Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az ember életét (nő vagyok) ha édesapját egyáltalán nem ismeri és nélküle nő fel?

Figyelt kérdés
Soha nem láttam róla egy fotót se, 1 éves se voltam már elváltak, viszont előtte se éltek már együtt anyámmal. mindig érdeklődtem, de valamiért ez mindig tabu téma volt nálunk. soha 1 percre sem láttam, fotón sem, még a nevét sem tudom. Létezik h valóban a felnőtt párkapcsolatokban és a férfiakhoz való viszonyulásban ez óriási gát és hátrány? én is néha nagyon topának érzem magam az érzelmi világban holott nem vok már fiatal. Mivel jár(hat) egy ilyen teljes apátlanság? Mit tudtok tanácsolni h mégis normális társkapcsolataim lehessenek, h álljak a férfiakhoz?
2009. márc. 26. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen valtozo. Van akinek ez abszolut nem jelent problemat kesobb a kapcsolataiban, van akinek gond (mint neked is). Bar en nem mondanam egyertelmuen, hogy az apatlansag miatt nem vagy szerencses.

Talan nincs elegendo onbizalmad, talan tul sokat kivansz a ffi-aktol, talan felsz...stb. millio oka lehet hogy valaki "ugyetlen".

A legfontosabb talan hogy legyen onbizalmad, es te szeresd sajat magadat. Ha kifele magabiztossagot sugarzol, es szereted magadat akkor konnyebb lesz az ismerkedes.

Viszont az is lehet, hogy mivel apa nelkul nottel fel, es anyukadnak nem is voltak ffiak az eleteben, ezert neked is termeszetes a ffi nelkuli elet.

2009. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nincs előtted férfikép. amiből annyit tudsz meg, hogy a férfi a család "feje", vagyis az aki a család élén és a nő felett áll. feminizmus ide vagy oda, ez a természetes és egy egészséges kapcsolat alapja. mivel nálad (gondolom) anyukád állt a család élén, így megtéveszthet abban, hogy ki "hordja a nadrágot". bár nem írtad le, de amire gondolok, hogy nehezen adhatod át magad egy kapcsolatnak, nehezen vagy nem is tudsz felnézni egy férfira, ami viszont minden férfi lelkének szükséges, hogy a szeretett nő tisztelje őt. amiben felnőttél, általában kihatással van az egész életre, viszont ez a része szerintem tanulható. hasonló cipőben jártam, addig amíg nem találkoztam a megfelelő férfival. ezt akkor fogod megtanulni, ha valakit igazán szeretsz. akkor nem lesz gond
2009. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A megismerésekkel még nincs gond. az mindig ment. baj akkor van amikor már ott egy kapcsolat v valami komolyabb és igen , helyt kéne állni.:( sokszor ugy érzem tényleg semmit enm tudok. mi lenne v épp nem lenn jo adott szituban. tuti ezt a pasik is érzik és nem vet rám jó fényt. pedig nem vok már fiatal közelebb vagyok a 30hoz...
2009. márc. 26. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kihat az életedre, a nőiességedre. De kérdésedben és kommentedben is elrejtetted a választ. Nem akarom erről hosszan kifejteni a véleményem. Helyettem beszéljen Louise L. Hay Éld az életed könyve, valamint a nők lapja café honlapon a szakértők között megtalálod Hrubiák Anett írásait. Sokszor visszatérő téma a kérdezz felelekben. Érdemes beleolvasni a levelekbe, de te is írhatsz kérdést. Ja és ugyanott a blogjában lévő írásokat olvasd el.


Annyit tennék még hozzá, hogy az én apám velünk volt, de nagyon sokat bántott minket, és egyáltalán nem nevelt, alkoholista és agresszív volt. A mai napig igyekszem építeni az önbizalmamat, és kineziológushoz járok. Egyébként azt neked is ajánlom. Sok sikert az életben!


26/L

2009. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
létezik bizony.Aki apa nélkül nőtt fel,nem látott maga előtt családmodellt,sokszor nem tudja bizonyos helyzetben hogy kéne viselkedni.Személyiségzavar kialakulásához is vezethet.
2009. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ismerem az apikám találkoztam is vele párszor próbáltam közeledni is gyerekként és felnőtt fejjel is de nem nagyon siekrült sőt. sokat olvastam erről legfőképp pszichológiai könyveket és nagyob fontos szerepe van az apának a gyerek fejlődésében. Én a könyvek álltal megértettem mit "mulasztottam" el és megértettem mi is az amit már meg tudok fogalmazni hogy hiányzik. Azóta találtam magamnak egy pótapát és megoldódott a gondom. Sok sikert!
2009. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani esetleg vmi könyveket ahol ezzel kapcsolatban találok írásokat? esetleg neten letölthető vmi ilyen témájú e-book?
2009. márc. 27. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
A Vital.Hu oldalon tudsz regisztrálni,és a neten keresztül küldenek választ a pszichológusok.Talán ezt kéne megpróbálnod.
2009. márc. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hétköznapi pszichológia című kötet sok része kapcsolódik a témához.(pl.Személyiség fejlődése c.)Nem feltétlen erről szólnak de kapcsolódik hozzá sztem nagyon jó és nem is vészes az ára. Könnyű hétköznapi nyelvezettel.
2009. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!
2009. márc. 30. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!