondta, hogy egy-két alkalomra normális és nem állandóan szeretné, nem látok kivetnivalót ebben.


A társfüggők zakkannak meg, ha egy napot is a partner nélkül kell tölteniük, mert el sem tudják képzelni, hogy nekik "Józsi jelenléte nélkül" is van saját egyéniségük.

2011. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Ettől még nem omlik össze a világ. Inkább a kérdező az egoista, hogy sejtszintig rövid pórázon akarja tartani a hapiját és kiakad azon, hogyha az egy fél napra elmegy kiszellőztetni a fejét. Ezen túl kéne lépni midegyikőtöknek és NEM MORFONDÍROZNI!!!
2011. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazatok lehet, csak valószínű azért lepődtem meg, mert én nem igénylem a külön bulizást. Most gondoltam bele, hogy más téren viszont lehet én igényelném a rövid szabadságot.


A kérdésem mostmár az, hogy mit tegyek akkor? Minden második hétvégén küldjem egyedül szórakozni? (ez azért nem jó, mert kis közösségben élünk és mindenki ismer mindenkit, így szombat este is minden egyes ismerős megkérdezte hogy hol vagyok és miért nem vagyok ott vele. Magyarázkodni kellett, hogy "á, mosolyszünet van...")


Egyéb ötletek a kompromisszumra?

2011. jún. 27. 07:38
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Én személy szerint inkább másban látnám a gondot:


Mégpedig abban, hogy előtte összevesztetek! Az okés lenne ha NORMÁLISAN megbeszéltétek volna azt hogy a szombati napot külön töltitek, de így? Én a fejemet tenném rá hogy 10 év múlva ha egyedül akar majd lenni nem azt fogja mondani, hogy: nézd a mai napot töltsük külön mert szükségem van egyedüllétre , hanem elkezd balhézni valami kis sz@rság miatt, majd csapkod, leordítja a fejed és otthagy!!!! (anyám-apám házassága ilyen, és tudom hogy alakul ki)


Szerintem ezt csírájában kell elfojtani, vagyis még MOST! Mert éppen amit most csinál, abból ez fog következni, éppen most ülteti el a csíráit... te pedig hagyod neki...


Mindegy, végülis kinek a pap kinek a papné. Rajtad áll hogy ezt a viselkedési formát elfogadod v sem, de azt is vésd az eszedbe hogy a tetteidnek/ cselekedeteidnek / mondataidnak következményei lesznek rád nézve is (sok-sok év múlva), és tegyük hozzá: az ilyeneket 10 év múlva már nem lesz lehetőséged korrigálni! Tehát vagy meghúzod a vonalat, hogy eddig és ne tovább, vagy csak nyelsz.

2011. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

1. Az teljesen normalis, hogy a barátod néha szabadabban akarna lenni.

2. Feltételezem, hogy inkßabb te szoktál irányitani, és ez idövel zavaró.

3. Ha tényleg semmit nem tesz, ami tégeb sérthetne, akkor ne akadékoskodj.

4. Beszéld meg vele, hogy ha igényli, akkor - elözetes megbeszélés után, tehát nem úgy, hogy felpattan és eltünik, néha nyugodtan menjen nélküled. (A megbeszés alatt CSAK annyit értek, hogy elöre szó - NEM engedélyt kér -, hogy elmegy, és csak akkor, ha nincs valami komolyabb program elöre már megbeszélne.

5. Ha nem rendszeres - tehát minden második hétvége, akkor senkinek nem fog feltünni, de ha valaki rákérdez, akkor elág, ha annyit mondasz, hogy nem vagytok összenöve, és neked semmi bajod ezzel.

6. Minden embernek szüksége van egy kis magánszférára, van, akinek ez a haverokkal töltött estét jelent, van, akinek annyit, hogy elolvas egy könyvet úgy, hogy közben nem zavarja meg a másik - de enélkül hamar megfullad a kapcsolat.

2011. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Első kérdésre a válasz: Teljesen normális, ha nem vagytok összenőve. Én agybajt kapok az olyan pároktól, akik állandóan együtt vannak. Na, az a nem normális. Nem bíznak meg egymásban, így még a wc-re is együtt mennek.

Második kérdésre válasz: Nem kell elküldened! Ha akar, menjen el a haverokkal sörözni, szórakozni. És Te is menj el a csajokkal, anyukával, vásárolni meg még szórakozni is. Ha megbíztok egymásban és szeretitek egymást, nem fog megromlani a kapcsolat, ha néha külön mentek valahová.

2011. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szombat délutáni vita kettőnk hibája, eredetileg én kezdtem, hogy megsértődtem valamin, de utána vita közben mondtam olyat amivel megsértettem őt, így tulajdonképpen mindketten haragudtunk, és makacsok voltunk :) Nem ez a lényeg, az ilyen vitáinknál mindig hagyni kell lecsillapodni a vizet és akkor rájövünk, hogy butaság.
2011. jún. 27. 07:47
 9/11 A kérdező kommentje:
Engem nem az a tény zavart, hogy elment, hanem az, hogy JOBBAN ÉREZTE MAGÁT EGYEDÜL MINT VELEM. Lehet önző vagyok, de ez esett rosszul. Máskor is összeszólalkoztunk és máskor is volt egyedül szórakozni, sose zavart.
2011. jún. 27. 07:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéen ezt túlizmozni.

Kijött belőle az igazság, hogy néha jobb egyedül, mint kettesben.

De ez természetes. Nem sziámi ikrek vagytok.

Max annyit tehetsz (írtad, kis közösségben éltek), nyisd ki szemed, füled, de nem gondolom, hogy másik csaj lenne a háttérben.

2011. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!