Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki katolikus hogy élte meg a...

Aki katolikus hogy élte meg a válást? Vagy inkább nem vált? Mert Isten előtt mindig házasok leszünk. Házasodtál ujra? Nem volt lelkiismeretfurdalásod?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Aki hű katolikus,és hűen gyakorolója is a katolikus vallást az soha nem fog elválni..Aki elvált,az csak katolikusnak van keresztelve,de nem gyakorolja a vallást.Az ilyen emberek ugyanúgy élnek tovább.Ha úgy adódik újra házasodnak,ha úgy adódik akár többször is elválnak..
2011. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek az elsővel, ma inkább "álszentek" az emberek a templomi esküvő csak azért kell, mert de szép, meg de romantikus, de semmi komoly tartalom vagy elv nincs mögötte, szerintem ez elég szánalmas, de mindenki úgy él ahogy neki tetszik.
2011. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Az olyan vallás semennyire sem emberközpontú, amelyik erőlteti egy már elromlott kapcsolat meg nem szüntethetőségét. Kényszerből együtt maradni egy rossz kapcsolatban? Hát jópofa egy isten lehet, amelyiknek ez a célja...
2011. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
na igen..hiszel de a párod nem és ö el akar válni? a hívő pedig kénytelen bele menni?
2011. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg van katolikus válás is. Régebben hallottam még, hogy az egyház manapság már engedélyezi, de a férfié ebben az utolsó szó asszem.
2011. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Parom egyik unokatestvere elvalt, miutan felesege megcsalta.

Az egyhaztol kerte, hogy ervenytelenitsek a hazassagukat.Ez meg is lett, majd ujra felesegul vett egy fiatal lanyt es most babat varnak. Az elso hazassagbol is lett egy kisfiu.

2011. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok és volt templomi esküvőnk is. A férjemre ráakaszkodott egy nő, így ő válni akart. Nem volt más választásom, muszáj volt beleegyeznem a válásba. Persze ő két év múlva már máshogyan gondolta, de addigra már nem volt visszaút, mert akkor kezdtem egy új kapcsolatba, ami azóta is tart. :-) Ennek ellenére még mindig hiszek a házasság szentségében.
2011. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok megkeresztelve,és nem is értek egyet a dogmatikus vallásossággal... éppen ezért az én szememben Isten egy megértő Isten,magyarul ha a férjed ver, erőszakos és részeges állat vagy esetleg egy szemét csaló aki minden útjába akadó nőt megdönt, és Te ezért el akarsz válni,nyilván Isten nem fog ezért "megbüntetni".Azt gondolom, a vallásosság nem lehet egyenlő a dogmatikussággal... szóval templomi esküvő ide vagy oda, van,hogy a válás szükséges,és nyilvánvaló,hogy ezt Istennek is el kell fogadnia.
2011. ápr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus hit szerint a megköttetett házasságot felbontani nem lehet. Hívő katolikus nem is fog válópert indítani. Ha a társa menni akar, azt viszont el fogja engedni. Az a katolikus, aki maga kezdeményezi a válást, nem "vakhitű". Sok olyan vallásos ember van a világon, akik hisznek ugyan, de mégsem tartanak be minden szabályt. Pl a házasság előtti nemi élet, hogy ne menjek messzire.
2011. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

aki valóban igyekszik a biblia tanítása szerint élni (és itt most nem a bigott agyamentekről beszélek, hanem a normális katolikusokról) az igyekszik úgy élni a házasságban, hogy ne fajuljanak idáig a dolgok. tehát megbeszélik egymással a felmerülő problémákat, mindig úgy állnak a dolgokhoz, hogy meg lehet oldani mindent, csak akarni kell.


na meg persze felelősen választanak.

2011. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!